Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile oleju dolweacie między zaminami i co ile wymieniacie olej?

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 październik 2009 - 17:34

Ile oleju dolweacie między zaminami i co ile wymieniacie olej? Nie to żeby mi r3 litra oleju wzieło, ale ze 400ml po 200mtg chociaż też do końca nie wiem, bo w silnikach deutz własnei istotne znaczenie ma czy jest pomiar na zimnym czy na ciepłym silniku, bo litr oleju przypada na filtr oleju znajdujący się wysoko prawie na wysokości głowicy, więc na ciepłym silniku olej może znajodwać się na min a na zimnym przekracza max, serwis zalewał tak że było duzo ponad max na zimnym silniku, ja zalewam troche niżej, ale to ma znaczenie, bo podobno silnik ze stanem oleju duzo ponad max ma też słabe smarowanie bo wał korbowy spienia olej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile oleju dolweacie między zaminami i co ile wymieniacie olej? Dzisiaj, 21:32
  •  

#22 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 01 październik 2009 - 17:56

Ile oleju dolweacie między zaminami i co ile wymieniacie olej? Miałem podobna sytuacje w BMW 525, tez jest dość wysoko umieszczony filtr i na ciepłym oleju było niezbyt dużo ponad min ale jako dolałeś i ostygła to było ponad max.... :) a serwis już Ci nie zalewa twojego Lambo tylko Ty? Bo chyba u ciebie tez 2 przegląd jest obowiązkowy? Czy to już po? Po mojemu lej olej na wymianie na zimnym silniku tak minimalnie pod maxa, a potem zwróć uwagę co się będzie działo na bagnecie jak będzie rozgrzany.

#23 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 październik 2009 - 08:42

Nie to żeby mi r3 litra oleju wzieło, ale ze 400ml po 200mtg chociaż też do końca nie wiem, bo w silnikach deutz własnei istotne znaczenie ma czy jest pomiar na zimnym czy na ciepłym silniku, bo litr oleju przypada na filtr oleju znajdujący się wysoko prawie na wysokości głowicy, więc na ciepłym silniku olej może znajodwać się na min a na zimnym przekracza max, serwis zalewał tak że było duzo ponad max na zimnym silniku, ja zalewam troche niżej, ale to ma znaczenie, bo podobno silnik ze stanem oleju duzo ponad max ma też słabe smarowanie bo wał korbowy spienia olej

Serwis nalewa ponad max ,bo ten nadmiar wciągnie filtr,a z niego nawet na rozgrzanym silniku niebardzo spływa olej.Serwisant twierdzil,że trzeba przy pomiarze wytrzeć bagnet i sprawdzić ponownie i wtedy będzie miarodajny wynik.Już niedługo drugi przegląd,ciekawi mnie czy coś więcej poza wymianą filtra paliwa i oleju.

#24 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 październik 2009 - 13:00

a serwis już Ci nie zalewa twojego Lambo tylko Ty? Bo chyba u ciebie tez 2 przegląd jest obowiązkowy? Czy to już po?

Zaraz tam obowiązkowy, ja nie uważam żeby za (40min pracy) wymianę oleju i filtrów 400zł plus dojazd zapłacić to prawie tyle co miesięczna rata za ciągnik wyniesie więc sam se serwisuje, już dawno po 2gim i zaraz po 3ci będzie :) he he
ps. czy ktoś zmieniał filtry hydrauliki w sdf czy trzebna upuszczać olej ze skrzyni czy nie?

#25 Share Leo

Leo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 listopad 2009 - 18:20

Ile oleju dolweacie między zaminami i co ile wymieniacie olej? Ja ostatnio zmieniałem olej hydrauliczny w Agroplusie 80. Są tam dwa filtry. Jeden przelotowy, drugi to wkład. Oba są umieszczone dość wysoko więc teoretycznie oleju nie trzeba spuszczać. Bardzo ważne: w skrzyni są dwa korki do spuszczania oleju.
U mnie silnik na 250mth bierze coś ok 2,5l. Nie jest to wina pierścieni.Ciągnik posiada deklarowaną moc. W kolektorach są jakieś korki(nie wiem od czego) których nie można uszczelnić. Może ktoś miał podobny problem lub ma jakiś pomysł czym można je uszczelnić? Kombinowaliśmy z miedzianymi uszczelkami ale to nie zdało egzaminu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 listopad 2010 - 12:29

Ile oleju dolweacie między zaminami i co ile wymieniacie olej? Ja w Lamborghini GP90 z 2004 wymieniam filtry i oleje co 400mth, dolewam około 2L między wymianami.

#27 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 11:25

Ile oleju dolweacie między zaminami i co ile wymieniacie olej? Jaki olej do same 65 z 87 roku, silnik 916.4A? No i ile takiego oleju trzeba kupić.

Czy taki może być? http://www.motul-ole...ndex-id-13.html
Pytam o ten, bo mam do niego zaufanie i leje go do samochodów.

#28 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 20 grudzień 2010 - 15:33

Ile oleju dolweacie między zaminami i co ile wymieniacie olej? Do starego grata będziesz lał olej za 40zł?l ? :D Diesel 2 z orlenu lub inny podobny w zupełności wystarczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 21 grudzień 2010 - 11:44

Ile oleju dolweacie między zaminami i co ile wymieniacie olej? Czyli mogę spokojnie lać go do silnika? Tylko jeszcze ile tam wchodzi?

Pytam o ten, bo taki posiadam. Ja płacę 100 zł za 5l z oleju jestem bardzo zadowolony.

Dodaj odpowiedź