kravter

Tur ursus 1012

Polecane posty

kravter    39

Witam
Kupilem tura do 1012 tylko, ze do rozdzielacza w turze ida 3 przewody, wie ktos gdzie ktory przewod podlaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Wrzuć fotkę, pewnie masz rozdzielacz z wyjściem na hydraulikę ciągnika czyli do wpięcia między pompę a sam rozdzielacz ( pokrywa podnośnika)

 

 

prezentacja2_zps8e5f9ace.jpg

Czytelny schemat podłączenia jest w tym poscie.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/64967-pod%C5%82aczenie-dw%C3%B3ch-rozdzielaczy-hydraulicznych/page-2?do=findComment&comment=1323840

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

Aha, czyli biore cisnienie przed rozdzielaczem, ide do tura, w turze jeden powrot ma dalej cisnienie i idzie na rozdzielacz na wyjscia z tylu traktora i je zasila, tak? (wtedy tur bylby zasilany bez koniecznosci wlaczania wywrotki?) A ten drugi powrot? Pod wyjscie hydrauliczne jako powrot dac?

Jutro dam fotke bo nawet nie wiem ktoro to powroty a ktoro zasilanie

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Z przodu pokrywy podnośnika masz wyjście zaślepione śrubą przelotową tam podłączasz rozdzielacz od tura. Było wałkowane wielokrotnie na tym forum. Tutaj widać dokładnie gdzie masz podłączyć rozdzielacz od tura. http://allegro.pl/podnosnik-z-rbs-ursus-zetor-i5620285807.html#imglayerTym sposobem nie zajmujesz gniazd hydrauliki i masz dobre ciśnienie na rodzielaczu od ładowacza. Spływ oczywiście gdzie chcesz najlepiej do wolnego zpływu pokrywie od tyłu.

Edytowano przez leszekd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

Jakbym mial tylkp zasilanie i powrot to bym to sam na luzaku podlaczyl pod gniazda hydrauliczne i tyle, bo i tak mi nie sa potrzebne, ale ja mam 3 przewody do traktora

Wieczorem dam fotki rozdzielacza jak bede mial dostep do pc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

Wrzuć fotkę, pewnie masz rozdzielacz z wyjściem na hydraulikę ciągnika czyli do wpięcia między pompę a sam rozdzielacz ( pokrywa podnośnika)

lap mistrzu fotki, zaznaczylem ci lekko na czerwono miesjca w ktore wkreca sie przewody

post-32590-0-99908700-1477243737_thumb.jpg

post-32590-0-68947400-1477243747_thumb.jpg

post-32590-0-50031200-1477243755_thumb.jpg

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Sprawdź czy te 2 króćce na 2 zdjęciu są połączone dmuchnij porostu. Jak tak to wiadomo co zrobić połączyć i po problemie lub zaślepić jeden. Ten kruciec od zaworu przelewowego na pewno jest zasilający.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ten na 1 fotce to zasilajacy, ta?
szczerze mowiac, to nie wydaje mi sie, aby te 2 byly polaczone bo nie mialoby to zbytnio sensu, ale sprawdze dopiero w piatek, nie ma mnie teraz caly tydzien w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Masz na tym zdjęciu wyżej t1 t2 do wyboru gdzie podłączysz, gdzie Ci wygodniej. Jeżeli nie są połączone to obydwa do spływu tylko jeden z króćców może przekazywać ciśnienie dalej - ale nie musi drugi jest spływem oleju z wewnętrznych przecieków i zaworu bezpieczeństwa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Wedle standardów , to masz rozdzielacz  3 przewodowy w dużej mierze zgodny ze schematem jaki podałem wcześniej choć zastanawia mnie samo podłączenie króćca do wyjścia ciśnieniowego, spodziewałem się jeszcze tulei której całkowite usunięcie/ wykręcenie sprawi że ten rozdzielacz stanie się zwykłym 2 przewodowym. Zamiast niepotrzebnie rozpisywać się odsyłam do instrukcji od rozdzielacza innej marki

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=10&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiz2vXh2PHPAhWJVBQKHT-RC-gQFghSMAk&url=http%3A%2F%2Fwww.metal-technik.eu%2Findex.php%2Ftools%2Frequired%2Ffiles%2Fdownload%3FfID%3D263&usg=AFQjCNGYLiR8BeTx0vs6HBLh4YXEqZCiQg

 

Rys 6 i istotna uwaga poniżej.

Sprawdzenie przejść przy pomocy już wspomnianej sprężarki wyjaśni wszystko.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

no jest to tur uzywany wiec moze, ktos ta tuleje juz wywalil wczesniej,

jak tylko dam rade to sprawdze czy sa polaczone czy nie i dam znac

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Zakładając że już jej nie ma to nie za bardzo kumam po co 2 powroty oleju skoro bezpiecznie można było zaślepić jeden z nich.

Gdyby to był mój rozdzielacz to z czystej ciekawości  wykręcił bym ten króciec poziomy i sprawdził czy nie ma (lub nie było) tam  jakiegoś patentu umożliwiającego zmianę z 2 przewodowego na 3

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

nie mam pojecia, tur byl przy takim mniejszym zetorku z przednim napedem, on mial jakos pociagniete przewody spod dolu skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

A zapytam tak teoretycznie co sie moze stac, jezeli jeden powrot jest cisnieniowy i polacze go z tym drugim splywem trojnikiem i dam do gniazda hydraulicznego jako powrot?

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Nic, po prostu zamiast połączenia wewnętrznego zrobisz zewnętrzne, pracować będzie poprawnie jako 2 przewodowy.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

Dobra mistrzunie, wszystko podlaczone i dziala ;) tylko jest jedno ale, dziala ale dosc wolno, podnosi szufle pelna ziemi prawie bez gazu tak samo szybko jak i na wysokich obrotach, pusta jak i pelna szufle podnosi z ta sama predkoscia, otwiera i zamyka tez dosc wolno, ustawia to sie gdzies na rozdzielaczu?

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj