adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

tomn95    51

Teraz sprawdziłem to na internecie 360 zl 100 kg ale pewnie w internecie sa sppro drożej ja biorę od gościa który ma spoko ceny ale pewnie ponad 3 tyś będzie w tym roku. Agromaster i timac agro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, memphis1205 napisał:

Z Yara mam ten problem ze musze z internetu zamawiac..  A oprocz nawozu cos dajesz dolistnie? 

 

to sobie kup polifoskę start to jest praktycznie to samo co Yara hydrocomplex a przede wszystkim tańsze

1 minutę temu, tomn95 napisał:

Teraz sprawdziłem to na internecie 360 zl 100 kg ale pewnie w internecie sa sppro drożej ja biorę od gościa który ma spoko ceny ale pewnie ponad 3 tyś będzie w tym roku. Agromaster i timac agro. 

 

którego tego agromastera i timaca kupujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
6 minut temu, memphis1205 napisał:

Z Yara mam ten problem ze musze z internetu zamawiac..  A oprocz nawozu cos dajesz dolistnie? 

Zależy od pogody i od niedoborów jeżeli występują. 

@racyl wszystko zależy od tego co jest w glebie i ile czego potrzeba i jaka to odmiana. 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Moze sprobuje w tym roku ta Polifoske.  Na pewno wszedzie ja dostane nie tak jak Yare.

Ile lat zbieracie truskawki z 1 krzaczka? 3-4? A potem likwidacja i przez ile lat przerwa na tym stanowisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

3 lata gryka etc i znowu truskawka. A jak spoko kondycja truskawki to i 4 lata 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, tomn95 napisał:

3 lata gryka etc i znowu truskawka. A jak spoko kondycja truskawki to i 4 lata 

3lata truskawka następnie poplon i znowu truskawka ?

którego tego timaca i agromastera dajesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

@stempos1980tak? Podaj jakiś argument? Bo ja stosowalem wiele nawozów i po tych argumenty widać na polu gołym okiem :) np hydro działa szybko i tylko ok 2 tyg. A agromaster uwalnia sie w zależności od pogody nawet do 3 miesięcy czyli spokojnie wystarczy na okres wegetacyjny i generatywny truskawki. Żadnych braków na liściach nie zauważyłem. Każdy ma inną technikę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego dam ci przykład na papryce w tunelach foliowych.w ta sama klasa ziemi próbki robione z każdego tunelu wyniki takie same po analizie.posadzona ta sama odmiana i był test agromastera rosafertu i hydro.największy plon był po rosafercie ;po ponownej analizie w lipcu właśnie największe braki nawozow były po agromasterze tylko tyle ze kmultum nawozów przez dozownik idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Paryka to nie truskawka i to jeszcze w dodatku w tunelu 😉

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czasem przez dwa tygodnie to żaden nawóz granulowany wieloskładnikowy się nie rozpuści a co dopiero żeby się roślina go zjadła doszczętnie. musiały by być chyba idealne warunki laboratoryjne.

rosafert szybko się rozpuszcza może nawet szybciej niż hydro

Nie lepiej dać kilka mniejszych dawek ?

 

Stosował ktoś mocznik otoczkowany super N firmy Agrii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

@racyl może i lepiej tylko nie bardzo jest na to czas żeby się z tym bawić. Dlatego właśnie stosuje nawóz o spowolnionym uwalnianiu żeby podczas calego procesu produkcji truskawka miala jednakowy poziom dostępnych składników odżywczych. 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
memphis1205    14

Sadzicie w tym samym miejscu truskawki? Truskawki traca na plonie wtedy czy nie? 

A jeszcze takie pytanie, jak np wiosna (kwiecien/maj) posadze truskawki i beda podlewane to czy oplaca sie zbierac w tym roku czy lepiej poczekac na nastepny rok i miec pelne owocowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Posadzilem roksane zaraz po hanojce i plon w drugim roku ponad 30 ton/ha z tym ze jak kasowalem hanojke to wykopalem jej korzenie po scieciu i wywiozlem z pola. Teraz 80-100 kg gryki na ha tak że ja urosnie na ponad metr 30 ma ciężko rozdrabniaczem na 2 biegu. 😁

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Kopaczka. Nie wiem co jest najlepsze. Podobno wypedza pedraka. Jeszcze facelia jest podobno dobra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
22 godziny temu, tomn95 napisał:

Paryka to nie truskawka i to jeszcze w dodatku w tunelu 😉

Tomn95 masz racje że papryka to nie truskawka ale czy papryka w tunelu czy w uprawie polowej ma takie same wymagania wienc zapotrzebowanie truskawki jest mniejsze niż papryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, stempos1980 napisał:

Tomn95 masz racje że papryka to nie truskawka ale czy papryka w tunelu czy w uprawie polowej ma takie same wymagania wienc zapotrzebowanie truskawki jest mniejsze niż papryki

przecież można by analogicznie twoje doświadczenie zrobić w truskawce i zapewne byłoby tak samo

 

Nawóz otoczkowany tym bardziej powinien być dłużej dostępny i więcej powinno być go w badaniach glebowych.

Jeśli nie ma go ani w większym plonie a tym bardziej w glebie to nasuwa się wniosek że został pobrany przez roślinę ale w złym czasie i dlatego nie ma zwyżki plonu.

Roślina zamiast czerpać pierwiastki z nawozu brała z ziemi bo jak inaczej wytłumaczyć te braki ?

 

Może być tak że jest go mniej w rzeczywistości niż podają na opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Możliwości jest wiele,jak następnym razem będziecie pobierać próbki gleby wyślijcie jedną  do dwóch różnych stacji, wynik może być bardzo interesujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

@daniel10 zgadzam się z Tobą. Już słyszałem kiedyś że gościu wysłał próbki z tego samego pola w innych opakowaniach ze niby z różnych pol i wyniki wyszły różne 😂

1 godzinę temu, stempos1980 napisał:

Tomn95 masz racje że papryka to nie truskawka ale czy papryka w tunelu czy w uprawie polowej ma takie same wymagania wienc zapotrzebowanie truskawki jest mniejsze niż papryki

Nie wiem w każdym razie u mnie sprawdzają się lepiej te droższe nawozy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj