Skocz do zawartości

Zdjęcie

częsta blokada skrzyni biegów w mf235

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2007 - 16:30

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 komu blokuje sie skrzynia w mf235 i co na to poradzić :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
częsta blokada skrzyni biegów w mf235 Dzisiaj, 21:00
  •  

#2 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 10 styczeń 2007 - 18:21

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 mi sie kilka razy w roku zdaza juz biegi zblokowac jest z 79 roku , od kilku lat jzu sie biego blokuja bo ma sporo motogodzin, najczesciej mi sie blokuje 1 i wsteczny a zreszta inne tez czasem, a odblokowac je to nic prostrzego wystarczy odkrecic korek od wlewu oleju i stuknac jakim s pretem w odpowiedni wodzik :unsure:

#3 Share Mazowszanin

Mazowszanin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 12 styczeń 2007 - 22:52

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 Ja ma MF255 z 90r. , u nas najczesciej sie blokuje biegi 1 i wstek,odblokujemy przez wlew leju, dyzurna w ciagniku szparnogo od widel przez ruszenie odpowiedniego wodzika.

#4 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 13 styczeń 2007 - 10:48

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 Jak chodziłem do technikum, to na praktyce w szkole jeździliśmy Ursusem 3512. Czesto mieliśmy przypadki zakleszczenia skrzyni. Ale nasz nauczyciel był fakowiec od tego <_<. Tak mocno szarpał dźwignią, że zawsze udawało mu sie go odkleszczyć (bez zaglądania do wodzików przez wlew oleju B)). Pamiętam, że robił to zawsze na półsprzęgle- tzn. jak ciągnik już prawie chciał ruszyć to on odkleszczał. Niezły to był technik B).

#5 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 13 styczeń 2007 - 10:56

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 tak ale poco szarpac jak ja np korka mocno nie dokrecam zeby szło go rekoma odkrecić i zawsze cos sie znajdzie w skrzynce na narzędzia cos czym mozna łatwo odblokowac, minuta i bez wysiłku odblokowane, a od takiego szarpanai to wkoncu dzwignia biegów lub cos w srodku moze peknąć

#6 Share pancarol

pancarol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 13 styczeń 2007 - 13:42

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 @coolman111 mi czasem też się uda na poł sprzegle wyszarpać, ale tylko czsem B) a tak to wlew oleju.Ale jak na razie to 1-2 w ciagu roku troche sie wyrobiło wszystko.Mf z 87r. złoto jak dla mnie <_<
Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

#7 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 13 styczeń 2007 - 14:33

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 Ja też uważam, że lepiej odblokować skrzynie przez korek, niż szarpać za dźwignie- w końcu coś się zepsuje i całkiem bedzie lipa. Ten nasz szkolny 3512 to nie była taka zła maszyna, ale wiadomo jak chłopaki jeździli <_<. Ja jak robiłem nim to tylko raz mi się zakleszczył. Ogólnie to dobry sprzęt, ale angielska wersja (czyli MF) na pewno jest lepiej wykonana. Pozdrawiam.

#8 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 13 styczeń 2007 - 14:46

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 Ja ostatnio widziałem w grene jakiś specjalny smar czy coś z 35zł. i to sie wlewało do skrzyni biegów i niby ciagnik sie nie zakleszcza ale czy to naprawde działa?? Testował to ktos??

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#9 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 14 styczeń 2007 - 12:47

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 Mi sie zdarza zablokować jak za szybko chcę wyrzucić bieg na półsprzęgle. Dzwignia wyskoczy a tryb się jakoś odbije i wróci. Jak tak sie dzieje to znaczy że wodziki są podjechane. Ja odkleszczam przaz wyciągnięcie wajchy i umieszczenie jej w odpowiednim miejscu. Kiedyś też próbowałem przaz korek ale za długo to było. Jak przez wajchę to tylko wybijam taki kołek i za moment można znów jechać.
The Truth Is Out There

#10 Share Wojtek

Wojtek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 15 styczeń 2007 - 15:47

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 to widcznie nie wiedziałes w co stuknąc dokłądnie przez korek, mi to zajmuje min na maxa odblokować,a w c 360 to juz na perfekt potrafie odblokowaywać killa sekun srubokret dobry i odblokowane <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 15 styczeń 2007 - 19:22

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 ja w 360 troche tys godzin spędziłem i skrzynie zablokowałem pare razy <_< jak ciężko chodzi dźwignia to nie powinna się blokować w mf 255 nigdy nie byłą zablokowana zreszto i w 330 też

#12 Share piciacz

piciacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 18:20

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 ja, jak zakleszczą się biegi w 3512, podciągam tą gumę, która jest u nasady dźwigni do przerzucania biegów, następnie wybijam taki mały bolczyk, który blokuje dźwignię biegów i ową dźwignię ustawiam w pozycji wstecznego i jak wpadnie wrzucam na luz i już skrzynia jest odblokowana. Po wszystkim wbijam bolczyk spowrotem i nie ma problemu. Dosłownie pół minuty pracy.

#13 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 20:17

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 Mi sie jeszcze nigdy nie zdarzylo zablokowac skrzynki biegow :rolleyes: a dziadkowi w C-330 zdarzylo sie raz, to 4 srubki wykrecic ustawic wodziki zakrecic i po robocie :lol:

Honda - The Power of Dreams :)

#14 Share piciacz

piciacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 20:30

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 blokują się najczęściej jak zbyt szybko przeskakujesz z iegu na bieg, mi się czasami zdaża, zwłaszcza przy orce jak przerzucam z 4polowej na wstecny szosowy

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 sierpień 2007 - 21:30

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 to ty na 4 orzesz?? ja na 1 a czasem nawet na 2 jechałem. Ja rozkleszczam przez korek wlewu oleju. wystarczy przesunąć wodzik lub tryb i już.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#16 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 20:54

ja w 360 troche tys godzin spędziłem i skrzynie zablokowałem pare razy B) jak ciężko chodzi dźwignia to nie powinna się blokować w mf 255 nigdy nie byłą zablokowana zreszto i w 330 też

...dobrze wiedzieć...ja kiedyś cały dzień prawie na jedynce jeżdziłem...woziłem ziemie z wykopów>akurat mi sie zblokowała skrzynia i zanic niedawało rady...przez korek niewiele można zrobić..ale odblokowywałem i tak...ale to tylko fuksem chyba mi sie udało(niezblokowane było tak mocno)...a wodziki już wymieniałem.owszem>od wymiany(4-5 lat tylko raz mi sie zblokowała(za szybka zmiana>i za szybkie puszczenie sprzęgła) .aa> to w MF 255 dla jasności :)

#17 Share kamil18fmr

kamil18fmr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 22:05

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 A spobujcie odblokowac skrzynie w Zetorze 7211
MASAKRA!!!!!!!1

#18 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 22:45

A spobujcie odblokowac skrzynie w Zetorze 7211
MASAKRA!!!!!!!

Wiem coś na ten temat B)

A co do blokowania w MF 255 to zauważyłem że skrzynia przestała mi sie zakleszczać gdy wstawiłem nową wajche zmiany biegów bo stara sie ułamała :)

#19 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 20:56

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 A czy ma ktoś może schemat biegów do ursusa 3512 ? bo mi tez się czasami blokuje i nie wiem jak odblokować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jacek456788

jacek456788

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:dziewczyny a zwłąszcza moją kochaną dziewczynę Karolinę kocham cię skarbie ,uwielbiam mój samochód SUV Toyota RAV-4 , Rolnictwo nie w bardzo małym stopniu

Napisany 05 marzec 2011 - 21:42

częsta blokada skrzyni biegów w mf235 wiem dlaczego był wyciety na tzw listwie lub miał luzy bo był po wyrabiany tak jak w starych c-360 lub c-4011 co bez odkrecania delikatnie kombinowali liwarkem