iotr1

Claas Dominator 80

Polecane posty

iotr1    0
;) szukam osób które moga coś na jego temat powiedzieć - proszę o kontakt na meila iotr1@wp.pl mam kilka pytań. z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iotr1    0

mam na oku dominatora 80 koło sieradza szukam osoby z tego rejonu aby pomogła mi ocenić co to jest warte ponieważ w tym temacie jestem zupełnie zielony jeśli nie znajde takiej osoby to prosze o informacje co sprawdzić czyli newralgiczne miejsca które należy sprawdzić żeb\y po kupnie nie płakać i zgrzytać zębami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iotr1    0
Jeżeli masz kilka pytań to pytaj na forum, bo przecież do tego zostało stworzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucuti81    0

4 lata temu miałem dominatora 85 z silnikiem perkinsa

i byłem bardzo zadowolony

Prosty w budowie w obsłudze przyjemny ekonomiczny a z zamkniętymi wrotami to i dość cichy

Prawda jest taka, że wszystko zależy od stanu maszyny.

Mi pierwszy sezon chodził bez dotykania NIC nie padło a skosił 300ha (z usługami)

Jedyna poważniejsza awaria to padło łożysko na skrzyni, dwa dni roboty razem z załatwieniem tego łożyska

A doświadczenie mnie nauczyło i części biorę od Korbanków kurierem w jeden dzień. Co by ludzie o

nich nie mówili to ja jestem zadowolony a i ceny mnie nie ruszają bo oryginały jakościowo są bardo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Po co odświerzasz taki stary temat?? Lepiej pisz w nowszych


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam 80-tke, i przeboje już z nim były.

Awarii uległy

-wał odrzutnika słomy (1000 EUR)

-parokrotnie krzyżak w rurze wysypu (nasza wina, ale nie zawsze)

-krótka ośka przy hederze (mimośród od napędu kosy) 3 razy w sezonie, ale po wymianie paru innych części wokół problem ustąpił.

- łożyska przy bębnie w gardzieli- w starych modelach system osadzenia tych łożysk jest niedopracowany. W katalogach części zamiennych to widać.

 

Poza tym fajny, wydajność dobra, tylko gdyby poprzedni właściciel go nie ,,rozepchał'' to bu też było inaczej ( ,,wszystkie'' ośki łożyska koła pasowe z tyłu kombajnu są ruszone względem siebie). Do tego dorabiana sieczkarnia. Paski tylko czekają, żeby spaść, zaklinować się o obudowę i popsuć następne ośki, łożyska itp.

 

Hydrostat jest fajny i wygodny do tego czasu aż nie zacznie z niego kapać.

 

Przy kupnie tych kombajnów sprawdzajcie czy działa czujnik zapchania się słomą. Jak nie to szukajcie podejrzeń o rozepchanie( i tak i tak szukajcie). Jak był rozepchany, to nie liczcie, że jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian23199    1

ja mam 80 juz 2 jak mialem 1 to 1rok jakos poszlo w 2 spawarka nie byla wylaczana :) teraz mam 2z silnikiem meska i jetem bardzoz niego zadowolony co do wymlacalnosci to bizon sie kryje a do predkosci jazdy rowniez poszukaj se lepiej z silnikiem mneska bo sa lepsze i wytzrymalsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
festerstage    0

Witam,

Przed żniwami kupiłem Dominatora 80. Szybki, miło się kosi z hydrostatem na pokładzie. Polecam. A awarie to:

-rozsadzona rura od pompy wody,

-spawanie podbieraków,

-nieszczelność układu paliwa,

-ubywa oleju w układzie,

pozdrawiam

Ł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:o koledzy jest jeszcze zima prześlijcie mi proszę zdjęcia komory silnika: chodzi mi głównie o umieszczenia i pozycje zbiornika oleju pompy hydrauliki. Bo jak zaczną się prace wiosenne to będę musiał czekać do początku sezonu żniwnego :D

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj