witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

Jerry28    4

Karcherem zawsze pracowałem na największym ciśnieniu. Kranzla zakupiłem parę dni temu, pierwszy test będzie przy myciu kombajnu, pierwszy prawdziwy test to będzie na początku sierpnia przy czyszczeniu chlewni. Na pewno, przy pracy dysza dirtkiller i czyszczeniu chlewni będe pracował przy pełnym ciośnieniu, tak było na testach, efekt był zdecydowanie lepszy przy pełnym ciśnieniu. Co do ceny to zapłaciłem duzo, duzo mniej brutto niz podałeś cene netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

FOX, do duzych zabrudzen potrzeba wiekszej wydajnosci l/min. W malych kompatkowych myjkach srednio jest 130-160bar, ale z wydajnoscia u nich kiepsko. Dla Ciebie bierz pod uwage przede wszystkim wydajnosc. Zreszta w kazdej wiekszej myjce z pogrzewaniem wody, bedzie dobra wydajnosc. I nie sugeruj sie jedna marką. W tej cenie kazda firma bedzie miala odpowiednia maszyne, to kwestia wyboru, zaufania do marki. Samo cisnienie nie myje, do profesjonalnego uzycia trzeba wikszej ilosci wody, wtedy nawet cisnienie 180 - 200bar bedzie wystarczajace.

pzdr.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1997    8

ja mam 5 lat posejdona i jak na razie bardzo gorąco polecam 180 bar to jak ktoś słaby ja trzyma to ręka lata w powietrzu fajnie się myje rozrzutnik ;D czy inne maszyny cena to ok 7 tys ale warto.. na temat innych nie wypowiadam się gdyż nie miałem wcześniej myjki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

Dziękuję wszystkim za dotychczasowe wpisy i opinie.

Gdy ustawiłem temperaturę mycia około 40 stopni, zużycie oleju opałowego było w granicach 4-5l/ha, natomast przy temperaturze rzedu 60 - 70 stopni zużycie oleju dochodziło do 20l/h.

Czy mycie w temperaturze około 40 st.C było wyraźnie skuteczniejsze od mycia zimną wodą? Czy może dopiero temperatura rzędu 60-70 st.C pozwala dostrzec różnice, w porównaniu do mycia zimnowodnego?

Miałem na testach dwie myjki firmy IPC Portotecnica o parametrach identycznych jak podałeś i moge stwierdzić, ze bardziej podobała mi sie praca myjką o ciśnenieniu 220bar i wydatku wody 1000l/h, lepiej radziła sobie z zaschniętym brudem. Myjka o mniejszym ciśnieniu i wydatku wody rzędu 1200l/h lepiej sobie radzi z myciem brudu mniej zaschniętego np. kurników.

Rozumiem, że różnica ciśnień była wyraźnie widoczna widoczna. Jak sprawa się przedstawia w różnicy szybkości mycia wynikającej z przepływu, czy widać gołym okiem różnicę przepływu?

 

Po dalszych poszukiwaniach i analizach coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że oba modele Kranzle Quardo 1000 TS T oraz 1200 TS T będą odpowiednim wyborem. Nie mniej jednak, chciałbym z tych dwóch dobrych opcji dokonać najlepszego wyboru. Zatem dylemat praktycznie sprowadza się do pytania: Jakie wybrać parametry 220barów i 16l/min czy 180barów i 19 l/min? Rzeczy, której chce uniknąć to kupić myjkę z większym ciśnieniem, a później cały czas dławić lub też, kupić myjkę ze zbyt małym ciśnieniem i nie zbierać całości zaschniętego brudu.

 

PS. Dodam, że myjka najczęściej będzie wykorzystywana do mycia maszyn. Co do obory, to pewnie będzie myta 2, maksymalnie 3 razy w roku.

 

Gorąco proszę o opinie dotyczące, wyżej wymienionych, parametrów.

 

Pozdrawiam,

Darek


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz2213    8

Ja polecam Karcher HDS 895. Myje 2 kurniki, samochody, maszyny, plac przed kurnikiem, a nawet dom. Kupiony używany, na początku coś się psuło, ale od tamtej awarii wszystko bezproblemowo a używany jest minimum raz w tygodniu, a przy myciu kurników to przez kilka dni przez około 7 h dziennie bez przerwy robi. Mycie na gorącą wodę przydaje się do odmywania olejów z ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZF9641    22

Ja skusiłem się na myjkę AGROMA .Jak na razie rewelacja jak za tę cenę-320 zł.Sprzęt nowy z gwarancją mam nadzieję że do mycia samochodów i maszyn wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja jak coś mam na handel myjkę Karchera którą kupiłem za tą duża co się okazało jak parę postów wyżej pisałem że nie jest to karcher... okazało się że obudowa jest chińska zaś wnętrze markowe :D Jakaś przejściówka, chorobcia wie... Dla tego jakby ktoś był zainteresowany: http://tablica.pl/oferta/myjka-cisnieniowa-karcher-580-ID1bQq1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

a co byście polecili w cenie do max 1600 zł?

Bajerów nie potrzebuję ale oprócz zwykłej dyszy przydałaby się turbodysza.

Pytam bo padła mi po kilku latach makita i muszę znaleźć coś co ją zastąpi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub193000    0

Witam sam posiadam 5 myjki marki włoskiej dużo lepsze niż karcher czy kranzle mam ją już 10 lat myję 5 kurników jedna ma już około 12 lat nawet oleju nie zmieniałem w pompie i działa tylko raz osprzęt wymieniałem myjka ma 180 bar ciśnienia roboczego i 16 l/m i w zupełności wystarcza. Prosta konstrykcja pompy i niepotrzebnej elektroniki tylko włącznik i jedno zabezpieczenie tst jak puści się pistolet to myjka się wyłącza. Gosciu który mi to sprzedawał to zapewniał mnie że bedzie działać i działa więc jak chcecie moge podac namiary naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

W czym są lepsze te włoskie? Pachnie mi reklamą, bo w każdym poście Twoim na tym forum zachwalasz rzekomo najlepsze włoskie sprzęty. Prawda jest taka, że jest kilku porządnych producentów dobrych myjek. Ja sam proponuję zwrócić uwagę na wydatek wody. Na nic ciśnienie 200 bar jak mało wody będzie. Takie parametry jak napisałeś są jak najbardziej w porządku, tu się zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub193000    0

nie zachwalam tylko sam używam tej marki i nie chce nikomu zrobić na złość ponieważ chciałem pomóc. a czemu jest lepsza sprawdź pompę ciśnieniową w tych urządzeniach co ja używam pompa jest korbowodowa a w karcherach masz tzw krzywkę poczytaj sobie w internecie ta korbowodowa jest na podobnej budowie jak silnik samochodowy tych pomp jeszcze używa kranzle jak się nie mylę. Może to i zabrzmiało jak reklama ale chciałem pomóc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A te Włoskie to jaka firma, bo chciałbym trochę informacji o nich poszukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42

Tak się składa, że mam właśnie Kranzle. Jedyna jej wada to to, że po dłuższym myciu łapy okrutnie bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, chciałbym kupić myjkę. Ale niestety jestem w tym zielony. Czy by ktoś mógł coś doradzić co wybrać. Przeznaczenie będzie jak to w rolnictwie. Najczęściej skuteczne umycie maszyn po pracy (ciągników) z ziemi i smarów i innych zaległości. Czasem może jakiś samochód, czy coś w chlewni. Czy ktoś może się wypowiedzieć co wybrać z czego mógł być zadowolony. Na co zwracać uwagę, za co dopłacać a za co nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Nowy sprzet, na zimną czy ciepłą wodę, jaka cena, ile barów?

Według mnie warto dopłacić chociażby za beben na wąż wysokociśnieniowy(od myjki do dyszy), no i najlepiej jak najdłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

przyłączam się do pytania jaka myjka do 2000 tyś może byc też używana na zimną wodę co do barów to więcej niż mam obecnie czyli 120 bar wydatek wody 450l/H .Jle powinna miec bar żeby był efekt i jaki powinien byc wydatek wody żeby można było mówic o dobrym myciu. Obecnie posiadam KRCHERA 520M , myc myje ale najgorzej jest z rozrzutnikiem .

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mogę doradzić by wybierać urządzenia z jak największym wydatkiem wody by móc skutecznie myć maszyny z błota, np. zalepiony wał packera. Niedawno w trakcie serwisowania mojej myjki dostałem na ten czas w zamian inną, niby o tym samym ciśnieniu lecz o wydatku na pewno połowę mniejszym (nie pamiętam dokładnych parametrów bo nawet nie miała obudowy, to taka ich zastępcza myjka). No i różnica była widoczna gołym okiem, znacznie więcej czasu trzeba poświęcić by dany kawał zbitej gleby odpadł od wału niż podczas mycia moją myjką.

 

Bo chyba nie było to spowodowane temperaturą. Moja myjka jest na ciepłą wodę a tamta to ich własny ,,prototyp,, sam silnik i pompa zamocowany na kółkach taczki i ośce z rurki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Co do temperatury- to słyszałem że lepiej niech ma mniej bar a bedzie na goracą wode niż odwrotnie czyli zimana woda i więcej bar.Napewno nie ma co porownywac mycia na zimno do mycia na gorąco ,kiedyś porzyczałem myjki na goraco wode to spalała 10 litrów ropy na godzine ,dwóch chłopa musiało dobrze się podsadzic żeby zdjąc ją z przyczepki a myłem c 330 do malowania to powiem że ciągnik zostal zgwałcony ,zdieła z niej wszystko do gołego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Właśnie nie wiem, czy na zimną wodę wystarczy, czy lepiej dopłacić do ciepłej wody. To tak jakie parametry powinna mieć myjka żeby konkretnie umyła maszyny? I czy jak będzie taka mocna to nie będzie szkodzić lakierom na samochodach itp? Czy to można regulować jakie chce się mieć moc mycia? A co sądzicie o jakiś dodatkowych płynach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BukeR    10

Właśnie nie wiem, czy na zimną wodę wystarczy, czy lepiej dopłacić do ciepłej wody. To tak jakie parametry powinna mieć myjka żeby konkretnie umyła maszyny? I czy jak będzie taka mocna to nie będzie szkodzić lakierom na samochodach itp? Czy to można regulować jakie chce się mieć moc mycia? A co sądzicie o jakiś dodatkowych płynach?

 

Kolego przecież nie myjesz samochodu tym samym ciśnieniem i rodzajem strumienia co maszynę.

Kupiłem w tamtym roku myjkę K 5.700 i niestety do mycia maszyn nie nadaję się za dobrze. Trzeba się trochę przyłożyć, żeby umyć rozrzutnik z gnoju, ale do mycia samochodu, mniej zabrudzonych maszyn jak znalazł.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj