Skocz do zawartości

Zdjęcie

stypendium socjalne

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:09

stypendium socjalne Chce złożyć na swojej uczelni wniosek o przyznanie stypendium socjalnego Czy ktoś z was składał taki wniosek a jeżeli tak to napiszcie jakie dokumenty trzeba dołączyć do wniosku bo w regulaminie nie jest sprecyzowane jakie dokumenty muszą przedstawić osoby utrzymujące się z gospodarstwa rolnego.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stypendium socjalne Dzisiaj, 23:19
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 20:24

stypendium socjalne a więc z urzędu gminy zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych (jesli masz dużo hektarów pzreliczeniowych a masz ziemie w innych gminach podawaj tylko tą ziemie którą masz w swojej ojczystej gminie z innych gmin i tak nigdy nie dojdą ze twoi starzy mają jeszcze ziemie)
kwestia jeszcze w tym czy w gminie mają wpisywac dochód czy nie bo niektóe uczelnie wymagają tylko ilośc ha przeliczeniowych i obliczająsame dochód według innych stawek a inne chcą wyliczony odchód z gminy, ale jakie byś nie miał aby była liczba ha przeliczeniowych ;)

druga sprawa urząd skarbowy piszesz wniosek na każdego członka rodziny z osobna o wydanie zaświadczenia o dochodach za poprzedni rok kalendarzowy czyli 2007r za każdeo tzn za rodziców i rodzeństwo jak masz małe rodzeństwo tzn poniżej 16 stego roku życia to chyba nie potrzebne, zaswiadczenia rodzeństwa ze szkół jeśli sie uczą no i wniosek o stypendium i tyle, jak masz dziadków w domu nie wpisuj we wniosku, jeśli masz rodzeństwo w domu którepracuje nie wpisuj we wniosku, jesli masz rodzeńswto na zasiłku lub niepracujące wtedy wpisuj ;) najważniejsze żebyś wyrobil sie poniże 300zł/osobę ;)

#3 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 20 sierpień 2008 - 22:19

stypendium socjalne Ferdek mnie uprzedził i napisał wszytko na ten temat ;) ;)

Na mojej politechnice było tak, że interesowała ich tylko ilośc ha przeliczeniowych, bo dochód obliczali mnożąc liczbę hektarów przez zysk z hektara, publikowany co roku przez GUS. W tamtym roku, to jak dobrze pamiętam, GUS obliczył, że zysk wynosił 1800 zł z każdego hektara.
Warto to podkreślic - zysk. Ja to bym ich jeszcze raz na matematykę wysłał, bo liczyc to oni wogóle nie umieją. To w tym roku pewnie naliczą ze 2000 zł, albo i więcej.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#4 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 20 sierpień 2008 - 23:28

stypendium socjalne od 2 lat żadna gmina nie wydaje zaświadczenia o dochodach rolników, można uzyskać tylko zaświadczenie o ha przeliczeniowych i to wystarcza do każdej uczelni. A instytucje dochód liczą sobie jak chcą. banki swoje a uczelnia swoje;)

co do wyliczeń GUS określa on dochód rolniczy, a konkretnie jest równy tak zwanemu dochodowi brutto czyli w praktyce wartości produkcji z 1 ha przeliczeniowego (wynika to z metodyki o której nie będę pisał). mniej więcej się zgadza - IV klasa ziemi 1ha fizyczny ~ 1ha przeliczeniowy średnio 3 tony zboża(pszenica żyto ...) po 600zł za tonę ~1800zł. Nie ma to prawie nic wspólnego z zyskiem czyli złotówkami które z hektara w kieszeni zostają.

Zważywszy na to i w dodatku składając dokumenty o klęsce np suszy, przymrozku ma się szansę na otrzymanie jednorazowej zapomogi (1 raz na semestr) szczególnie w przypadku gdy od dochodu GUS odejmie się wartość strat z tytułu klęski (obowiązkowo z komisji z gminy) a uzyskany w ten sposób dochód zmieścił by się w progu na stypendium socjalne. Należy pamiętać że zapomoga przysługuje w momencie "przejściowo trudnej sytuacji materialnej" z reguły korzystają z niej osoby którym umarł członek rodziny, miały jakiś wypadek, czy urodziło się dziecko. Maksymalna zapomoga może wynosić 85%(chyba) minimalnego uposażenia doktoranckiego czyli na dzień dzisiejszy 1530zł jednak na większości uczelni rzadko kiedy przekracza ona 1000zł a z reguły około 500zł. Należy ją złożyć w dziale socjalnym czy dziekanacie a pismo kierować do prodziekana do spraw studiów (czasami opiekunowi kierunku).

powodzenia

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 08:08

stypendium socjalne co wy na to że moja uczelnia wymagała kiedyś zaświadczenia od wszystkich z gminy którzy również nieposiadają ziemi, tzn miastowi musieli isc do gminy po zaświadcenie że nie posiadają ziemi, a przecież mogą posiadac w innej gminie ;)

dlatego nikt ze znajomych kto ma w innyhc gminach działki nigdy nie donosił zaswiadczenia o ha z innych gmin ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 21 sierpień 2008 - 19:48

stypendium socjalne No dzięki za wyczerpujące odpowiedzi złoźyłem wnioski do urzędu skarbowego musze iść jeszcze do gminy ciekawe co z tego wyjdzie może pare groszy wpadnie ;) Troche chodzenia za tym jest ale trzeba próbować.

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 sierpień 2008 - 19:50

stypendium socjalne kolego a arejestrowałes sie może jako bezrobotny?jeśli był bys zarejestrowany a trzeba było od razu po maturze się rejetrowac to mineło by 3 miechy zanim podejmiesz studia składasz odpowiedni wniosek i masz dodatek stypendialny czy jakoś zapomoge nei wiem jak to dokładnie sie nazywa około 300-400zł ale otrzymujesz to przez rok chyba po podjęciu studiów od waruniekm że dochód na osobę w rodzinie poniżej 240zł

#8 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 19:29

stypendium socjalne Jestem zarejestrowany już chyba 3 lata odrazu po maturze sie rejestrowałem a teraz będe zaczynał 2 rok to nie wiem czy mi będzie przysługiwać. Na moim uniwerku na socjalne moge składać do końca września a z tym to nie wiem jak jest coś tam o nim słyszałem wypłaca je chyba urząd pracy ale podobno ciężko je dostać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 24 sierpień 2008 - 19:51

stypendium socjalne ciezko ze względu na badzo niski dochód n osobę w rodzinei jest kryterium że musi byc poniżej 240 zł chyba i to jedyny własciwie warunek, no i właśnie enie wiem chyba jeszcze musi to byc pierwszy rok studiów