Skocz do zawartości
MTZ1

Czy zakłady mięsne płacą wam w terminie

Polecane posty

WHATEVER

MTZ1    0

Czy zakłady mięsne płacą wam w terminie a może wo gule nie płacą. Czy są takie?

DawidMalw    1

Jak my zawozimy świnie w środę to w piątek pieniądze są już na koncie...

Akurat Jóźwiakowski wypłaca je w tym terminie,a kiedyś do Bekonu jak się zawoziło to pieniądze wpływały na konto po 2 tygodniach,a czasem nawet i dłużej...

MTZ1    0

Po 2 tygodniach to ja mam cały czas ale mamy nową firmę która pisze na fakturze 3 t. a płaci po 5 t. i to jeszcze na raty! Cenę dają zawsze lepszą ale termin zawsze przekraczają.

Wiadomość z agroFakt.pl

petes    0

W Wodzisławiu Śląskim jest firma którą prowadzi Bogusław Kasprzyk pieniądze u niego się odbiera i 6miesiecy kumpel dalej do niego jeździ po kasę za 4 świnie a na konto mogą wcale nie przyjść. Ale bardzo polecam ubojnie w Dębowcu koło Cieszyna prowadzi ją Karol Chwastek. Pieniądze przychodzą do 2 tygodni nawet krócej i ceny dobre przyjeżdża do mnie do Wodzisławia.

1012    42

U mnie to różnie bywa czasami pieniądze mam po 2 dniach a czasami muszę czekać 2 tygodnie ale pieniądze zawsze dostane :D

Kamyk514    0

Był incydent kilka lat temu że pewien zakład nie wypłacał pieniędzy przez miesiąc aż sprawa trafiła prawie na policje ale po nastraszeniu i wizycie w firmie wypłacili nam i ludziom pieniądze. Teraz mamy umowę z Dudą i nie ma żadnych problemów

czarnyyyy    1

My oddajemy głownie bydło do ZPM Biernacki i często jest tak ze przeciągają, ale zawsze jak do tej pory zapłacili. Ostatnio czekaliśmy równe 5 tygodni. Ale już jesteśmy przyzwyczajeni, że tak jest i jakoś spokojniej się podchodzi do tego, a za to lepsza cenę idzie z nimi wynegocjować.

pawel74    0

Kiedyś może nie wypłacali od razu bo nie mieli tyle gotówki dla wszystkich. Teraz 2 tygodnie i musza być przelane, jak nie to chałas . :angry:

Piochu    7

My sprzedajemy do Farmutilu i zawsze wypłacają w terminie, bez względu na to co się dzieje z Stokłosą, kiedyś sprzedaliśmy 10 tuczników do Dudy to od razu była gorsza mięsność.

bolo12121    1

Panowie u mnie to już Zakładów Mięsnych niema Nisko splajtował dawno. Prywatni tak samo, także w okolicy nic nie ma. Jedynie co Górno ale im się nie opłaca tyle km robić u mnie klęska żywiec upadł a tak ludzie miedzy sobą to po 7 zeta upychają

vvojtas1    25

Jest jeden straszak na zakłady które nie płaca w terminie, to że jak nie zapłacą w terminie to nie maja prawa odliczyć sobie VATu. Standardowy termin to 14 dni wyjątkiem jest kontrakt, czyli termin jest inny jeśli tak określa umowa.

Więc jeśli jest się na ryczałcie to zakład może stracić 6% czyli na dzień dzisiejszy około 30 zł na tuczniku. Jeśli sobie odliczył VAT niesłusznie bo przekroczył termin 14 dni lub termin umowy jeśli taka jest, a "przypadkiem" (np dzięki nam) dowie się skarbówka no to będzie miał spory problem. Umiejętne wykorzystanie tej informacji naprawdę pomaga w terminowym rozliczeniu wszystkich naszych sprzedaży.

powodzenia

maciek7    1

Mi Zakłady Mięsne Płock wiszą 8,5 tyś, już dwa lata i pewnie już ich nie odzyskam bo zakład zbankrutował.

mlody12    2

A ciotka parę lat do tyłu 2 byki zawiozła i do tej pory kasy nie widzi i nie zobaczy zakład upadł i co zrobić ciocia 2 byki a jest tam w ciul osób co odało po 10 byków 100 świń i świnia prędzej niebo zobaczy jak oni pieniądze ;)

KOLEGO PISZ UWAŻNIE !!!!

czarnyyyy    1

A u nas jak przeciągną to później jeżdżą, żeby im podpisać, ze się zgadzamy na przedłożony termin.

lysyrolnik    14

Hmm...ja czekam ok. 4tygodni na zapłatę, ale mam płacone 30gr + Vat/ więcej od ceny wyjściowej czyli ubojnia płaci 4.20 + Vat/kg a ja dostaje 4.50 +Vat/kg ;)

czarnyyyy    1

Ja sprzedałem teraz byki zamiast po ok 5 zl to po 5,5 ale odrazu mi powiedzieli, ze kasa na pewno nie będzie w ciągu 2 tygodni, ale za taka kasę warto czekać;)

Mechaniki    5

U nas w 2 bliższych zakładach w Mościbrodach i Plutach to tak max 2 tygodnie, a w Wierzejakach to dokładnie 21 dni.

kubaldo    1

U mnie płacom zawsze w terminie nawet czasami przed się zdarza :D :D zapłacić dokładnie po 2 tygodniach jest kasa

Lukasz1987    57

Witam,

ja (rodzice) jak sprzedaje to mamy płacone po miesiącu, tak jest zapisane w umowie kontraktacyjnej i jeszcze przez 15 lat nie zdarzyło się abyś my czekali powyżej 40 dni. Wszystko idzie do Włoch

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawlo621
      Witam, szukam osób które posiadają  pewną wiedzę na temat sprzedaży królików bądź tuszy do masarni. Szczególnie jestem ciekawy wymogów i opłacalności związanych z owym interesem. Zaznaczam że nie chce prowadzić sprzedaży na dużą skalę. Na razie pytam z czystej ciekawości. 
      Zapraszam do dyskusji.
      Pozdrawiam. 
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
    • Przez Ferdek07
      czy ma ktoś takie urządzenie czy jest dokładne i czy można zwykłym krawieckim centymetrem zmierzyć i obliczyć masę bydlęcia
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez Rozwojowiec
      Witam, chciałbym poruszyć temat hodowli która nie wymaga dużo czasu i jest opłacalna. Myślę nad kurkami na wolnym wybiegu oczywiście pod produkcję jaj.. chciałbym mieć od 200-400 kur mam działkę, budynek to nie problem. Chciałbym się dowiedzieć czy to dobry pomysł i jakie są nakłady jakie zyski. Mam jeszcze jeden pomysł taki jak świniodziki.. czytałem że są z tego dobre pieniądze tylko ile zwierząt trzeba było by hodować żeby zarobić a nie dokładać i dokładać jak to w rolnictwie bywa. Wiem że hodowla ich jest nielegalna, ale rozmawiałem z wujkiem leśniczym i mówi że nikomu to nie przeszkadza i nikt tego u nas nie sprawdza. Mógłbym odrodzić Las i trzymać swiniodziki właśnie tam.. skoro mieszkały by w swoim naturalnym środowisku to czy dużo paszy było by im tam potrzeba ? A może kury i świniodziki na jednym wybiegu widziałem takie rozwiązanie. Jeśli macie lepsze pomysły na hodowlę innych zwierząt (bardziej opłacalnych) to proszę o propozycje. Zapraszam do dyskusji. Łódzkie.