Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
gregor1980    0

Na przyklad 100ml stosuje sie na jeden lisc, jesli roslina posiada 6 listków to dawka wynosi 0,6 litra na 1h np;Tebu 250EW

Lub idne srodki.JA pryskalem jeszcze w piatek ,warto zastosowac ten oporysk jesienią bo rzepak wtedy nie rosnie

w góre tylko zwiększa się szyjka kożeniowa i kożen,do spoczynku zimowego gruboś szyjki powinna wynosic conajmniej 2cm

TOREZ    34

Dokarmiłem plantację środkiem Agroleaf High K oraz P + bor w fazie 3,4 liścia.

W tym sezonie bez toprexu.

Wiadomość z agroFakt.pl

lukas21    3

Może to głupie pytanie bo mamy już Listopad ale nie mam jeszcze doświadczenia w uprawie rzepaku - warto teraz (po raz drugi) dokarmić dolistnie rzepak ? Pytam bo jeśli wierzyć długoterminowym prognozom to zapowiada sie 2 tyg dość ciepłej pogody

david    0

czy jest jeszcze sens pryskania rzepaku fungicydem, ponieważ zaobserwowałem objawy suchej zgnilizny. Zapowiada się tydzień dość ciepłej pogody. Dodam, że rośliny mają około 4 5 liści i pryskałem około 3 tygodnie temu wuxalem, borem i siarczanem magnezu

krychu    43

Czy Brasium bedzie teraz dobrym opryskiem jeżeli nie proszę podać inne oraz dawki jakie stosować. Z góry dziękuje.

darolee    3

Pryskać można zawsze, na wszystko, nawet w grudniu czy styczniu. Nie jest kwestią "kartka z kalendarza" lecz temperatura.

proxy8441    72

zaobserwowałem w moim rzepaku szarłata szorstkiego w tym tyg. głoszą zimową pogodę pewnie zwalczenie go będzie juz tylko mozliwe na wiosnę, pytanie jakim mozliwie tanim i skutecznym środkiem go zwalczyć?, czytałem o nim i może on mieć nawet do 100cm wzrostu.

wyrebski1    35

A co polecacie teraz na wiosnę, bo kurde coś mi Dewrinol+Metaz przepuścił mak! Wiem, że jest Baron i Lontrel ale mak jest średnio-wrażliwy. Choć tak myślę, że skoro był jesienny oprysk to teraz nie spalę rzepaku następną dawką?

malkolm    23

jest jeszcze galera ale nie wiem czy ona zwalcza maki, nigdy nie miałem problemu z nimi

Famer21    6

Pytanie do tych co mają pszenice i jęczmienie. Macie w polu jakiś zbędne narośla już, jeśli tak czym planujecie je opryskać w celu eliminacji ?

Jest od tego odpowiedni temat!!!

Nie rób OT

mtz_820    0

Co radzicie na oprysk na grzyba Horizon 250 EW, Caramba 60 SL czy cos innego?

mtz_820    0

a jaka cena tego srodka bo szukalem przez wujka google i nic nie znalazlem

pawel6485    234

Cena Toprexu to jakieś 200zł 1L dawka wiosenna wynosi 0.5l jeżeli nie stosowałeś go na jesieni to daj teraz Carambe.

darolee    3

Ceny na ten rok jeszcze w zasadzie nie istnieją. Popieram przedmówcę..... jeśli nie pryskałeś carambą na jesień, to wiosną na pewno będzie taniej niż toprexem

farent    0

Ceny na ten rok jeszcze w zasadzie nie istnieją. Popieram przedmówcę..... jeśli nie pryskałeś carambą na jesień, to wiosną na pewno będzie taniej niż toprexem

moim zdaniem na grzyba w rzepaku dobry jest sarfun i alert i tanszy oczywiscie z nawozem plynnym no i asahi rowniez ale w pojedynke hej

darolee    3

alert jest ok ale raczej na kolejne zabiegi. No a za opryski typu sarfun czy siarkol to dzieki. Wytrancają sie w wodzie i co chwilę trzeba filtry czyścić. Na moje odpada.

onyks    2

jak na jesien nie pryskales to teraz trzeba dac jakis dobry srodek moim zdaniem caramba albo toprex bedzie ok ale to wszystko zalezy tez od tego na ile rzepak rokuje i ile mozna w niego zainwestowac

radi103    1

Czy można mieszać asahi z innymi środkami, czy trzeba go stosować pojedyńczo,jak wyzej pisano.

Piotrek693    0

a co sądzicie o orjus na jesieni nie pryskałem czy morze zastosowac cos lepszego

Edytowano przez Piotrek693

thug    196

a co sądzicie o orjus na jesieni nie pryskałem czy morze zastosowac cos lepszego

orius to tebukonazol na pierwszy zabieg jest ok ja stosuje środek o nazwie riza to tez tebukonazol a pózniej pewnie polecę pictorem wszystko zależy od rzepaku jak wygląda i jak rokuje a co wy z tymi opryskami jeszcze jest za wczesnie

Piotrek693    0

orius to tebukonazol na pierwszy zabieg jest ok ja stosuje środek o nazwie riza to tez tebukonazol a pózniej pewnie polecę pictorem wszystko zależy od rzepaku jak wygląda i jak rokuje a co wy z tymi opryskami jeszcze jest za wczesnie

pictor troche drogi a co myślisz o alert lub horizon?

u mnie rzepak średnio po zimie więc i myśle że trzeba umiarkowanie ładować kase bo plon może być nie zaspecialny :)

krzys037    1

czeka mnie zabieg chwastobójczy i mam pytanie czy ktoś

praktykował środek galera z graminicyd np fusilade i tym podobny

pandanger    2

pictor troche drogi a co myślisz o alert lub horizon?

u mnie rzepak średnio po zimie więc i myśle że trzeba umiarkowanie ładować kase bo plon może być nie zaspecialny :)

O alercie na opadanie płatków zapomnij - dajcie żyć tym pszczołom! Na pierwszy zabieg możesz dać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?