Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnośnik U902/912

162 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcinek904

marcinek904

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 31 październik 2008 - 18:49

Podnośnik U902/912 a co byscie powiedzieli na zabrudzone zawory bezpieczenstwa w rozdzielaczu??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnośnik U902/912 Dzisiaj, 16:01
  •  

#22 Share Robertsuw

Robertsuw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 31 październik 2008 - 22:15

Podnośnik U902/912 sprawdz to co ja mówiłem moze nie ssac oleju i moze sprawdz poziom oleju
--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

#23 Share marcinek904

marcinek904

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 10:10

Podnośnik U902/912

sprawdz to co ja mówiłem moze nie ssac oleju i moze sprawdz poziom oleju

filtr wyczyscilem, drugi wymienilem, ciagnik odpalilem .... widze ze jeszcze dzisiaj wieszaki nie opadly do konca bo sie silownik swieci :) zobacze po niedzieli jak pojdzie w robote

#24 Share Rafii

Rafii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 14 wrzesień 2009 - 22:06

Podnośnik U902/912 Witam, koledzy mam problem z podnośnikiem w 902 z 1984r. Mianowicie ciągnik w miarę dobrze podnosi narzędzia ale zaraz je opuszcza w szybkim tempie.Jeśli podniesie i zamknę zawór dławiący cięgna nie opadają. Dodam że w poprzednim roku pokrywa była regenerowana w Tucholi. Czasami z podnoszeniem występują problemy tego typu że muszę klika razy opuszczać i podnosić dźwignie podnośnika bo nie chcę podnieść i dopiero za którymś razem załapie. Rozkręciłem pokrywę i sprężonym powietrzem szukałem nieszczelności . Tłok chyba jest w porządku(ale na wszelki wypadek zmienię zimeringi. Moim zdaniem wina leży po stronie rozdzielacza gdyż jak pompowałem powietrze i dźwignia podnośnika była u góry(w pozycji podniesionej) rurką zlewowa leciało powietrze. Na zdrowy rozum w tej pozycji podnośnika sekcja zlewowa powinna być zamknięta.Proszę o opinie jeśli się mylę . Czytałem że jest tam jakiś zawór rozdzielnika. Czy w garażowych warunkach można ten rozdzielacz jakoś naprawić?

#25 Share Lukasz1

Lukasz1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 15 wrzesień 2009 - 15:12

Podnośnik U902/912 Skoro regenerowali ci pokrywę i zrobili ro dobrze to wina jest gdzieś indziej.
A w pokrywie był rozdzielacz dany do regeneracji czy nie?

#26 Share maciek08 maciek08

maciek08
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2009 - 19:06

Podnośnik U902/912 Co do jakości regeneracji robionej w Tucholi to ja niebyłbym taki pewny!!
Kiedys tata kupował pompę regenerowana do C360 i niestety była w gorszym stanie niż ta którą wymontowaliśmy z ciągnika. Wałek w niej można było bez oporu obrócić palcami. A drugi przypadek to pompa wspomagania do zetora 8011, która również nienadawała się do pracy.

#27 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 08 październik 2009 - 15:44

Podnośnik U902/912 Witam. Mam problem z podnośnikiem w ursusie 912.Problem polega na tym że strasznie powoli opuszczają sie ramiona nawet ze sporym obiciążeniem, próbowałem regulować tym pokrętłem pod siedzeniem ale nic nie daje.Wogule ten podnosik jest jakis dziwny jak podniesie sie go na maxa do góry to sam opuści jakieś 5 cm i znów podnosi do góry i tak cały czas. Sam już nie wiem co z nim jest. Pomórzcie koledzy bo sam nie wiem co się dzieje z tym podośnikiem. Pozdro

#28 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 08 październik 2009 - 16:40

Podnośnik U902/912 może być gdzies też zapowietrzone, polecałbym spuścić olej i nalać odnowa
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#29 Share artur2442 artur2442

artur2442
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 październik 2009 - 17:01

Podnośnik U902/912 Albo masz juz wysłuzona pompe.... lub nieszczelny uklad..

#30 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 08 październik 2009 - 17:26

Podnośnik U902/912 jakby pompa była do d*py to by nie podnosił dużego ciężaru, jak dla mnie wine ma rodzielacz w ponośniku który zbyt słabo sie otwiera przy opuszczaniu, w sumie to najlepiej by było gdybyś zdemontował cały podnośnik i zawiózł go do jakiejś firmy zajmującej sie regeneracją, i wymienił swój na ten po regeneracji, takie firmy są w Pniewach i Gnieznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 październik 2009 - 17:51

Podnośnik U902/912 Że opuści trochę a potem podniesie to normalna rzecz w ursusie jak podnośnik nie trzyma. Jak masz siłownik pomocniczy to spróbuj go wymontować, bo wiem że po jego wymontowaniu podnośnik szybciej opada.

#32 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 08 październik 2009 - 18:11

Podnośnik U902/912 Na pulsowanie podnośnika w moim przypadku pomogło założenie uszczelnień w siłowniku, bo pozostał tylko pierścień zgarniający,po wymianie podnośnik nie pulsuje. Zdejmij podłogę i wykręć ten zawór co jest pod siedzeniem, może ten trzpień się urwał i blokuje przepływ oleju (koledze się urwał to jemu raz opuszczał dobrze a nieraz właśnie powoli).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#33 Share Damianosek

Damianosek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 08 październik 2009 - 18:12

Podnośnik U902/912 Zakrzewiak masz racje. Ale z tym podnoszeniem i opuszczaniem to jest tak zapale ciągnik, podniosę podnośnik z kultywatorem a podnośnik opuści 5 cm i znów podniesie opuści znów podniesie a ciągnik cały czas jest zapalony i ja sam nie wiem dlaczego tak się dzieje. P ierwszy raz spotkałem sie z czymś takim żeby siłownik opuszczał i podnosił gdy ciągnik jest zapalony. Jak myślicie czego to jest wina ?

#34 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 08 październik 2009 - 19:13

Podnośnik U902/912 to jest wina luzu na połączeniach przegubowych dźwigni lub innych par kinematycznych które kontrolują dany typ regulacji. po prostu otwory się wyrabiają i opóźnia to czas reakcji rozdzielacza na wysokość ramion i w tym czasie podnośnik się zdąży trochę opuścić.

Takie jest moje zdanie

#35 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 08 październik 2009 - 21:50

Podnośnik U902/912 Główną przyczyną że opuszcza jest zużycie uszczelnień na tłoku w korpusie podnośnika, potem może być uszczelnienie na rozdzielaczu, albo wyrobiony tłok albo cylinder. W C 360 jak przelozylem uszczelnienie na tloku to nawet po dniu podnosnik nie opuscil, a przed zmiana w ciagu 5 min. opuscil.

#36 Share bastek2210

bastek2210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWOI

Napisany 01 styczeń 2010 - 13:17

Podnośnik U902/912 Cześć. Mam problem z podnośnikiem w ursusie 902 84r. . Podnośnik czasami wcale nie podnosi a jak już podnosi to podskakuje wygląda tak że dostaje po trochu oleju a w skrzyni jest stan. Co to mogło by być? Proszę o pomoc.

#37 Share djdawid777

djdawid777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 14:20

Podnośnik U902/912 moze te gumki w pompie sie wurobily

#38 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 15:02

Podnośnik U902/912 U mnie w zetorze 8045 też się czasem tak dzieje.Ktoś mi kiedyś mówił ze to się zapowietrza pompa a podnosi tak wolno ponieważ ma pompę wspomagająca.Razem z tatą opracowaliśmy na to sposób ale nie zawsze chce zadziałać. Jak masz gniazdo od wywrotu to trzeba wcisnąć ta kulke a druga osoba przesuwa dzwignie od wywrotu i powietrze wychodzi. Radze za bardzo nie gazować i jak wciskasz czymś tą kulke to przez jakąś szmate i się zasłonić bo jak pójdzie olej to nie będziesz ochlapany. Nie wiem czy ci to pomoże ale u mnie bynajmniej tak działa i przy okazji dolej może oleju bo jak ciągnik sie troche przechyli na bok i wledy pompa złapie powietrze to znowu tak ci się zrobi.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#39 Share bastek2210

bastek2210

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWOI

Napisany 01 styczeń 2010 - 16:33

Podnośnik U902/912 "lukasz15" a u ciebie jak podnośnik podnosił to tak drgał czy tylko wolno podnosił?? :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:22

Podnośnik U902/912 U mnie drżał. Wogóle to jak mi działa i zapne pług i podniose do samej góry to widać jak drży.Nie wiem może u mnie też już jest pompa do wymiany no ale nie podnosi dużych ciężarów to narazie jak jakoś działa to jeszcze będzie.
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!