Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lemken Opal

23 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 00:09

Lemken Opal Chodzi mi o te cyfry w nazwach np Lemken Opal 90 albo 110 labo jeszcze inne. Co one oznaczają?? Bo mam na oku własnie taki pług 3 skibowy lemken opal 90 i próbuje rozszyfrować to nazewnictwo.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lemken Opal Dzisiaj, 19:12
  •  

#2 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 17:55

Lemken Opal z tego co wiem to jest chyba wymiar krztaltownika z ktorego zrobiona jest rama pługa, czym jest wiekszy tym lepiej bo solidniejszy.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#3 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 sierpień 2008 - 21:22

Lemken Opal jest to profil ramy - im wiekszy numerek tym wiekszy plug - tym cieższy i tym wiecej bedzie zabierał

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#4 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 20:13

Lemken Opal nie orientujecie sie moze ile kosztuje "caly zestaw" nowych elementow roboczych do pluga lemken opal 110 - cztery skiby

#5 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 21:01

Lemken Opal Tanio nie bedzie.Do mojego Krona taki zestaw kosztuje ponad 6500zl i to z UNIROLU wiec mysle ze do Lemkena bedzie podobnie,chyba ze z oryginalu bedziesz brał to na pewno bedzie wiecej.Kumpel ma lemkena to za lemiesz nawet 260 musi płacic.

#6 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 15:21

Lemken Opal to w takim razie lemiesze lemkena musze byc duzo bardziej zywotniejsze w porownaniu z UG bo to jest nie mozliwe zeby tyle za lemiesze placic co dwa lata

#7 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 15:31

Lemken Opal ja za lemiesz do kveneladna placilem 120 zl wiec do lemkena duzo drozszy nie powinien byc. zaplacisz maksymalnie 200 zl za sztuke.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#8 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 17:18

Lemken Opal no wlasnie tez mi sie to cos za drogo wydawalo

nie wiem ile masz skib ale za 6500 zl to masz dobry 3 skibowa obrotowke

#9 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:28

Lemken Opal Za 6500 kupisz dobry pług 3 skibowy nie powiem ale do nowego to mu bedzie brakowac,wiec jak sie zurzuje to co sprzedasz i kupisz nastepnego? Lepiej wyremontowac na nowych elementach i masz nowy pług (4skibowy obrotowy)za 6500zł.

#10 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 19:42

Lemken Opal Wejdź na strone Unirolu tam są ceny. Ja płaciłem za lemiesz do Lemkena chyba poniżej 100 zł, tylko mam dłuta przychodzące z czoła a nie na lemiesz, więc dłuta są droższe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 22:20

Lemken Opal szczewko zgadzam sie
ale wymiana elementow roboczych za 6500 jest raczej bezsensowna i watpie by takie elementy byly az tak drogie bo nowe elementy robocze nie moga przewyzszac cenowo pluga uzywanego...bezsens

#12 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 09:49

Lemken Opal Oj moga byc drozsze niz urzywany pług. Odkladnia 488 zl,piersi po 112zl,lemiesz z dłutem cos kolo 180zl,płoz nie pamietam ale jak to wszystko pomnozysz przez 8 elemontów roboczych to wychodzi ladna sumka.

Własnie sie loguje na Unirolu to bede znał dokladne ceny do Lemkena.

#13 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 12:14

Lemken Opal no mi sie wlasnie nie chce rejestrowac wiec podaj ceny

#14 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 14:03

Lemken Opal Nie moge sie zalogowac bo mialem juz kiedys konto ale nie wiem dlaczego zostało usuniete.Chcialem zalozyc nowe ale sie nie udaje.

#15 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 14:21

Lemken Opal ja posiadam lemkena opal 110 3+1... tez powoli będe mósiał sie przyszykowac do wymiany elementów roboczych... ja tu widze sens wymiany znajdź mi pług pokroju opl 110 4 skibowy za 6500zł z nowymi elementami na których zaożesz ładny kwał pola ok 250ha)... raczej nie znajdziesz po cena jka trzeba dac z a tak pług wacha sie w granicach 10000-12000zł... symbol oznacza materiał z jakiego zrobiona jest rama i wiekszy tym większy pług cięższy i wogóle szerokosc... pozatym zobacz jak wygladają oryginalne elementy robocze... zbudowane z 2 warstw konkretne... nie to co polki UG gdzie zaożesz 20ha i odkładnie do wymiany...;/ myśle ze opłaca sie wywalić tyle poeniedzy pozatym nie mósisz wszystkiego naraz... stoponiowo... powoli z czasem...
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#16 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 19:55

Lemken Opal zacznijmy od tego ze jakby bylo 250 ha do obrobienia to 6.500 zl to nie jest duza kasa wiec sytuajca jest zupelnie inna... u mnie sytuacja jest inna bo jest do obrobiena 15 ha i chcialem sie dowiedziec ile by kosztowala wymiana lemieszy odkladnic i przedpluzek(4 skiby) i po jakim czasie nastepna wymiana??

#17 Share Mateush

Mateush

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 11 listopad 2009 - 20:20

Lemken Opal Ty mnie źle zrozumiałeś... ok 250ha można zrobić na nowym zestawie... wiesz co.. z tyłu na odkładni jest numer zaczynający sie od 3 liter spisz sobie ten numer bo teo jest typ odkładni i wtedy idź do sklepu i pytaj ile taka odkąłdnia kosztuje o ile mi wiadomo lemken ma 50 typów odkłądni... lub napisz do mnie na gg to dma Ci namiary na serwis;)
sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

#18 Share MartineZ

MartineZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1044 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 15:15

Lemken Opal sorki rzeczywiscie zle zrozumialem
jak na jednych lemieszach mam zrobic ok 250 ha to taka kase mozna dac za lemiesze,odkladnie itp

#19 Share deerefarmer

deerefarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 31 styczeń 2010 - 13:37

Lemken Opal Odkładnice do pługa LEMKEN OPAL 110 w firmy unirol kosztują 400zł sztuka odkładnica do tego pługa Orginal Frank kosztuje 550 zł, pierś odkładnicy 73 zł , lemiesz 140 zl, dłuto 40 zł, lemiesz przedpłużka 36 zł, płoza typu A42 70 zł, element przed płozą 30 zł , przy większych zakupach dostaniesz w UNirolu dosyć dobry rabat Polecam tą firmę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jarki

jarki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 31 styczeń 2010 - 13:48

Lemken Opal zobaczcie zamienniki MELBRO-grene,GRANIT-agromy są tańsze i solidne,
jest możliwość nawiercenia otworów pod Grudziądz{lemiesze}