Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lukasx21

stypendium socjalne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Socjalne
lukasx21    125

Chce złożyć na swojej uczelni wniosek o przyznanie stypendium socjalnego Czy ktoś z was składał taki wniosek a jeżeli tak to napiszcie jakie dokumenty trzeba dołączyć do wniosku bo w regulaminie nie jest sprecyzowane jakie dokumenty muszą przedstawić osoby utrzymujące się z gospodarstwa rolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    62

a więc z urzędu gminy zaświadczenie o hektarach przeliczeniowych (jesli masz dużo hektarów pzreliczeniowych a masz ziemie w innych gminach podawaj tylko tą ziemie którą masz w swojej ojczystej gminie z innych gmin i tak nigdy nie dojdą ze twoi starzy mają jeszcze ziemie)

kwestia jeszcze w tym czy w gminie mają wpisywac dochód czy nie bo niektóe uczelnie wymagają tylko ilośc ha przeliczeniowych i obliczająsame dochód według innych stawek a inne chcą wyliczony odchód z gminy, ale jakie byś nie miał aby była liczba ha przeliczeniowych ;)

 

druga sprawa urząd skarbowy piszesz wniosek na każdego członka rodziny z osobna o wydanie zaświadczenia o dochodach za poprzedni rok kalendarzowy czyli 2007r za każdeo tzn za rodziców i rodzeństwo jak masz małe rodzeństwo tzn poniżej 16 stego roku życia to chyba nie potrzebne, zaswiadczenia rodzeństwa ze szkół jeśli sie uczą no i wniosek o stypendium i tyle, jak masz dziadków w domu nie wpisuj we wniosku, jeśli masz rodzeństwo w domu którepracuje nie wpisuj we wniosku, jesli masz rodzeńswto na zasiłku lub niepracujące wtedy wpisuj ;) najważniejsze żebyś wyrobil sie poniże 300zł/osobę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ferdek mnie uprzedził i napisał wszytko na ten temat ;) ;)

 

Na mojej politechnice było tak, że interesowała ich tylko ilośc ha przeliczeniowych, bo dochód obliczali mnożąc liczbę hektarów przez zysk z hektara, publikowany co roku przez GUS. W tamtym roku, to jak dobrze pamiętam, GUS obliczył, że zysk wynosił 1800 zł z każdego hektara.

Warto to podkreślic - zysk. Ja to bym ich jeszcze raz na matematykę wysłał, bo liczyc to oni wogóle nie umieją. To w tym roku pewnie naliczą ze 2000 zł, albo i więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

vvojtas1    25

od 2 lat żadna gmina nie wydaje zaświadczenia o dochodach rolników, można uzyskać tylko zaświadczenie o ha przeliczeniowych i to wystarcza do każdej uczelni. A instytucje dochód liczą sobie jak chcą. banki swoje a uczelnia swoje;)

 

co do wyliczeń GUS określa on dochód rolniczy, a konkretnie jest równy tak zwanemu dochodowi brutto czyli w praktyce wartości produkcji z 1 ha przeliczeniowego (wynika to z metodyki o której nie będę pisał). mniej więcej się zgadza - IV klasa ziemi 1ha fizyczny ~ 1ha przeliczeniowy średnio 3 tony zboża(pszenica żyto ...) po 600zł za tonę ~1800zł. Nie ma to prawie nic wspólnego z zyskiem czyli złotówkami które z hektara w kieszeni zostają.

 

Zważywszy na to i w dodatku składając dokumenty o klęsce np suszy, przymrozku ma się szansę na otrzymanie jednorazowej zapomogi (1 raz na semestr) szczególnie w przypadku gdy od dochodu GUS odejmie się wartość strat z tytułu klęski (obowiązkowo z komisji z gminy) a uzyskany w ten sposób dochód zmieścił by się w progu na stypendium socjalne. Należy pamiętać że zapomoga przysługuje w momencie "przejściowo trudnej sytuacji materialnej" z reguły korzystają z niej osoby którym umarł członek rodziny, miały jakiś wypadek, czy urodziło się dziecko. Maksymalna zapomoga może wynosić 85%(chyba) minimalnego uposażenia doktoranckiego czyli na dzień dzisiejszy 1530zł jednak na większości uczelni rzadko kiedy przekracza ona 1000zł a z reguły około 500zł. Należy ją złożyć w dziale socjalnym czy dziekanacie a pismo kierować do prodziekana do spraw studiów (czasami opiekunowi kierunku).

 

powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    62

co wy na to że moja uczelnia wymagała kiedyś zaświadczenia od wszystkich z gminy którzy również nieposiadają ziemi, tzn miastowi musieli isc do gminy po zaświadcenie że nie posiadają ziemi, a przecież mogą posiadac w innej gminie ;)

 

dlatego nikt ze znajomych kto ma w innyhc gminach działki nigdy nie donosił zaswiadczenia o ha z innych gmin ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    125

No dzięki za wyczerpujące odpowiedzi złoźyłem wnioski do urzędu skarbowego musze iść jeszcze do gminy ciekawe co z tego wyjdzie może pare groszy wpadnie ;) Troche chodzenia za tym jest ale trzeba próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    62

kolego a arejestrowałes sie może jako bezrobotny?jeśli był bys zarejestrowany a trzeba było od razu po maturze się rejetrowac to mineło by 3 miechy zanim podejmiesz studia składasz odpowiedni wniosek i masz dodatek stypendialny czy jakoś zapomoge nei wiem jak to dokładnie sie nazywa około 300-400zł ale otrzymujesz to przez rok chyba po podjęciu studiów od waruniekm że dochód na osobę w rodzinie poniżej 240zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    125

Jestem zarejestrowany już chyba 3 lata odrazu po maturze sie rejestrowałem a teraz będe zaczynał 2 rok to nie wiem czy mi będzie przysługiwać. Na moim uniwerku na socjalne moge składać do końca września a z tym to nie wiem jak jest coś tam o nim słyszałem wypłaca je chyba urząd pracy ale podobno ciężko je dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    62

ciezko ze względu na badzo niski dochód n osobę w rodzinei jest kryterium że musi byc poniżej 240 zł chyba i to jedyny własciwie warunek, no i właśnie enie wiem chyba jeszcze musi to byc pierwszy rok studiów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×