ursuspolska123

Wałek do pługa.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Wałek

Witam!Jestem początkującym rolnikiem i posiadam pług grudziądz 3-skibowy.Chciałbym zrobić do niego wałek strunowy.jakiego materiału użyć, jaka szerokość wałka,jak zamocować?
P.S.Nie piszcie że lepiej kupić gotowe,bo chce zrobić to sam a poza tym jest większa satysfakcja.
POZDRAWIAM!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

withanight    1036

Jak masz rozwiązany ten docisk? Kilka dni temu oralem i jak bym miał wał pierścieniowy to również wsial bym bezpośrednio, ale niestety nie posiadam. Ziemia również IV.

Take me Away !...

zetorki12    5154

Zazdrościć to raczej nie ma czego , a może źle robię . :huh:  Docisk jest w taki sam sposób jak w wałkach np. pojedynczych strunowych do kultywatorów . Kupiłem gotowy .

ZETOR TEAM

damianos95    54

Nie ma opcji zebys nawet kolczatka czy pierscieniowym doprawił glebe zeby pózniej juz nie poprawiac sam wiem bo mam od 5 klasy do 2 zazwyczaj mozaika i jaka by nie była ta 4 klasa to zeby to sensownie wygladało to ten wał kolczatka musiałby wazyc z 500-600 kg chyba ze jak ktos napisał musisz połaczyc pług z agregatem

Ja znajomemu spawałem na lekkie ziemie podwójny walek zrobiony z grzejnika do tego rama i ciagany na sztywno podnoszony razem z pługiem ale jak mowie na lekkie ziemie i raczej wyglada to po nim jak lekko zwałowane na lepsza ziemie sie nie nadaje bo w zasadzie mało widoczny efekt jego pracy

Mysle ze wyjdzie najtaniej bo za 100zl juz ze wszystkim sie zmiescisz

grzejnik był taki stary ze złomu jak ten http://www.integracja10.republika.pl/galeria/co/Dynamic/slides/fafir1.jpg

wojtal24    278

Z takiego grzejnika wał po dwóch metrach zalepiony cały nawet na lżejszych ziemiach ja tez po orce wyjeżdżam agregatem uprawowo-siewny i sieje prosto ewentualnie ciężką brona po orce przed siewem

ZETOR TEAM

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Narko
      Prosze o orietacyjna wycene pluga Huard TR65 na podstawie zdjec. 

• Przez JD1052
      Witam, czy ktoś remontował/tulejował obrotnice w starym kvernie? Czy tam siędza tylko tuleje czy też jakieś łożyska? Rozebrałem ze swojego pługa i istniała tylko tylnia tuleja z tworzywa a przedniej w ogóle nie ma.. Czy z przodu ma być taka sama? I ewentualnie gdzie da sie to kupić bo narazie nic nie znalazłem, czy trzeba dorabiać i z jakiego materiału najlepiej?

• Przez MF6180Dynashift
      Witam. Potrzebuję specyfikacji, ustawień zab. NonStop, wymiary od dłuta do ramy itp. pługa RabeWerk Star Avant Xd IV. Ktoś coś posiada. 
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, chce zakupić nowy pług który by był kompatybilny z John Deere 6140R. 
      Ukształtowanie terenu głównie równy z nielicznymi wzniesieniami. 
      Klasa ziemi lekka 3-5, głównie przewaga 4, 5. 
      Zastanawiałem się nad Kverneland 4x50 obrotowy. 
      Ale może porwać się na 5 ? Dało by rade ?
      Proszę o pomoc, może jakieś konkretne modele pługów ? 
      Z góry dzięki i pozdrawiam. 
    • Przez Guzek82
      Witam wszystkich potrzebuje pomocy w sprawie części do pługa vogel&noot.

kupiłem pług obrotowy 3 skibowy vogel&noot rok 95 typ 950ss cena była adekwatna do stanu lecz moim błędem było niesprawdzenie dostępności części zamiennych oryginalne są do sprowadzenia ale niestety nie na moją kieszeń, w agromach płozy i lemiesze są a ja potrzebuje piersi i odkładnice. Pytam więc czy zna ktoś może firme która produkuje tego typu części zamienne z przyzwoitą jakością? Za pomoc z góry dziękuje.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.