Shogun

O ile wzrosły stawki ubezpieczenia OC ciągników rolniczych.

Polecane posty

Shogun    54

O ile mniej więcej wzrosły obecne stawki OC dla ciągników rolniczych i jeśli można to w jakim towarzystwie?

Niedługo kończy mi się polisa i chciał bym mniej więcej się zorientować.

 

Pytam bo miałem przypadek na wiosnę z samochodem osobowym, chcieli mi wcisnąć polisę za 740zł (40% zniżki) na szczęście wcześniej się orientowałem i w innym towarzystwie za 420zł miałem ofertę, jak to facetowi powiedziałem to za 30 sekund znalazł za 520zł a finalnie doszukał się po 5 minutach polisy za 430zł, więc się zgodziłem i nie szukałem więcej. Nie dajmy się naciągać, zwłaszcza że obecne ceny w niektórych towarzystwach są kosmiczne.

 

W tamtym roku płaciłem za Belarusa 952 2010r 64zł (30% zniżki) w TUW.

 

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Pytam z ciekawości, może ktoś już musiał wykupić polisę po podwyżkach i się podzieli informacjami. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

mi z warty przyszło w tym tygodniu do płacenia OC za Ursusa 912 plus NW 130 zł a było płacone ok 80zł i w przyszłym tygodniu jadę to wyjaśnić jak trzeba będzie tyle zapłacić to będę musiał coś innego szukać, jakby nie patrzył to tylko 50zł więcej ale po co przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

85zł za C360, w tamtym roku 69zł, PZU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

dzisiaj dostałem. polisę za Ursusa 1212 i tam 85 za OC a było ok. 60 .strach pomyśleć ile za auta przyjdzie 2.5 i 2.6l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Za Nissana Terrano 2,7 td zanjomy ostatnio zapłacił 730zł za pół roku (jak by zapłacił w jednej racie to pewno 1200-1300zł.za rok). Rok temu mówił że płacił 760zł za cały rok.

Warto porównać sobie stawki w rankomacie. Za Hyundaia Santa Fe 2.0 CRDI wyliczyli mi dzisiaj od 872-1214, a na rankowacie znalazłem za 659zł w Ergo Hestii i zamówię przez neta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten rankomat to płatny jest? Ja szukam właśnie Santy z silnikiem 2,4 i chciałbym wiedzieć ile zapłacę za ubezpieczenie. Strona nazywa się rankomat.pl czy inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

ile mogę zapłacić kary za nie opłacone OC przyczepy przez równy rok? bo przegapiłem i dziś patrze ze rok bez OC się woziłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja za wladka w TUW na 17 rok jak teraz płaciłem to 61 zł a miałem 59 rok temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid15c    11

Jak kupiłem ursusa bylo w PZU 69 zl a teraz po rejestracji zapłacilem 294 tylko że wcześniej było 60% zniżki a ja mam narazie 15% + 10 zwyżki za wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

dzisiaj zaplacone  hdi[warta] za 60- 89 zl, w tamtym roku 59, 26 lat jazdy bez szkody


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Dziś opłaciłem kilka gratów w pzu.

Samo OC 

przyczepa jednoosiowa 6t  90zł

przyczepa dwuosiowa 4t 90

Ciągnik 120km 88zł

Ciągnik 38km 108zł.

Parodia duży ciągnik taniej od przyczepy i małego ciągnika.

Ten mały zarejestrowany jeszcze na ojca i zwyżka za wiek ubezpieczającego🙄

Sprawdzajcie terminy płatności bo zaboli spóźnienie zwłaszcza jak ktoś coś świeżo zakupił i ubezpieczenie z automatu się nie przedłuża 

Facetka za busa rejestrowanego jako ciężarowy zabuliła  ponad 6000zł. Zero tłumaczeń czy też rozkładania na raty. Płacisz albo windykacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja całkiem niedawno płaciłem niecałą stówkę za c360 i 51zł za przyczepę dwuosiową 4t


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Pzu czy inny ubezpieczyciel?

Jednoosiówkę kupiłem w lutym i przeniosłem do PZU. Poprzedni właściciel miał w Tuw-ie za 40zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

To duża różnica. Ja się tak czepiłem pzu i nie chce mi się zmieniać. Jedynie z autem uciekłem parę lat temu bo przy pełnym pakiecie ac/oc/nw po zakupie auta różnica wyniosła równowartość kompletu nowych opon letnich.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onyyy   
Gość onyyy

Tak trochę poza tematem. Ile płacicie OC za osobówkę , interesują mnie dwulitrowe diesle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj