adasiorek

uprawa truskawek

Polecane posty

tomn95    51

Byłem oprócz 1000 innych osób. 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1984    25
Pytalem się czy ktoś z forum był i może się podzielić informacjami bo że ludzi bylo w pytę to akurat się domyślam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Powiem tak, jak nie wejdzie nowy typ umowy to ZUS nas "zje" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

No raczej nie zapowiada się na szybkie zmiany w tym temacie. Mają być częste kontrole także będziemy płakać i płacić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Pan Romanowski zarzekal się że do 3 miesięcy umowa o pomocy przy zbiorze ma wejść w życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel10    8

Tak tylko już na etapie występowania o wizę musimy wpisywać warunki zatrudnienia ,ciekawe czy w późniejszym czasie będzie możliwość zmiany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

do jakiej temp. na minusie wytrzymuje alba? Nigdzie w necie takich info nie znalazłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Bo taką informacje będzie ciężko znaleźć. Na to składa się zbyt wiele czynników. Czy będzie śnieg, czy wiatr, stan plantacji, położenie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 godzin temu, Pasquallo napisał:

do jakiej temp. na minusie wytrzymuje alba? Nigdzie w necie takich info nie znalazłem

 

Nie ma o co płakać bo odmiana nie jest jakaś wybitnie smaczna. Alba to typowy kartoflak i sam wcześniej czy póżniej z niej byś zrezygnował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

Abstrahując już od warunków meteo, mam trochę inne pytanie...Myślałem nad glebogryzarką. Znam kogoś kto takie rzeczy robi... z mostu od poloneza. Cena 6 razy mniejsza niż nowa. Czy takie coś ma prawo działać i może okazać się optymalnym rozwiązaniem na mały areał uprawy truskawek? Ktoś ma coś takiego? Zdjęcie poglądowe dodałem.... Btw. wydawanie 12 tysięcy na nową jest dla mnie ostatecznością, a używki z Włoch... też jakieś rozwiązanie, ale to jak z samochodami.... ciężko pewnie coś dobrego trafić, pomijając fakt, że używka z Włoch nadal jest jakieś 2 razy droższa. Będę wdzięczny za każdą opinię.

 

glebo.jpg

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, Pasquallo napisał:

Abstrahując już od warunków meteo, mam trochę inne pytanie...Myślałem nad glebogryzarką. Znam kogoś kto takie rzeczy robi... z mostu od poloneza. Cena 6 razy mniejsza niż nowa. Czy takie coś ma prawo działać i może okazać się optymalnym rozwiązaniem na mały areał uprawy truskawek? Ktoś ma coś takiego? Zdjęcie poglądowe dodałem.... Btw. wydawanie 12 tysięcy na nową jest dla mnie ostatecznością, a używki z Włoch... też jakieś rozwiązanie, ale to jak z samochodami.... ciężko pewnie coś dobrego trafić, pomijając fakt, że używka z Włoch nadal jest jakieś 2 razy droższa. Będę wdzięczny za każdą opinię.

 

glebo.jpg

coś takiego to i sam sobie zrobisz za 1tys złotych bo sam coś takiego mam i już 3 lata mi przechodziła i nawet bez takich noży

tego typu glebogryzarkami nie poszalejesz z rozstawem rządków truskawek bo bedzie ci cięło rzędy. musisz każdy rządek sadzić w tej samej odległości np 70cm

zależy też od rozstawu kół ciągnika

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

W jakim rozstawie masz te truskawki bo jeżeli w dwurzedowym to nie wiem po co kombinować kup grudziadzka i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasquallo    1

sadzone co 90 cm... ale że tak powiem mogę się dostosować z rozstawem (w granicach rozsądku rzecz jasna) bo w przyszłym roku będą od nowa sadzone

Edytowano przez Pasquallo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Pasquallo napisał:

sadzone co 90 cm... ale że tak powiem mogę się dostosować z rozstawem (w granicach rozsądku rzecz jasna) bo w przyszłym roku będą od nowa sadzone

 

a ciągnik jaki ma rozstaw i szerokość opon  do tych 90cm

przede wszystkim to trzeba sadzić pod rozstaw ciągnika którym się dysponuje

grudziądzką kupi nawet i poniżej 2 tys, troszkę modyfikacji bedzie hulać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel89pl    43

Ta glebogryzarka na bazie mostu z poloneza nadaje się tylko ziemie piaszczyste . Na ziemiach bardziej zwięzłych nic nią nie zrobisz. Jedynie ta na bazie fabrycznej glebogryzarki z uni grudziądz po odpowiednim ustawieniu noży będzie szła robota . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Pawel89pl napisał:

Ta glebogryzarka na bazie mostu z poloneza nadaje się tylko ziemie piaszczyste . Na ziemiach bardziej zwięzłych nic nią nie zrobisz. Jedynie ta na bazie fabrycznej glebogryzarki z uni grudziądz po odpowiednim ustawieniu noży będzie szła robota . 

nie prawda. ja mam ziemię bardziej gliniastą, cięższą i doskonale taka glebogryzarka zrusza ziemię i tnie odrosty.

jak jest sucho przed dłuższy czas to na każdej ziemi robota glebogryzarką mija się z celem

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rlbyszew    0
11 godzin temu, racyl napisał:

 

Nie ma o co płakać bo odmiana nie jest jakaś wybitnie smaczna. Alba to typowy kartoflak i sam wcześniej czy póżniej z niej byś zrezygnował

Może i kartofel,  ale wczesna odmiana. 

A jak wczesna to i PLN się zgadzają.. 

Ja dosadzilem alby na jesień i w tym roku dosadze jeszcze max 0,5h. 

Ma ktoś z was odmianę Grandarosa? Jakieś opinie o tej odmianie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, rlbyszew napisał:

Może i kartofel,  ale wczesna odmiana. 

A jak wczesna to i PLN się zgadzają.. 

Ja dosadzilem alby na jesień i w tym roku dosadze jeszcze max 0,5h. 

Ma ktoś z was odmianę Grandarosa? Jakieś opinie o tej odmianie. 

Jak już bedziesz zbierał owoce z alby to zobaczysz czy ona taka wczesna jest jak piszą

alba jest to odmiana dość wrażliwa na opryski

Owoce owszem ładnie wyglądają i są duże. na hurt to się sprzeda bo w detalu to można zrazić stałych klientów którzy cenią po za wyglądem smak i aromat truskawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, tomn95 napisał:

Ogladajcie jak ktoś nie był na żadnej konferencji https://youtu.be/IZQIRXH77k8

Kolejny PSL -owiec zapewne nic nie mający wspólnego ze wsią

Jak ten Pan poseł z psl brał jednej soboty udział w programie na żywo studio polska na tvp info  i dostał nie wygodne pytania to nastepnego dnia chciał żeby zlikwidować ten program

PSL to jest partia rodzinna bliższa i dalsza

Poseł Maliszewski to nie jest w tym momencie osoba decyzyjna w obecnym problemie. pojawił się tutaj bo wiadomo wybory się zbliżają a oni takich okazji nie przepuszczają

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Nie wiem nie wnikam ale strescil spotkanie na ktorym bylem więc zamieściłem moze komuś się przyda. Mówi madrze więc to czy ma coś wspólnego ze wsią dla mnie nie ma znaczenia byleby zmienili ustawe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
8 godzin temu, racyl napisał:

nie prawda. ja mam ziemię bardziej gliniastą, cięższą i doskonale taka glebogryzarka zrusza ziemię i tnie odrosty.

jak jest sucho przed dłuższy czas to na każdej ziemi robota glebogryzarką mija się z celem

Racyl a co robisz ze słomą w bruzdach po zbiorach?przeciesz ta samo rubka nie na daje się do cięcia słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kamila79
      Witam! mam pytanie czy mogę teraz opryskac truskawki(sa po zbiorze skoszone i przejechane opielaczem miedzy rzedami)ale nie stety to nic nie dało. Jest bardzo , duzo tych chwastów(m.in. mam oste. trawe, i takie żółte kwiaty korzeń jak piertuszka).
      Tak pomyslalam, ze teraz bym je opryskala(pogoda dopisuje)i na wiosne poprawka. Ale czy mozna?
      jeżeli tak to podajcie dobry oprysk? pozdrawiam
    • Przez dami21
      mam pytanie czym nawozić i w jakim terminie truskawki wiosną by uzyskać duży plon i dobrej jakości owoce ( truskwaki bez osłon oraz bez nawadniania )
    • Przez waldemaros
      witam wszystkich mam takie pytanie gdzie mozna kupic opakowania na truskawki tzw platony.prosilbym o informacje.moga byc urzywane.
    • Przez grucha2701
      witam panowie dziś zostałem nabywcą 1h zaniedbanej ziemi na której na dzień dziś jest zasiane słabe żyto jutro już to będzie za orane 4kl ziemi lecz strasznie zaniedbana brak tam nawozu i oprysków , mam zamiar uszykować tą ziemie pod truskawki możecie mi napisać co ta ziemia potrzebuje ?? w pewnym kawałku jest jakas szlaka pomieszana z ziemią nie dużo ale jest , napiszcie jak ją doprowadzić do ładu i składu .
      moje drugie pytanie co dać za nawóz przed zasadzeniem truskawek i po zasadzeniu z góry dzięki
    • Przez telo9034
      Witam.
      Jestem nowicjuszem na forum także na wstępie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
      Tak jak w temacie mam pytanie czy A+ czy B.
      Wiem że A+ daje w pierwszym roku plon niemniej koszt zakupu w stosunku do sadzonek w rozmiarze B jest nieporównywalnie wyższy i nie do końca wiadomo czy zwracalny.
      Osobiści chcę kupić sadzonki B.
      Jeżeli ktoś również miał podobne rozterki i je rozwiązał to będę wdzięczny za podpowiedź.
      Z góry dzięki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj