Skocz do zawartości
Zdjęcie

Zgrabiarka FELLA TS 7850 PRO

Napisany przez agrofoto, 01 grudzień 2014 · 1120 wyświetleń

zagrabiarka ts 7850 fella
Zgrabiarka FELLA TS 7850 PRO z bocznym odkładaniem pokosu i komfortową obsługą

Już w poprzednim sezonie firma FELLA zaprezentowała zgrabiarkę TS 7850 z bocznym odkładaniem pokosu. Przed rozpoczęciem tegorocznych zbiorów firma FELLA specjalizująca się w technice maszyn do zbioru zielonek prezentuje pod nazwą TS 7850 PRO nową wersję największej zgrabiarki z bocznym odkładaniem pokosu wyposażoną w sterowanie elektrohydrauliczne.

Sterowanie CamControl
Większy komfort obsługi w największych zgrabiarkach z bocznym odkładaniem pokosu FELLA TS 7850 i TS 7850 PRO o szerokościach roboczych 7,80 (pojedynczy pokos boczny) ew. 8,40 m (dwa pasy pokosu) zapewnia nowa funkcja CamControl. Podczas podnoszenia do położenia uwrocia dzięki hydraulicznemu obróceniu bieżni krzywkowej palce grabiące są przestawiane z pozycji aktywnej do pozycji pasywnej i jest uzyskiwany prześwit ponad 50 cm. Umożliwia to bezproblemowe i bezdotykowe przejechanie nad pokosem w położeniu uwrocia. CamControl obraca również natychmiast bieżnię krzywkową pierwszego wirnika, podczas gdy palce grabiące drugiego wirnika czysto dokańczają zgrabianie i są odchylane przez sterowanie nadążne. Do pracy CamControl są potrzebne siłownik hydrauliczny jednostronnego działania i zbiornik ciśnieniowy do ustawienia w pozycji roboczej po zawróceniu. Dodatkowo jest możliwa beznarzędziowa regulacja bieżni krzywkowej w celu dostosowania do różnych warunków użytkowania, stosowana w również w innych zgrabiarkach FELLA.Załączony obraz


Hydrauliczny mechanizm układania pokosu
Dotychczas przy składaniu zgrabiarki z bocznym odkładaniem pokosu konieczne było ręczne przestawienie mechanizmu układania pokosu w celu zmniejszenia wysokości transportowej. W nowym hydraulicznym mechanizmie układania pokosu urządzenie jest przestawiane automatycznie, kierowca nie musi już wysiadać podczas składania i rozkładania.Załączony obraz


Regulacja szerokości roboczej
Zgrabiarki z bocznym odkładaniem pokosu mogą odkładać dwa pokosy pojedyncze ew. dwa pokosy nocne lub jeden duży pokos. Przestawianie pomiędzy tymi dwoma pozycjami zostało bardzo komfortowo rozwiązane już w zgrabiarce FELLA TS 7850. Zasada firmy FELLA: W pozycji transportowej wirników trzeba
przełożyć bez użycia narzędzi tylko jeden drążek sterujący w każdym wirniku, aby przy rozłożeniu do pozycji roboczej wirniki były ustawione we właściwej pozycji układania jednego bądź dwóch pasów pokosu. Niezależnie od wybranej pozycji najniższa jest zawsze wysokość transportowa. W nowej FELLA TS 7850 PRO podobnie jak w TS 7850 jest dostępne opcjonalne hydrauliczne przestawianie mechanizmu układania pokosu, za dopłatą. Urządzenie wymaga dodatkowego siłownika hydraulicznego dwustronnego działania. Podczas przewożenia maszyny pomiędzy łąkami kierowca nie musi wysiadać, aby zmienić ustawienie mechanizmu układania pokosu. Dodatkowo w wersji PRO TS 7850 wirniki są ryglowane w pozycji transportowej hydraulicznym blokiem blokującym. Wysokość robocza wirników jest przestawiana w tej maszynie hydraulicznie. W przeciwieństwie do TS 7850, gdzie obsługa odbywa się za pośrednictwem hydrauliki ciągnika, nowa TS 7850 PRO jest seryjnie wyposażona w sterowanie elektrohydrauliczne i skrzynkę sterowniczą FELLA.
Załączony obraz


Pełne wyposażenie
Jako największe zgrabiarki z bocznym odkładaniem pokosu firmy FELLA o średnicy wirników wynoszącej 3,60 m, 4 podwójnymi palcami grabiącymi na pierwszym i 5 taliowanymi podwójnymi palcami grabiącymi na drugim wirniku, nowe zgrabiarki z bocznym odkładaniem pokosu TS 7850 i TS 7850 PRO są wyposażone w liczne, bardzo przydatne detale:
  • steerGUARD to typowy układ kierowniczy stosowany we wszystkich zgrabiarkach firmy FELLA wyposażonych w mechanizm jezdny: po jednym przegubie płaskim z przodu i z tyłu oraz przebiegający wewnątrz ramy ochronnej wał kierowniczy zapewniają w największej zgrabiarce precyzyjne nadążanie za torem jazdy ciągnika.
  • Jet-Efekt: Tak jak w samolocie najpierw na wirnikach podnoszą się przednie palce grabiące, aby nie uszkodzić runi. Opuszczanie odbywa się w odwrotnej kolejności.
  • Zawieszenie wirników na przegubach krzyżowych zapewnia zawsze doskonałe dopasowanie do podłoża
  • 6-kołowy, kopiujący mechanizm jezdny z osiami tandemowymi
  • Łożyska ramion wirników nie wymagają konserwacji
  • Prędkość transportowa do 50 km/h (tylko w Niemczech)
Zgrabiarka FELLA TS 7850 PRO z bocznym odkładaniem pokosu jest seryjnie wyposażona w ogumienie o większym rozmiarze (380/55-17).

Nowa FELLA TS 7850 PRO to komfortowa, duża zgrabiarka z bocznym odkładaniem pokosu oferowana przez producenta z tradycjami z Feucht, która zwiększa komfort obsługi i ułatwia pracę kierowcy.


.