ferguson235

Co wlewacie do chłodnic ?

Polecane posty

zorzyk2    56

Petrygo stosuję w różnych pojazdach od ponad 20 lat i nic nie zjadło. Można je mieszać z każdym płynem na bazie glikolu monoetylowego - z niebieskim Borygiem można mieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Kupiłem niedawno C385 który zalany jest płynem glikolowym...(sprzedający nie podał konkretnej nazwy tylko rzucił takie hasełko)...co to jest za ustrojstwo ???

Edytowano przez Tomek7G

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No jest to płyn nie zamarzający, ale i tak radzę Ci to wymienić przed zimą na nowy płyn bo ten może być rozcieńczony wodą i może zamarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

a dlaczego może być rozcieńczony?? co ile się to wymienia (jeśli ktoś ma zalane płynem)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mówię że tak jest, ale jeżeli go masz od nie dawna to nigdy nic nie wiadomo, można kupić aerometr i sprawdzić jego gęstość, to jest coś podobnego jak do sprawdzania gęstości kwasu w akumulatorach tylko do płynu, normalnie powinno się płyn zmienić po 3 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

nawet jesli jest rozcieczony to i tak nie rozsadzi bloku, zrobi sie tylko "kaszka"


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wiem, ale w szkole nas uczyli, że mimo wszystko woda lepiej wymienia ciepło, ale powstaje kamień kotłowy co potwierdzam. U mnie na wodzie jest C-330, C-360 i bizon, a na płynie pronar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

kolego mlodymechanik teoria a praktyka to co innego

podam na swoim przykladzie c 330 pracowal z prasa sipma z 224 na wodzie i w poludnie w upal wskazowka na czerwone wchodzila pole po wymianie wody na borygo juz tego problemu nie bylo :blink:

teraz wszystkie ciagniki chodza na borygo i zadnych problemow z temp. nie ma

woda zakamienia chlodnice silnik uklad chlodzenia co w rezultacie przyczynia sie do slabszej wymiany ciepla z biegiem czasu a po za tym zobacz ile wazy chlodnica ktora 20 lat chodzila na wodzie w porownaniu z nowa albo nawet taka ktora pracowala na plynie roznica na pewno bedzie i to b. duza :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja od jesieni w C-360 mam zalane Petrygo, kupione ze składnicy po 5zł/l.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Ciekawe czemu wodę leją do C 360.C 330 a jak kupi zachodniego to na płynie jeździ?Za lanie wody do chłodnicy powinni karać.

Popękane bloki,zakamienione chłodnice,zgniłe głowice.Same zalety.Powie że lepiej pali zimą-

doprowadź jeden z drugim ciągnik do dobrego stanu to zapali na mrozie bez gorącej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadam1302    4

witam dzisiaj zalalem ursusa c-330 samym koncentratem i slysze rożne opinie na ten temat . Jeżeli nie jest to dobre rozwiazanie to niech ktos napisze jak to rozmieszac z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Właśnie 2 dni temu zalewałem kombajn i sprzedawca mówił że koncentrat marznie przy -5 dopiero po zmieszaniu z wodą nabiera właściwości przeważnie miesza się pół na pół czyli np: 5l koncentratu i 5l wody najlepiej destylowanej wychodzi wtedy do ok. -35.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Ja tam nie wydaję kasy na żadne boryga ani inne tego typu wynalazki, mam takie żródełko gdzie kupuje bimberek, to jak czasami się chłopakom nie uda za dobry to dostaje w baniaku gratis i tym zalewam. Tylko jest problem jak muszę swoim t25 premium jechać do sklepu, bo czasami mi lubią ci stacze podsklepowi upuścić z chłodnicy, już raz go o mało nie przegrzałem :blink:


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

bardzo zabawne, moglbyz zrobic zdjecie chlodnicy we wladku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeSolyRomeK    17

Zauważ kolego że mój t25 to wersja premium i ma szereg rozwiązań których w zwykłym władku nie ma. Zdjęcie mogę zrobić tylko najpierw musze iść do fotografa żeby mi wywołał klisze w aparacie i założył nową. Aha no i musisz mi podać swój adres i przelać na moje konto w banku pocztowym z 5-6 zł na przesyłke bo przecież ze swoich do interesu nie będę dokładał.

Pozdro


Macarena, macarena, baila, baila, ella, ella
Macarena, macarena all night long

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Grzeje mi się ciągnik, Case MX 150 i chyba za dużo jednak,  termostat wyrzuciłem i dalej tak samo, identycznie się grzeje, żednej różnicy nie ma, po za tym że szybciej spada temperatura  jak stanę..

Kiedyś pamiętam ze do Bizona dawali  fabrycznie sodę kaustyczną w proszku?

Wlewałem też do 912 jakieś czyścidło i po 2 dniach spuszczałem troszkę pomogło.

Jak i czyścik polecacie do chłodnicy wlać i jeździć na nim, potem wypuścić.Coś sprawdzonego mnie interesuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

Każdy preparat wyprodukowany do czyszczenia chłodnic się nada ja używamy środka prestone. Nie lej octu to jest jedno zastrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Ja od nowości mam zalanego ursusa 3512 Borygiem a do 360 3P leje wodę choć już parę lat się zbieram do zalania go Borygiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

K2 płyn do chłodnic jest w kolorze niebieskim i zielonym.

Czym się różnią?

Pytam bo będę musiał kupić coś do zetora 10145 bo wywaliło korek mrozowy.

Do tej pory miałem wszystko na petrygo Q z orlenu ale myślę o zmianie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

czyli który będzie lepszy do starego ciągnika w którym było petrygo?

I co np z produktem GLIXOL z organika sarzyna bo chyba jest najtańszy.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami
    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj