Skocz do zawartości

Zdjęcie

MYJKA

518 odpowiedzi na ten temat

#241 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 06 maj 2012 - 18:18

MYJKA Ceny Karcher bez podgrzewania wody model HD7/18 M plus cisnienie do 180 bar 4 350zł , a z podgrzewaniem HDS 5/15 U a cisnienie 150 bar 5 500zł.Ceny bez vat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MYJKA Dzisiaj, 19:05
  •  

#242 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 07 maj 2012 - 07:23

MYJKA to są ceny nowycj myjek ? i czy to 150 barów wystarczy ?

#243 Share andrzej261082

andrzej261082

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:44

MYJKA Tak są to ceny nowych myjek+30 l różnych sr czyszczących w cenie myjki ,czy wystarczy nie wiem sam sie rozglądam ale za model HDS 10/20 z podgrzewaniem o ciśnieniu 30-200bar śpiewają 13 500zł , ale ta krowa wazy 170 kg i spala 6,5 kg oleju na godz

#244 Share wojtaso

wojtaso

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 07 maj 2012 - 21:29

MYJKA Witam,
jeśli masz zamiar kupić myjkę to patrz na wydatek wody, a nie ciśnienie... Do dużej ilości zanieczyszczeń szukaj czegoś powyżej 1000l/h. Jeśli masz pieniądze to najlepiej kupić na ciepła wodę, ale to wydatek co najmniej te 13000 zł. A jeśli nie to bierz wydajną myjkę na zimną wodę i dokup pianownice(ładnie brud schodzi) :)

#245 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 08 maj 2012 - 18:47

MYJKA Oczywiście do myjki bez podgrzewacza wody też w razie potrzeby można doprowadzić ciepłą wodę, ja w stihlu mam do 60stopni B)

#246 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 12 maj 2012 - 22:22

MYJKA A ja dzisiaj oddałem myjkę Karchera do serwisu... I jakie było nasze zdziwienie jak wpisali w serwisie numer seryjny w baze karchera a tam nic nie pokazało po numerze katalogowym też nie... Ogólnie nie wiadomo co to za model jest i dziwna jest taka rzecze że kółka transportowe są z białymi kapslami a powinny być z żółtymi... napis Karchera z obudowy bardzo szybko się zdarł... Za równo serwis Karchera jak i ja byłem w ogromnym szoku bo zgłupieliśmy ... Czy to wogóle jest Karcher ale w końcu ponad 7 lat przechodziła bezawaryjnie ... I nie wiadomo co o tym myśleć czy oryginał czy podróbka...

#247 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 12 maj 2012 - 22:29

MYJKA Mojej w serwisie już nie chcą naprawiać ze względu na wiek :lol:
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#248 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 19:47

MYJKA Ja skusiłem się na myjkę AGROMA .Jak na razie rewelacja jak za tę cenę-320 zł.Sprzęt nowy z gwarancją mam nadzieję że do mycia samochodów i maszyn wystarczy.

#249 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 21:17

MYJKA Ja jak coś mam na handel myjkę Karchera którą kupiłem za tą duża co się okazało jak parę postów wyżej pisałem że nie jest to karcher... okazało się że obudowa jest chińska zaś wnętrze markowe :D Jakaś przejściówka, chorobcia wie... Dla tego jakby ktoś był zainteresowany: http://tablica.pl/of...80-ID1bQq1.html

#250 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 sierpień 2012 - 14:57

MYJKA a co byście polecili w cenie do max 1600 zł?
Bajerów nie potrzebuję ale oprócz zwykłej dyszy przydałaby się turbodysza.
Pytam bo padła mi po kilku latach makita i muszę znaleźć coś co ją zastąpi.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 21:52

MYJKA Witam, chciałbym kupić myjkę. Ale niestety jestem w tym zielony. Czy by ktoś mógł coś doradzić co wybrać. Przeznaczenie będzie jak to w rolnictwie. Najczęściej skuteczne umycie maszyn po pracy (ciągników) z ziemi i smarów i innych zaległości. Czasem może jakiś samochód, czy coś w chlewni. Czy ktoś może się wypowiedzieć co wybrać z czego mógł być zadowolony. Na co zwracać uwagę, za co dopłacać a za co nie.

#252 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 10 listopad 2012 - 18:23

MYJKA Nowy sprzet, na zimną czy ciepłą wodę, jaka cena, ile barów?
Według mnie warto dopłacić chociażby za beben na wąż wysokociśnieniowy(od myjki do dyszy), no i najlepiej jak najdłuższy.

#253 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 18:58

MYJKA przyłączam się do pytania jaka myjka do 2000 tyś może byc też używana na zimną wodę co do barów to więcej niż mam obecnie czyli 120 bar wydatek wody 450l/H .Jle powinna miec bar żeby był efekt i jaki powinien byc wydatek wody żeby można było mówic o dobrym myciu. Obecnie posiadam KRCHERA 520M , myc myje ale najgorzej jest z rozrzutnikiem .

Edytowany przez jaro30, 11 listopad 2012 - 19:26.

#254 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2820 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 21:18

MYJKA Mogę doradzić by wybierać urządzenia z jak największym wydatkiem wody by móc skutecznie myć maszyny z błota, np. zalepiony wał packera. Niedawno w trakcie serwisowania mojej myjki dostałem na ten czas w zamian inną, niby o tym samym ciśnieniu lecz o wydatku na pewno połowę mniejszym (nie pamiętam dokładnych parametrów bo nawet nie miała obudowy, to taka ich zastępcza myjka). No i różnica była widoczna gołym okiem, znacznie więcej czasu trzeba poświęcić by dany kawał zbitej gleby odpadł od wału niż podczas mycia moją myjką.

Bo chyba nie było to spowodowane temperaturą. Moja myjka jest na ciepłą wodę a tamta to ich własny ,,prototyp,, sam silnik i pompa zamocowany na kółkach taczki i ośce z rurki.

#255 Share jaro30

jaro30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 22:04

MYJKA Co do temperatury- to słyszałem że lepiej niech ma mniej bar a bedzie na goracą wode niż odwrotnie czyli zimana woda i więcej bar.Napewno nie ma co porownywac mycia na zimno do mycia na gorąco ,kiedyś porzyczałem myjki na goraco wode to spalała 10 litrów ropy na godzine ,dwóch chłopa musiało dobrze się podsadzic żeby zdjąc ją z przyczepki a myłem c 330 do malowania to powiem że ciągnik zostal zgwałcony ,zdieła z niej wszystko do gołego .

#256 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 10 listopad 2012 - 22:32

MYJKA http://allegro.pl/my...2769532710.html ja mam taką. daje rade spokojnie ze wszystkim co ma do mycia

#257 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 12:05

MYJKA Właśnie nie wiem, czy na zimną wodę wystarczy, czy lepiej dopłacić do ciepłej wody. To tak jakie parametry powinna mieć myjka żeby konkretnie umyła maszyny? I czy jak będzie taka mocna to nie będzie szkodzić lakierom na samochodach itp? Czy to można regulować jakie chce się mieć moc mycia? A co sądzicie o jakiś dodatkowych płynach?

#258 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 12 listopad 2012 - 13:06

MYJKA Ja mam w rączce regulacje ciśnienia

#259 Share BukeR

BukeR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:IT.
    Agrotechnika.
    Muzyka.

Napisany 12 listopad 2012 - 13:07

MYJKA

Właśnie nie wiem, czy na zimną wodę wystarczy, czy lepiej dopłacić do ciepłej wody. To tak jakie parametry powinna mieć myjka żeby konkretnie umyła maszyny? I czy jak będzie taka mocna to nie będzie szkodzić lakierom na samochodach itp? Czy to można regulować jakie chce się mieć moc mycia? A co sądzicie o jakiś dodatkowych płynach?

Kolego przecież nie myjesz samochodu tym samym ciśnieniem i rodzajem strumienia co maszynę.
Kupiłem w tamtym roku myjkę K 5.700 i niestety do mycia maszyn nie nadaję się za dobrze. Trzeba się trochę przyłożyć, żeby umyć rozrzutnik z gnoju, ale do mycia samochodu, mniej zabrudzonych maszyn jak znalazł.

Evolving agriculture - Dutz Fahr

Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share jarekstryszawa

jarekstryszawa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:http://jarekstryszawa.w.interia.pl

Napisany 12 listopad 2012 - 19:55

MYJKA Ja mam starą maszynę serii HD karchera z opcjonalnym frezem wodny i po podłączeniu do zasilania ciepłej wody daje rady. Do okazjonalnego mycia to dobra alternatywa dla maszyn z podgrzewaniem (jeśli ma się duży zasobnik cwu z podgrzewaniem od pieca).