Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wskaźnik pojemności akumulatorów.

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 04 czerwiec 2008 - 17:43

Wskaźnik pojemności akumulatorów. potrzebuje jakis wskaznik który bedzie mi pokazywał ile pradu mam w akumulatorach pomózcie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wskaźnik pojemności akumulatorów. Dzisiaj, 05:28
  •  

#2 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 04 czerwiec 2008 - 20:40

Wskaźnik pojemności akumulatorów. po opisie wioskuje ze chodzi ci o wskaznik stanu akululatora. W sumie mozna w bardzo prosty sposob wykonac takie urzadzenie. Stan naładowania akumulatora jest proporcjonalny do napiecia na jego klemach. Jakis czas temu zrobiłem taki układzik dla znajomego do samochodu. Wskaznik zawierał z tego co pamietam 10 diod i w zaleznosci od poziomu naładowania akumulatora swieciła sie odpowiednia ich ilosc w odpowiednim kolorze. Układ działa juz od ponad roku wiec pewnie i w ciagniku by sie sprawdził. Jezeli jestes zainteresowany moge zamiescic schemat i wzór płytki drukowanej
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

#3 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • Zainteresowania:no po pierwsze to dziewczyny a pózniej to głównie naprawianie i przerabianie róznych maszyn ( zazwyczaj wszystko psuje)

Napisany 06 czerwiec 2008 - 20:14

Wskaźnik pojemności akumulatorów. no jak mozesz to wyslij mail mati1993@gmail.pl albo najlepiej odezwij sie na gg 9116940

#4 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 20:38

po opisie wioskuje ze chodzi ci o wskaznik stanu akululatora. W sumie mozna w bardzo prosty sposob wykonac takie urzadzenie. Stan naładowania akumulatora jest proporcjonalny do napiecia na jego klemach. Jakis czas temu zrobiłem taki układzik dla znajomego do samochodu. Wskaznik zawierał z tego co pamietam 10 diod i w zaleznosci od poziomu naładowania akumulatora swieciła sie odpowiednia ich ilosc w odpowiednim kolorze. Układ działa juz od ponad roku wiec pewnie i w ciagniku by sie sprawdził. Jezeli jestes zainteresowany moge zamiescic schemat i wzór płytki drukowanej

Jest to tak zwany wskaźnik wysterowania jak sie nie mylę. Sam taki robiłem ale nie udało mi sie dokończyć. Są gotowe kity do kupienia.
Np. cuś takiego: http://www.nikomp.co...J0/ZEAJ0430.htm

#5 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 06 czerwiec 2008 - 22:46

Wskaźnik pojemności akumulatorów. mały ,prosty woltomierz ,6 diód kolorowych,naładowany akuś to prawie 14 V, rozładowany niecałe 12,do kupienia w sklepie motoryzacyjnym ,lub na giełdzie samochodowej :) za kilka zł,mam taki w trucku,miałem problemy z ładowaniem, to założyłem :)

#6 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 22:23

Wskaźnik pojemności akumulatorów. jeżeli interesuje cię napięcie jakie jest w instalacji to może być to co proponują przedmówcy a jak wskaznik stanu naładowania akumulatora to niestety to nie to urządzenie.Stan naładowania mierzy się głównie aerometrem gęstość elektrolitu i dodatkowo testerem pod obciążeniem wtedy wynik można dokładnie określić stan akumulatora.

#7 Share Lukas85

Lukas85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, motoryzacja, informatyka

Napisany 11 czerwiec 2008 - 20:17

jeżeli interesuje cię napięcie jakie jest w instalacji to może być to co proponują przedmówcy a jak wskaznik stanu naładowania akumulatora to niestety to nie to urządzenie.Stan naładowania mierzy się głównie aerometrem gęstość elektrolitu i dodatkowo testerem pod obciążeniem wtedy wynik można dokładnie określić stan akumulatora.

masz racje ze najlepszym wskaznikiem stanu naładowania akumulatora jest pomiar gestosci elektrolitu ale woltomierz dołączony do klem akumulatora tez pozwala na dosc precyzyjne okreslenie stanu jego naładowania poniewaz napiecie na jego wyjsciu jest zalezne od stopnia rozładowania - jest tak tylko w przypadku akumulatorów kwasowo-ołowiowych i żelowych
Ursus C-330, Ursus 3512, New Holland TD90D, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 20:53

Wskaźnik pojemności akumulatorów. Ja taki bajer mam w liczniku owijarki bel warfamy , i nie potrzebuje niczego innego , więc jak masz taką owijarke , to problem z głowy .

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 11 czerwiec 2008 - 22:28

mały ,prosty woltomierz ,6 diód kolorowych,naładowany akuś to prawie 14 V, rozładowany niecałe 12,do kupienia w sklepie motoryzacyjnym ,lub na giełdzie samochodowej :) za kilka zł,mam taki w trucku,miałem problemy z ładowaniem, to założyłem :)

Po pierwsze napięcie 14V to prawidłowe napiecie ładowania, a nie napiecie spoczynkowe akumulatora 12V. Napiecie naładowanego akumulatora bez jakiegokolwiek poboru prądu wynosi 12,6V. Ponieżej tej warości akumulator jest w słabszej kondycji. A gdy ma niecałe 12V to już rozładowany. Tylko Ten sposób kontroli naładowania akumulatora po pierwsze jest niedokładny, po drugie pomiary powinny byc dokonywane po odczekaniu pewnego czasu od ostatniego ładowania lub uzytkowania ciagnika, bo napiecie jakie będzie mierzone zaraz po zgaszeniu silnika bedzie wynosiło ponad 13V i bedzie powoli spadało aż do napięcia spoczynkowego.
Podany przez ciebie przrząd jest bardzo dobry do kontroli napiecia ładowania, a gdy wiemy że jest ono prawidowe to i aku jest w dobrym stanie.
Tak jak koledzy pisali najlepszy jest pomiar gęstości elektrolitu. Jest szybki i dokładny, a areometr kosztuje do 10zł
Natomiast test pod obciążęniem choć także dobry to jednka miernik jest droższy.

#10 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 14:12

Wskaźnik pojemności akumulatorów. sorry ze dawno tu nie zagladałem a wkoncu to mój temat
a wiec co do waszych odp to to nie bedzie uzywane do ciąnika tylko do elektrycznego wózka do obróbki pomidorów i ja potrrzebuje cos takiego jak jest w widlakach a tak sa diody i ten licznik nazywa sie akumetr czy jakos tak tylko ze w sklepie powiedzieli mi za niego 200 zł ;( a ja potrzebuje 2 sztuki czyli 400 zł troche mi szkoda

#11 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 22:26

Wskaźnik pojemności akumulatorów. Jakie akumulatory są zastosowane w tym wózku?? 24V??

#12 Share pronarek

pronarek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 17:49

Wskaźnik pojemności akumulatorów. 12V 110 Ah a w drugim 12V 90Ah

#13 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 20:07

Wskaźnik pojemności akumulatorów. jeżeli tak to kup sobie woltomierz analogowy ze skalą do 15v i pilnuj kiedy będzie w spoczynku poniżej 12.3v koszt takiego woltomierza to 10-20zł najlepiej to polski lub ruski z tych starych typów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 14 luty 2009 - 13:27

Wskaźnik pojemności akumulatorów. wiem że widziałem całkiem fajny czujnik naładowania akumulatorów na tym forum
bodajże elektrotech czy elektrotechnik sam takie coś wykonywał i sprzedawał na allegro za góra 80 zł
sam teraz tego tematu szukam bo chciałbym mieć taki tylko cyfrowy, wraz z pomiarem temperatury oleju, temperatury płynu i ewentualnie z ciśnieniem oleju

właśnie wymontowałem ze starego komputera wyświetlacz cyfrowy co wskazywał chyba obciążenie procesora i najwyższa wartość na nim to 199. Jeszcze wymontowałem 3 diody o kolorze żółtym, zielonym i czerwonym, przydadzą się.
Dodany obrazek
oto on, lecz potrzebował bym dodatkową płytkę drukowaną