Polecane posty

rafto    32

To dobrze ze nie wykręciły się te tylne śruby ;) Latem myślę go odświeżyć tak więc będę wtedy go rozkręcał, między innymi zdejmował też talerze to wtedy pomyśle nad dokręceniem tych śrub ;) teraz w wolnej chwili wymienię olej bo jest już na spodzie tego judasza, dzięki chłopaki za podpowiedzi ;) lepiej zalać tym płynnym smarem ?? ile tam wchodzi oleju ??

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaganiacz18    5

oleju cos ok 2 litrów powinno być dość tak na ok mi się wydaje bo spuściłem ok 1 litra ale ledwo na oczku widać było i nie wiem czy wlać tyle żeby było po środku czy aż je zakryje może jutro albo w czwartek wleje to dam znać ja wlej ten smar 1500 bo to co mi wyleciało tez się tak jakość dziwnie klei i za rzadkie nie jest szczerze już miałem zakupić tego fuscha ls 90 ale padło na VECO jeśli chodzi o talerze to ja nie dałem radę ściągnąć tzn nie próbowałem bóg wie jakich sposobów by ich nie pogiąć ale ten sam gościu co wcześniej pisałemna temat tych śrub mówił ze bardzo mocno siedzą a co do wymiany oleju to zrób tak jak mówi kolega kadman bo innej opcji nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

@ zaganiacz18 Jak już wymienisz olej napisz dokładnie ile go tam weszło ;) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

No i rozebrałem swoją amazonke w drobny mak przekładnia była naprawiana i jest za ciasno spasowana oprawy łożysk pospawane popieprzone masakra. Może ma ktoś na zbyciu?

 

Dorobiłem nowe blachy w leju te od wysypu nawozu stare zeżarte teraz przesłony ładnie przylegają. Nowe talerze i łopatki przeguby kulowe na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

jeszcze co do przekładni polecam smar 1500 w niej są stożkowe tryby o prostych zębach na smarze będzie lepiej mam rozebraną odpowiednia ilość to 3l smaru przy takiej ilości tryby "zaciągają" smar na całą powierzchnię ciszej pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

ile dąłeś za nowe łopatki i gdzie kupowałeś ??? też zaleję tym smarem , dzięki za odp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF36060P    1

Kolega napisz jak najlepiej uzupełnić olej - przez dekielek ?

 

 

 

 

No i rozebrałem swoją amazonke w drobny mak przekładnia była naprawiana i jest za ciasno spasowana oprawy łożysk pospawane popieprzone masakra. Może ma ktoś na zbyciu?

 

Dorobiłem nowe blachy w leju te od wysypu nawozu stare zeżarte teraz przesłony ładnie przylegają. Nowe talerze i łopatki przeguby kulowe na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

jeszcze co do przekładni polecam smar 1500 w niej są stożkowe tryby o prostych zębach na smarze będzie lepiej mam rozebraną odpowiednia ilość to 3l smaru przy takiej ilości tryby "zaciągają" smar na całą powierzchnię ciszej pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaganiacz18    5

odkręcasz któryś dekielek kładziesz na boku czekasz aż olej wycieknie odwracasz go na druga stronę wlewasz te 3 l oleju zakręcasz dekiel i po sprawie

Edytowano przez zaganiacz18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Najlepiej przez dekiel boczny bo tak najłatwiej, fotki przekładni rozebranej czy poskładanej? bo chwilowo rozebrana na czynniki pierwsze. Talerze i łopatki 970zł zamawiałem w grene ściągali to z Niemiec od producenta no i parę innych drobiazgów plastiki do wysypu z kosza, 1 wałek do przekładni, przeguby kulowe jakieś podkładki śruby i takie tam d*perele. Dzisiaj maluje w podkład poniedziałek kolor i poskładać ;)

 

ile daliście za swoje rozsiewacze? ja płaciłem 600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamson7s    0

Na allegro jakis czas temu widzialem 2 talerze i lopatki za ok 600 zl, ja mam za-f 1003, jestem w trakcie skladania bo rozebralem na czesci aby odswiezyc:) a czesci mam zamiar zamowic z tad www.amazone.sklep.pl bo mam do wymiany 2 lopatki i te wsypy z kosza bo sa sporo zjedzone

 

za swoj rozsiewacz za-f 1003 dalem 2500 zl, hydraulicznie otwierane zasuwy na 2 silowniki ( moge otwierac osobno zasuwy) stan bdb ale z racji tego ze wiosna sie opoznila postanowilem ja odswiezyc i sprawdzic stan przekladni itp dlatego ja rozebralem, sciagnac talerze nie taka prosta sprawa ale jakos dalem rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Witam mógłby mi ktoś doradzić przy wyborze rozsiewacza? Mam do wyboru amazone albo bogballa, oto linki do przykładowych aukcji które mnie interesują:

http://allegro.pl/ro...3148960458.html

http://allegro.pl/ro...3150498365.html

http://allegro.pl/ro...3140916320.html

Liczę na waszą pomoc. Pozdro

Edytowano przez lolq1660

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamson7s    0

Ja osobiscie jestem zwolennikiem amazone i najlepiej sie prezentuje ten rozsiewacz 3000 l , jedyna przewaga bogballe jest to ze ma komputer co jest bardzo wygodne, amazone jest bardziej znana marka wiec ewentualnie masz lepszy dostep do czesci

 

Ja osobiscie jestem zwolennikiem amazone i najlepiej sie prezentuje ten rozsiewacz 3000 l , jedyna przewaga bogballe jest to ze ma komputer co jest bardzo wygodne, amazone jest bardziej znana marka wiec ewentualnie masz lepszy dostep do czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Novo181818    1

Mam problem z tym rozsiewaczem. kupilem go niedawno i po wsypaniu nawozu okazalo sie ze gubi nawoz kolo tego mieszalnika. Co z tym zrobić, bo nie ma tam zadnej tulejki a luz jest duzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
Novo181818    1

Dzieki wielkie.

A orientuje sie ktoś gdzie moge taniej dostać te cześci bo jedna blacha podlogowa kosztuje 112zł (ja potrzebuje 2)

Do tego nie moge wybic bolca zabezpieczającego głowice mieszajaca. Z lewej strony wybilem bez problemu, zas z prawej tak zardzewialo i ani drgnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja tam nie miałem żadnych uszczelniaczy, zresztą w żaden sposób by się one tam nie zmieściły, może zależy to od wersji. Jeśli nie masz tam oryginalnie zamontowanych uszczelniaczy i podłoga nie jest zgnita to tą szczelinę (pomiędzy mieszadłem a podłogą) likwidujesz podnosząc cały kosz to góry (są tam podłużne otwory przeznaczone do tego) najlepiej wyjąć te mieszadła i lekko je przetoczyć bo mogą być wytarte lub wyżarte. Jeśli nie da się wybić kołków to bierzesz wiertło widiowe i rozwiercasz te kołki całkiem ładnie idzie, ja tak musiałem oba rozwiercić, poźniej idzie je zbić przecinakiem. Jazda zaczyna się dopiero jak chcesz ściągnąć talerze, jak siedzą tak mocno jak mieszadła to nie ma jak ich zbić, ani o co oprzeć przecinaka, jak kombinowałem kilka dni i nie dałem rady jedyny sposób to chyba rozcięcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1
Napisano (edytowany)

Witam. Poszukuje tabelę wysiewu do Amazone ZA-F 603 oczywiście po polsku.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
Napisano (edytowany)

a ja mam takie pytanie czy lepiej kupić amazone za-f 3 czy dołożyć i kupić polski (rzemiosło za ok 4 tys), chcę wysiewać na 15m

Edytowano przez gucik131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj