Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 255 ropa dostaje się do oleju silnikowego

58 odpowiedzi na ten temat

#41 Share marysrybak

marysrybak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 18 wrzesień 2015 - 19:58

Wymienilem cala pompkie bo ta akurat byla nie rozbieralna(120zł) i wlalem nowego oleju. zobaczymy co czas pokaze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 255 ropa dostaje się do oleju silnikowego Dzisiaj, 08:44
  •  

#42 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 16 czerwiec 2016 - 18:42

panowie a co może być w kombajnie zbożowym silnik 4 perkins po zimie dziś zajrzałem i jest oleju sporo ponad stan. tak na oko dwa razy więcej od normalnego stanu. doda, że na jesieni było ok oleju skąd sie ropa dostała na postoju. Wode wykluczam bo na zimę została spuszczona. Rurka od przelewu wtrysków też na zewnątrz nie tak jak w bizonach więc tam też sucho i odpada.

Czy to mozliwe aby aż tyle ropy rzedostło się z pompy paliwa.

Pompka ręczna wymieniana i powinna być ok.

#43 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2582 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 14:47

Możliwe pod warunkiem że było odpowiednie podciśnienie. Jak to kombajn? Zbiornik na równi lub wyżej silnika czy dużo niżej?

W Perkinsie paliwo do oleju może dostać się kilkoma drogami: membrana pompki paliwowej, uszczelniacz pompy wtryskowej lub poprzez komorę spalania ( tu już tylko podczas pracy - lejący wtryskiwacz, słaba kompresja ).

Jaki to Perkins?

#44 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 19:03

kombajn to ferguson 206. Silnik A4 236. Zbiornik paliwa najniżej wyżej pompka paliwa i dalej pod górke pompa paliwowa.

gdzie będzie więcej paliwa ?

bo przybyło mniej więcej drugie tyle co oleju.

Spłynłeło z rurki około metrowej wyżej od pompki zasilającej i z pompki zasilającej czy z pompy wtryskowej?

tu i tu nie powinno być aż tyle ropy.

#45 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2582 postów

Napisany 17 czerwiec 2016 - 20:25

Niemożliwe aby tyle paliwa poszło jak stał. Jak się nie mylę w ten silnik wchodzi 7,5 l oleju więc skąd tyle paliwa mogłoby się tam dostać? Zresztą jak zbiornik niżej to cofnie się do zbiornika.

A jak jest napędzana pompa hydrauliczna? Nie brakuje Ci oleju od hydrauliki?

#46 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 14:58

tak oleju od hydrauliki brakuje.

myślałem że przez to że siłownik od kierowania leje.

Poma jest zabudowana nie wiem jak napędzana od przodu jak jest rozrząd tam jest dekiel i jest napęd schowany nigdy tam nie zaglądałem

#47 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2582 postów

Napisany 18 czerwiec 2016 - 21:12

Czyli pompa napędzana z rozrządu. Możliwe że uszczelniacz na pompie do wymiany. Jeśli miałbyś ON w oleju to miałby on taki granatowy odcień i śmierdziałby dość mocno ropą ( w twoim przypadku to byłoby więcej ON niż oleju :))

#48 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 19 czerwiec 2016 - 05:57

no właśnie chyba zdiagnozowałeś przyczynę po pierwsze primo olej nie wygląda na rozcieńczony i nie ma zapachu ropy w tym oleju.

po drugie pompa hydrauliczna jezt niżej od zbiornika i swobodnie olej ze zbiornika może lecić do popmy hydraulicznej.

Po trzecie hydraulika wolno działa

#49 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 12 luty 2017 - 14:12

Silnik A4.236 dostało się ON do oleju. Diagnoza- lejące wtryski. Czy ich wymiana pomoże czy to tylko czubek góry i trzeba minimum pierścienie wymienić/głowicę regenerować? W końcu nadmiar paliwa jakoś dostać się do oleju musiało. Odpalał ok, trochę gorzej w mrozy, nie dymił, z mocą większego kłopotu nie było

#50 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3002 postów

Napisany 12 luty 2017 - 14:26

mf 255 ropa dostaje się do oleju silnikowego wtryski tak czy siak musisz zrobić... mierzysz kompresję i masz jakąś tam wiedzę o stanie silnika. A potem i tak wymienisz pompke zasilajacą jak w większości przypadków
Zajrzyj do kolektora ssącego czy się paliwo ze świecy nie leje choć pewno by kopcił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 12 luty 2017 - 14:33

Pompka i świeca- sprawdzone w pierwszej kolejności :) Zastanawia mnie jedno- którędy z paliwo komory spalania dostaje się do oleju? Pierścieniami, zaworami?

#52 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3002 postów

Napisany 12 luty 2017 - 14:44

mf 255 ropa dostaje się do oleju silnikowego No to zostaje Ci uszczelniacz na pompie wtryskowej... skąd w ogóle podejrzenia że to przez komorę spalania idzie? przecież ten nadmiar paliwa by się spalił a nie poszedł przez pierścienie do oleju... dla mnie to nierealne
Przecież przy zużytych pierscieniach lub tulejach olej się spała więc niby co innego ma się dziać z paliwem?

#53 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 12 luty 2017 - 14:54

Opinia mechanika- lejące wtryski. I w tym temacie też wielokrotnie taka przyczyna padała. Więc coś jest na rzeczy, tylko zastanawiam się jak? Którędy?

#54 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3002 postów

Napisany 12 luty 2017 - 16:26

no właśnie którędy? temu diagnoza bez sensu. Też miałem w U5314 lejące wtryski i to na wszystkich cyl bez jakichkolwiek objawów typu ciężkie odpalanie, dym czy brak mocy z poziomem oleju w normie. Wtryski wyjąłem bo się paliwo sączyło obok wtrysku na zewnątrz i tylko dlatego poszły do sprawdzenia

#55 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2582 postów

Napisany 12 luty 2017 - 20:36

lukbold -nie masz racji, lejące wtryskiwacze przez dłuższą chwilę mogą takie objawy powodować. 

Celem sprostowania: Olej napędowy się nie pali, musi być mieszanka paliwo-powietrzna ale to też się w silniku nie zapali jeśli nie będzie odpowiednio zmieszane ( dlatego wtryskiwać podaje mgiełkę która jest mieszana z powietrzem i odpowiednio zawirowana.

Nadmiar oleju może przedostać się przez nieszczelności cylinder-pierścień-tłok a jak wiadomo żaden silnik nie jest w 100% szczelny tym bardziej kilkunastoletni.

MF675ursus - ciągników ani innych maszyn przez forum się nie naprawia. Tu możesz dopytać, poczytać ale nikt z nas nie wie co w Twoim sprzęcie siedzi.

Przeczytałeś zapewne cały ten wątek, kilka rzeczy jak pompka czy świeca możesz sprawdzić samemu, lejące wtryski to jak masz czym zmierzyć, to samo z kompresją. Uszczelniacz pompy - nie sprawdzisz jak nie zdemontujesz. 

#56 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3002 postów

Napisany 12 luty 2017 - 21:32

No pasuje.. ale znów ile tego nierozpylonego paliwa musi być aby to poszło w olej równocześnie facet nie odczuwa spadku mocy?

tak czy siak wtryski zrobi i będzie obserwował... Mam nadzieje że napisze czy dalej przybywa oleju

#57 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2582 postów

Napisany 13 luty 2017 - 07:27

Małego spadku mocy można nie odczuć, ewentualnie nie ma z czym porównać bo może miał tak od kupna. 

Wtryskiwacze widać po tłumiku, nie ma możliwości aby było ładnie pięknie a wtryski leją.

A może ten nadmiar to trudne palenie w zimne dni? Dużo go odpalałeś? Jak długo kręci zanim złapie?

Edytowany przez akmaly, 13 luty 2017 - 07:29.

#58 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 13 luty 2017 - 16:08

mf 255 ropa dostaje się do oleju silnikowego Około 10 sekund potrzebował żeby załapać. Jesienią było ok, a zimą pracował tylko w rozrzutniku 4,5 tony po zmarzniętej ziemi więc tak naprawdę ciężko stwierdzić czy moc spadła, bo obciążenia porządnego nie dostał. I nie naprawiam go przez forum, chciałem tylko potwierdzić diagnozę mechanika. Bo wydało mi się mało prawdopodobne że w miarę sprawny silnik może puścić ON do oleju tylko przez lejące końcówki wtryskiwaczy. Dam znać co było jak już będzie ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#59 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 900 postów

Napisany 20 luty 2017 - 21:41

Wtryski wymienione, były w opłakanym stanie. Po wymianie, szczególnie na wolnych obrotach silnik równiej pracuje. Odpalanie w mrozie- nie ma mrozu więc nie wiem czy się poprawiło. Czy znów będzie ON w oleju dowiem się dopiero jak pójdzie w cięższą robotę, mam nadzieję że wymiana wtrysków go uleczyła.