Skocz do zawartości
ferguson235

Co wlewacie do chłodnic ?

Polecane posty

ferguson235    0

BORYGO (petrygo) - Zawierają domieszki zapobiegające powstawaniu w chłodnicy kamienia kotłowego, korozji, uszkodzeniom gumowych elementów układu chłodniczego itp. Gęstość płynu wynosi około 1,070-1,080 g/cm³, temperatura zamarzania około –35°C, temperatura wrzenia nie mniej niż 105°C

Co jest lepsze woda czy borygo ( petrygo) co stosujecie do swoich ciągników ? ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

krolikNH    56

New Hollanda to siłą rzeczy zalanego mam płynem ;) A C-330 mam zalanego wodą, ale starszy już skłania się do wlania płynu.. :)

Kamyk514    0

Ja do wszystkich ciągników oprócz koguta on nie potrzebuje niczego wole raz kupić płyn niż ciągle w zimie spuszczać wodę

Ferdek07    62

a ja w mf i c330 od zawsze woda! dlaczego? bo gdyby zrobili gdzieś porządne przewody gumowe z chłodnicy do silnika to zalewał bym płynem a tak regularnie co rok co 2 lata jakaś guma puszcza i po płynie ;) płyn do gleby, pozatym zalany ciepłą wodą w najostrzejsze mrozy każdy ciągnik odpali

wsk125ccm    11

NH i 3512 są zalane płynem, a ciapek wodą, z prostej przyczyny. Zimą wleje się kubełek ciepłej wody i pali na dotyk, a tak pewnie trzeba by było ją z zaciągu palić ;)

Piochu    7

Ja narazie leje płyn do moich dwóch sześdziesiątek (mają nowe chłodnice), natomiast wode wlewam do MTZ-a, Bizonka i C330 (gdy kupię chłodnice do niego to też będzie miał płyn).

skrok18    1

A ja do C-360 leję wodę choć mam przygotowany płyn ale teraz lato to raczej nie bedzie potrzeby lać plynu . wodą leję bo jest zawsze pod ręką a moge zalać płyn bo chłodnicę mam szczelną

tumek19    5

Na dzień dzisiejszy leje wodę ale planuje zacząć lać płyn po tym jak moja 30-tka zaczęla ostatnio szybko się grzac.

Balzak    2

Wiadomo ze płyn jest lepszy, ale jak chłodnica troszkie leci to trzeba woda bo szkoda płyna, u mnie jeden chodzi na wodzie pozostałe na płynie borygo a proxima na borygo EKO tym zielonym

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmkam
      Jak w temacie, chciałbym .się dowiedzieć jakich smarów używacie do smarowania swoich maszyn rolniczych,ciągników,kombajnów.Ja dotychczas smarowałem wszystko jak leci smarem ŁT 43 to chyba najpopularniejszy smar w rolnictwie,ale czy najlepszy ??? Co sądzicie???
    • Przez SebaCzyta
      Może na rynku jest coś nowego, protestowałbym jakiś nowy olej. Znacie coś? Polecicie?

• Przez ketlin23
      Witam przepraszam ze na tym forum i w tym dziale 
      Czy olej Fusch 10W40 STOU nadaje się do silnika do ciężarówki man F 2000 26.414 czy ten olej będzie spełniać wymogi czy lepiej kupić typowo samochodowy 
      Proszę o racjonalną pomoc
    • Przez t-tas
      pytam Was jako praktyków jakie lejecie oleje do skrzyni biegów w ciagnikach Ursus,Zetor.Osobiście niemam ciągnika ale czasem zdarza mnie się grzebnąć(ostatnio długa walka z zetorem 7245) i zastanawiam się jaki olej lejecie do skrzyń skoro olej ten zasila układ hydrauliczny. wiem,że olejem który można lać do skrzyni i hydrauliki jest Boxol ale ludzie leją hipol-ostatnio przez hipol w skrzyni zetora nauczyłem się rozbierać i składać na czas podnośnik i rozdzielacz zetora i to z zamknietymi oczami