Piotr5314

Jak to jest naprawde z tym 5314...

Polecane posty

Michal89    0

ursus 5314 to dobry traktor spalanie jest dosyc małe w porównaniu do zetora jest mało awaryjny i prosty w naprawie

mocy też niebrakuje, ale zależy z jakimi maszynami pracuje

ma dwie predkosci wałka 540/1000 które zmienia się poprzez zmiane końcówki wom-u


URSUS 5314, C-360, C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

a z resztą przy czym by on nie miał pracować to i tak uwarzam że lepszy jest zetor 7340 (od razu mówię że nie jestem żadnym fanatykiem marki zetor). Ursus 5314 ma chyba 81 km i pozatym nic fajnego w nim niema. Znajomy ma takiego i mówił że żałuje że go kupił bo ani mocy w nim zbytnio nie ma ani zużycie paliwa nie jest jakieś rewelacyjne. Do pracy z ładowaczem też się podobno przesadnie nie nadaje bo się biegi blokują (skrzynia taka sama jak w mf255\u3512), po mojemu to nie do 80-cio konnego ciągnika taka skrzynia. A i chyba jest tylko jedna prędkość wałka (540 ale nieręcze) a w 7340 jest już 540\1000 więc oszczędność paliwa przy lżejszych pracach na niższych obrotach.

Jak się nie ma pojecia o tym modelu Ursusa to po co zabierać głos ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ma się czy się nie ma to taki temat już był i ma kilka stron łatwo go znaleźć więc linka nie podaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziejson    0

co może być jak się włączy przedni napęd i się ciężko skręca ??w ursusie 5314??

bez przedniego napędu lekko chodzi z napędem już nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel5314    1

posiadalem przez pewien okres U5314 i po zakupie MF 390 całkowicie go nie polecam ze wzgledu na dokladnosc wykonania, brak modernizacji (licencja MF z lat 70tych), utrudniona obsługa np.brak jednoczesnego korzystania z podnosnika i wyjsc hydrauliki, malo biegow, itp. po prostu ten ciagnik pod wzgledem porownania do MF klasuje sie na lata 70-80 - brak jakiejkolwiek modernizacji ze strony ursusa NAJWIEKSZA jego zaleta jest niezawodnosc - choć sa wyjatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziejson    0

Ja mam Ursusa 5714 i sprawuje się bardzo dobrze mam go ponad 2 lata i bez awarii. Mam w nim skrzynie synchronizowano. Mam też w nim tura który też się dobrze spisuje.

 

to jakiego tego tura tam masz kolego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziejson    0

a po pierwsze przy czym miałby on u Ciebie pracować?

jak to w gospodarstwie przy wszystkim a przedewszystkim przy belach i orce a to ma jakieś znaczenie ??

 

dobry byłby do tego ciągnika tur 4 ??? nie złamie go ten ciągnik?? da sobie przy nim rade ??

 

a jak tu jest z nagrzewnicą miał ktoś z nią problemy ?? naprawiał ktoś to już?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KryKol    0

Jestem nieszczęśliwym użytkownikiem ursusa 5314 z 97r. i od zakupu same problemy. :)

Na początku było zadowolenie z nowej maszyny ale tylko gdy stał w garażu. Jak poszedł w pole do pracy to się zaczeło...

Na początku scinało szpilki w tylnych kołoch - serwis jeździł 1 raz w tygodniu i wymieniał na nowe do momentu kiedy odpadło całe tylne koło i ciągnik dachował. W tedy przyjechał serwis z ursusa wymienili uszkodzone elementy na nowe i wstawili jakieś grubsze szpiliki i wzasadzie problem zniknął. Kolejnym problemem była sprężarka która ciągle się odkręcała tu wzasadzie z serwisu byli bezradni tylko śruby wymieniali. Skrzynia biegów też pozostawia dużo do myślenia - przełożenia i układ biegów lubi się zacinać. Największą jego tragedią to chyba podnośnik mam niby wzmocniony ale tylko dwiga maszyny przystosowane do ursusa c - 330. niemoże dzwignąc rozsiewacza z 500 kg nawozu. Doznałem szoku kiedy na youtoobe widziałem filmik jak ten ciągnik pracuje z uprawowo siewny agregatem. POMOCY może przerabiał ktoś problem podnośnika. Objawy to podnośi na dużych obrotach jak puszcze gaz to opada. został wymieniony ten zawór pod siedzeniem pomogło ale na 1 dzień i znowu to samo!!! :)

Ma też zalety. Malo pali i jest zwrotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszNZUL    3

To faktycznie jakis pechowy ten Twój ciągnik. My mamy 5314 z 98 roku i nie było żadnej awarji większej. Tylko ostatnio cos tam z przednim kołem sie działo.

Moze przez pompe nie podnosi podpośnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1992    0

Witam. Posiadam Ursusa 4514 z 97r. jestem bardzo zadowolony oprócz filtrów i olejów nic nie wymieniałem, pracuje od prawie od początku na 45-50h, byl największy w moim gospodarstwie (c-330 i c-360) robił wszystko , jestem bardzo zadowolony z niego. A mój sąsiad ma 2 rok 5314 i cały czas problem z podnośnikiem już serwis 7 razy przyjezdzal i raz go brali do siebie , jego wada było to ze rozdzielacz co jest pod siedzeniem wysadzało olej i było trzeba uważać żeby sobie nóg nie poparzyć a robiło się to w większej pracy np, przy oraniu po 4h ale ostatnio gdy przyjechał serwis to doszli do tego ze coś z rączką od podnośnika jest nie tak źle ustawiona chyba i narazie wszystko jest ok:)


Massey Ferguson 399
Ursus 4514
Ursus c-330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Jestem nieszczęśliwym użytkownikiem ursusa 5314 z 97r. i od zakupu same problemy. :)

Na początku było zadowolenie z nowej maszyny ale tylko gdy stał w garażu. Jak poszedł w pole do pracy to się zaczeło...

Na początku scinało szpilki w tylnych kołoch - serwis jeździł 1 raz w tygodniu i wymieniał na nowe do momentu kiedy odpadło całe tylne koło i ciągnik dachował. W tedy przyjechał serwis z ursusa wymienili uszkodzone elementy na nowe i wstawili jakieś grubsze szpiliki i wzasadzie problem zniknął. Kolejnym problemem była sprężarka która ciągle się odkręcała tu wzasadzie z serwisu byli bezradni tylko śruby wymieniali. Skrzynia biegów też pozostawia dużo do myślenia - przełożenia i układ biegów lubi się zacinać. Największą jego tragedią to chyba podnośnik mam niby wzmocniony ale tylko dwiga maszyny przystosowane do ursusa c - 330. niemoże dzwignąc rozsiewacza z 500 kg nawozu. Doznałem szoku kiedy na youtoobe widziałem filmik jak ten ciągnik pracuje z uprawowo siewny agregatem. POMOCY może przerabiał ktoś problem podnośnika. Objawy to podnośi na dużych obrotach jak puszcze gaz to opada. został wymieniony ten zawór pod siedzeniem pomogło ale na 1 dzień i znowu to samo!!! :)

Ma też zalety. Malo pali i jest zwrotny.

A filtr oleju przekładniowego wyminił? mi przy dodawaniu gazu podnośnik opadał... wymeniłem olej i filtr ( nie próbuj myć tej siatki), i chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

hej jak odłczyć czujnik od zapalania ten od wajch ustawionych na luzie żeby było można zawsze zapalić

 

Tam pewnie przechodzi kabel przesz skrzynie biegow do rozrusznika ze stacyjki. Wstaw drugi bezpośrednio stacyjka-rozrusznik. Bynajmneij w ruskim tak robiłem bo mnie wpieniało trochu Ale teraz żałuje, dzieci itp...


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Przed kabina, pod orbitrolem są 2 druty podłączone do "czujnika". zdejmij je, zmostkuj i gotowe choć jak jeżdże tym sprzętem 12 lat nie miałem potrzeby tego robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam problem z ursusem 5312 przy podnoszeniu maszyn na wyzszych obrotach niz 1000 maszyna nie chce sie podniesc tylko sie opuszcza,na małych obrotach idzie bez problemu sprawdzałem olej i jest wporzadku,co to może byc? :blink: cos z pompą?prosze o szybką odpowiedz z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

mam problem z ursusem 5312 przy podnoszeniu maszyn na wyzszych obrotach niz 1000 maszyna nie chce sie podniesc tylko sie opuszcza,na małych obrotach idzie bez problemu sprawdzałem olej i jest wporzadku,co to może byc? :blink: cos z pompą?prosze o szybką odpowiedz z góry dziekuje

Wymień filtr oleju przekładniowego (koło tylnego prawego koła.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Jestem nieszczęśliwym użytkownikiem ursusa 5314 z 97r. i od zakupu same problemy. ;)

Na początku było zadowolenie z nowej maszyny ale tylko gdy stał w garażu. Jak poszedł w pole do pracy to się zaczeło...

Na początku scinało szpilki w tylnych kołoch - serwis jeździł 1 raz w tygodniu i wymieniał na nowe do momentu kiedy odpadło całe tylne koło i ciągnik dachował. W tedy przyjechał serwis z ursusa wymienili uszkodzone elementy na nowe i wstawili jakieś grubsze szpiliki i wzasadzie problem zniknął. Kolejnym problemem była sprężarka która ciągle się odkręcała tu wzasadzie z serwisu byli bezradni tylko śruby wymieniali. Skrzynia biegów też pozostawia dużo do myślenia - przełożenia i układ biegów lubi się zacinać. Największą jego tragedią to chyba podnośnik mam niby wzmocniony ale tylko dwiga maszyny przystosowane do ursusa c - 330. niemoże dzwignąc rozsiewacza z 500 kg nawozu. Doznałem szoku kiedy na youtoobe widziałem filmik jak ten ciągnik pracuje z uprawowo siewny agregatem. POMOCY może przerabiał ktoś problem podnośnika. Objawy to podnośi na dużych obrotach jak puszcze gaz to opada. został wymieniony ten zawór pod siedzeniem pomogło ale na 1 dzień i znowu to samo!!! ;)

Ma też zalety. Malo pali i jest zwrotny.

 

co tu duzo mowic rozbierasz dupe i wymieniaj pompe, tłok i tłoczysko tylko ja w swoim 4514 zeby wyjac pompe to rozpolawialem go ale pewnie w 5314 to samo jest. Ja wymienilem pompe, tlok, tloczysko i narazie śmiga idealnie. Na wiosne przed wymiana popmy pługi 4-skibowe nie mogł podniesc dopiero na full gazie ale i tak zaraz opadał jak gazu ujołem. i jak zaraz opada to filtr nic do tego nie ma. Wymiana pompy powinna pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Panowie ma taki nietypowy problem z moim ursusem 5314.Chciałem wymienić rozdarty pokrowiec na siedzisku i jakie było zaskoczenie jak nigdzie go nie mogę dostać,pewnie jak każdy posiadać podobnego sprzętu mam założone siedzisko z Kunowa i może ktoś taki kupił.Wszystkie części mają w Grene,ale nie dało rady sprowadzić,bo nie występuje sam pokrowiec jako częśc zamienna.Może ktoś miał podobny problem???.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAMIAN8    0

A MOŻE KTOŚ WIE JAK WYJĄĆ POMPE OD PODNOŚNIKA W URSUSIE 5314

 

JAK WYJĄĆ POMPE W URSUSIE 5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

rozkrecasz tył, masz kafortowa kabine? jak nie masz to mało roboty z wyjeciem podlogi, potem zdejmujesz gore (dekiel z ramionami) i tylny most rozjezdzasz ze 20-30 cm do tyły, i wtedy wyjmujesz :blink: . Jak byś był z moich stron to z checia bysmy z ojcem wymienili pompe. Pompe wyjmowalismy juz 2 razy takze wiemy co i gdzie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek5011    3

To teraz ja coś powiem. Posiadam ursusa 5314 z 2001 roku. Ursus ma obecnie przepracowane 3200mth. Nigdy nie miałem z nim żadnych kłopotów , jedynie był problem gdy paproch dostał się do przewodu paliwowego , ale to tylko 2 razy. Do 5314 w tym roku kupiłem tura . Mój ursus jest o tyle dobry , że posiada drugą pompę , czyli że mając tura 3 sekcyjnego mogę swobodnie kipować przyczepą . Tą drugą pompę można wyłączać. Ze sprężarką nie było żadnych kłopotów. Jedyne jego wady to niewygodne siedzisko kierowcy , które zmieniłem na fotel od zetora oraz to ,że ursus mógłby być trochę szybszy oraz ciężki dostęp do elektryki <chodzi o deskę rozdzielczą> . Ursus robi na 25 ha razem z c-330 , zetorem 5011 oraz nowo zakupioną proximą 85 . 5314 robił w pługu Unia Krogulec 5-skibowy i w agregacie uprawowym Lech Expom 3.2m.

Więc jeśli chodzi o ocenę ursus jest bardzo dobry i mało wadliwy , mało spala oraz jest idealny do tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj