Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sieczkarnie jednorzędowe.

358 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 20:07

Sieczkarnie jednorzędowe. ja mam Mengele MB 300 teraz będzie 9 sezon i nie było z nią wiekszych problemów.zaczynała u mnie od 3ha a w tym roku będzie 8ha także sobie troche pojeżdzę... :( w mojej są tarki.w zeszłym roku były regenerowane...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sieczkarnie jednorzędowe. Dzisiaj, 19:45
  •  

#22 Share marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 20:52

Sieczkarnie jednorzędowe. Jak była by najlepsza sieczkarnia do 60-tki??? i tak z doświadczenia ile w ciągu dnia można ściać kukurydzy o wyskości 2m??? I czy wogóle takim sprzętem opłaca sie robić kiszonkę???
. . .

#23 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 29 czerwiec 2007 - 20:56

Sieczkarnie jednorzędowe. Ja mam Mengele MB 280. Kupiłem ją kilka tygodni temu. Pracowac będzie na 2,4 ha ( w tym roku ) Dałem 4000 zł.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share mirek maszyny

mirek maszyny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 06:16

Sieczkarnie jednorzędowe. Do marcina:

Ja dla Ciebie proponuje PZ MH 80 S bardzo dobra maszyny z kółkiem podporowym wiec 60 bedzie miała lekko. Nie jest starą maszyną bo jest napędzana na pasy w 4000 tys sie zmieścisz.

#25 Share marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 11:07

Sieczkarnie jednorzędowe. A dam nią rade pociąć 3ha kukurydzy w jednym dniu???
. . .

#26 Share mirek maszyny

mirek maszyny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 30 czerwiec 2007 - 12:15

Sieczkarnie jednorzędowe. Jak sie bedzie od samego rana robic to da.

#27 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 20:28

Sieczkarnie jednorzędowe. my zakupilismy w tym roku pottingera mex II :P ale u 4512 ma ciezko :P musimy kosic 80 tka :D

#28 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 20:41

Sieczkarnie jednorzędowe. ja dzisiaj wyjechałem swoją MB.robiłem 3h i rozleciało się łożysko i robiłem ją prawie 9h we dwóch...rozebrałem wszystko co się da-nie ruszane tylko przekładnie i wirnik.w sumie wymieniłem 6 łożysk, a wszystko przez mycie po sezonie.łożyska są przeważnie w zaglębieniach i stoi w nich woda...mam nadzieje że wytrzyma przez 8ha, to już chyba jej ostatni sezon u mnie....

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#29 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 21:33

Sieczkarnie jednorzędowe. Ja mam kempera exaktera i do tej pory wszystko było dobrze, ale w obecnym szonie zepsuła mi się 3X (wykosiła ok.1,6ha). Poszła mała zębatka napędowa. Na oryginalnej kosiła ładnych kilka lat, lecz w tym roku musiałem dorabiać zamiennik (oryginału nigdzie nie moge dostać). Problem w tym, że "zamiennik" psuje się średnio co 7 przyczep :angry:
Czy nie wiecie gdzie moge dostać taką oryginalną zębatkę???

#30 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 sierpień 2007 - 21:41

Sieczkarnie jednorzędowe. Ja mam sieczkarnie Zweegers pracuje na 12ha rocznie mojch jest 6ha dałem za nią chyba z 3000tyś ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 17:33

Sieczkarnie jednorzędowe. Ja mam pół (współwłasność) Mengele MB350 Turbo na wom 1000 z tarką, pracowała bardzo ładnie (ziarnka ruszone, liście pocięte) ale przydały by sie teraz nowe noże, choć to nie mój problem bo nią nie pracuje już 3 sezon i tylko wspólnik ją męczy. Poszedłem po rozum do głowy i wole zapłacić koledze z 4-rzędową samobierzną i 4ha zrobić w 4 godziny a nie katować ciągnik non stop przez dwa dni, co wychodzi drożej i mniej zdrowo. 3ha nie da rady zrobić jednorzędówką w jeden dzień, chyba że w dobe... :P

#32 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 17:36

Sieczkarnie jednorzędowe. zależy jaka duża kukurydza :P

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#33 Share sirmnemonic

sirmnemonic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 18:09

Sieczkarnie jednorzędowe. Mirasek ma racje 3 ha w jeden dzien nie da sie zrobic, a robiąc 2 ha ciągnik ładnie dostaje. I wszystko strasznie długo trwa.

#34 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 19:42

Sieczkarnie jednorzędowe. a co to od wydajnej samobieżnej to sama się zwiezie. U nas ciężko byłoby zebrać ludzi do wożenia a jednorzędówką spokojnie przez dzień 2 ha sam utnę, rozładóję i ubiję.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#35 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 20:13

Sieczkarnie jednorzędowe. Tak czytam wasze posty i zastanawiam się jak to możliwe, zeby wykosić 2ha jednorzędówką w ciągu jednego dnia :P
W tym roku kosiłem zestawem c360+kemper exakter i w ciągu dnia (od 8.00 do 21.00) wykosiłem ok.1ha (może nawet nie cały). Jechałem cały czas 1 terenową, bo szybciej się nie dało. Baa! Trafiały się takie rządki, ze miejscami trzeba było jechać na półsprzęgle, bo kukurydza była tak gęsta i duża, że spadały obroty :P

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 20:16

Sieczkarnie jednorzędowe. to gratuluje kukurydzy. ile miała?? 4m?? :P

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#37 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 21:01

Sieczkarnie jednorzędowe. Może dokładnie 4m to nie, ale z 3,5m to na pewno :P

#38 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 21:20

Sieczkarnie jednorzędowe. Ja tnę PZ MH80S traktorem 90km i przyczepy nie odpinam do rozładunku - wywracam do tyłu - a najlepiej ubija się gdy kilka razy przejedzie się z pełną przyczepą. żeby dokładniej ubić co jakiś czas jeżdzę traktorem bez przyczepy.
Na koniec odpinam sieczkarnię i jeżdzę z pełną przyczepą. Na koniec samym traktorem - z włączonym na sztywno napędem - jeżdzę w poprzek ( to jest najstraszniejsza część operacji :P ).
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#39 Share sirmnemonic

sirmnemonic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 21:33

Tak czytam wasze posty i zastanawiam się jak to możliwe, zeby wykosić 2ha jednorzędówką w ciągu jednego dnia :P
W tym roku kosiłem zestawem c360+kemper exakter i w ciągu dnia (od 8.00 do 21.00) wykosiłem ok.1ha (może nawet nie cały). Jechałem cały czas 1 terenową, bo szybciej się nie dało. Baa! Trafiały się takie rządki, ze miejscami trzeba było jechać na półsprzęgle, bo kukurydza była tak gęsta i duża, że spadały obroty :D

Trzeba siać co 70 i siewnikiem dobrym to nie będzie lasu. U mnie 7211 + Pottinger Mex Ok i 2 ha w dzień leciało. Obecnie maszyna na emeryturze pomostowej :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 14:42

a co to od wydajnej samobieżnej to sama się zwiezie. U nas ciężko byłoby zebrać ludzi do wożenia a jednorzędówką spokojnie przez dzień 2 ha sam utnę, rozładóję i ubiję.

Ja mam inną sytucaje, organizuje sie z ludźmi z mojej i sąsiedniej wioski w silną ekipe i możemy w ciągu jednego dnia zrobić kuku w dwóch gospodarstwach i jeszcze po wszystkim dobrze sie napić :P Kiedyś robiłem jednorzędówka razem z ojcem i sąsiadem ale naprawde szkoda czasu, paliwa i ciągnika...

jeżdzę w poprzek ( to jest najstraszniejsza część operacji :P ).

Najfajniejsza :) Tylko nie czepiaj do tego żadnych obciążników z tyłu na TUZ bo już raz widziałem Hurlimann'a stojącego pionowo :D