Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcian1234    14

ja też pryskałem ale nie 3 maja i nie w niedziele tak jak niektórzy to robią :) ja dzisiaj pryskałem od owada

Jaxx    0

Witam, oglądałem dzisiaj swój rzepak i już dużo kwitnie pewnie coś z 50% jest już rozkwitniętego ale co zauważyłem to teraz mam jakiś nalot słodyszka, bardzo dużo go jest. Ostatni raz pryskałem chyba 25.04 dursbanem ale wtedy bardzo mało było tych szkodników. Też zauważyłem już gdzie nigdzie chowacza podobnika. Powiedzcie mi czy jest teraz sens jeszcze pryskać od tego słodyszka czy dać mu już spokój?

Wiadomość z agroFakt.pl

rafto    29

Dzisiaj poszedł decis mega w dawce 0.15 l/ha . Po kilku godz słodyszek jak był przed zabiegiem tak był po :/ jak działa ten środek ???

aro1975    116

Koledzy mam pytanie z innej beczki odnośnie oprysków. Posiadam opryskiwacz 400l z belka 12m firmy Złotniki. Chciałbym uzyskać informacje czy pryskanie z załączonym mieszadłem wpływa jakoś na pracę (ciśnienie robocze). Mam ten opryskiwacz od 3 lat i pryskam z załączonym mieszadłem a znajomy mi dziś powiedział że powinienem pryskać bez mieszadła. Szczerze myślałem że mieszadło włącza się za pomocą tej czerwonej dźwigni prawo lewo. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi wiem że nie jest to odpowiedni temat ale mam nadzieje że uzyskam odpowiedź.

i masz racje mieszadło eżektorowe (na dnie beczki) włącza się czerwoną dżwignią , a sąsiad miał pewnie na myśli rozwadniacz który włącza się oddzielnie - wyłącza się go bo przeważnie ciśnienie jest za niskie jak działa

slodowy17    0

Panowie mam pytanie.. opryskalem na chwasty mustangiem+ izoproturon ale nic na miotlee zbozowa nie pomoglo... czy zna ktos dobry srodek na miotle?????????????????????? bo to najwiekszy mankament na moim polu

nie wiem jak u innych ale w tym roku to oprysk u mnie działa tydzień czasu ale nie wiem jak dziś mospilan zadziała. rzepak zaczął już pomału kwitnąć....

milanreal1    290

czym mogę teraz potraktować słodyszka? 22.04 szła sherpa a 01.05 proteus

Daj plenum, nowa substancja aktywna, warto spróbować.

chciałem zastosować amistar na koniec kwitnienia razem z czymś na robaka ale jaki jest sens zwalczać robaka po kwitnieniu?

czy można zastosować amistar xtra i jaki środek na robaka który nie wybije pszczół na początku kwitnienia

Nie ma przeszkód takich mieszanin. Jest sens, po kwitnieniu będzie problem z pryszczarkiem i kolejnym chowaczem które znacznie zagrażają rzepakowi.

Koledzy mam pytanie z innej beczki odnośnie oprysków. Posiadam opryskiwacz 400l z belka 12m firmy Złotniki. Chciałbym uzyskać informacje czy pryskanie z załączonym mieszadłem wpływa jakoś na pracę (ciśnienie robocze). Mam ten opryskiwacz od 3 lat i pryskam z załączonym mieszadłem a znajomy mi dziś powiedział że powinienem pryskać bez mieszadła. Szczerze myślałem że mieszadło włącza się za pomocą tej czerwonej dźwigni prawo lewo. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi wiem że nie jest to odpowiedni temat ale mam nadzieje że uzyskam odpowiedź.

Ta dzwignią zamykasz sekcje, ciecz wraca powrotem do zbiornika. A te mieszadło na dole zbiornika zawsze trochę miesza, chociaż ciśnienie w nim jest małe.

Panowie mam pytanie.. opryskalem na chwasty mustangiem+ izoproturon ale nic na miotlee zbozowa nie pomoglo... czy zna ktos dobry srodek na miotle?????????????????????? bo to najwiekszy mankament na moim polu

To temat o oleistych ale po substancjach domyślam się ze chodzi o pszenicę. Gdy masz późniejszą fazę, już jest kolanko to warto dać axial. Lintur nie zwalcza miotły.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

slodowy17    0

tak chodzi o pszenice, sorki o napisanie pytania w nieodpowiednim miejscu.. mowisz ze axial wystarczy?

ZETTI77    1

axial wystarczy tylko skubany kosztuje 190 na 1,5 ha ale dawkuj zgodnie z opakowaniem możesz jeszcze dać pume ale chyba troche droższa

milanreal1    290

Bo środki w tak późnych fazach pszenicy są drogie. Najlepiej odchwaszczać jesienią, wtedy wychodzi najtaniej i miotle tez można skutecznie wyeliminować.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

TomaszNowak    6

Za pewne chodziło mu o rozwadniacz. Rozumiem że powinienem pryskać jak rozwadniacz jest wyłączony bo przy włączonym ciśnienie nie jest odpowiednie ??

darolee    3

Opryskałem swój rzepak Mospilanem 100g/ha.Chciałbym się zapytać czy słodyszek nadal niszczy pąki rzepaku, ponieważ nadal można zaobserwować słodyszka na plantacji po opryskaniu.

Zobacz, czy słodyszek jest żwawy, czy widać uszkodzone pąki. Jeśli tak to przeba lecieć ponownie. Znów powiem, że dla mnie mospilan to woda, ale... kolega mi mówił, że na zachodzie dodają do niego kwasku cytrynowego, co znacznie zwiększa jego skuteczność.

dursban raczej już nie działa ale w polu na razie czysto

Czysto nie pryskaj, poczekaj, szkoda kasy może dotrwa do kwitnienia bez zabiegu.

Posiadam opryskiwacz 400l z belka 12m firmy Złotniki. Chciałbym uzyskać informacje czy pryskanie z załączonym mieszadłem wpływa jakoś na pracę (ciśnienie robocze). Mam ten opryskiwacz od 3 lat i pryskam z załączonym mieszadłem a znajomy mi dziś powiedział że powinienem pryskać bez mieszadła. Szczerze myślałem że mieszadło włącza się za pomocą tej czerwonej dźwigni prawo lewo. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi wiem że nie jest to odpowiedni temat ale mam nadzieje że uzyskam odpowiedź.

Nie znam tego opryskiwacza, ale raczej się nie spotkałem z opryskiwaczem, który ma osobny zawór odcinający na mieszadło, więc jak koledzy pisali zapewnię sąsiadowi chodziło o rozwadniacz. Ta czerwona dzwignia to zapewne główny zawór odcinający sekcje (cała ciecz kierowana jest na powrót) i ma funkcję wyłączenia całej belki polowej przy nawrotach. Ja z lenistwa w starym opryskiwaczu wyłączałem pompę. Jeśli ma opryskiwacz jakąś nietypową budowę, to przy pracy..... mieszadło włączone, a rozwadniacz wyłączony. I nie chodzi tu o ciśnienie, bo daję głowę ze ustawisz przy włączonym rozwadniaczu prawidłowe, by uzyskać odpowiednie ciśnienie zalecane przez producenta rozpylaczy i wydatek cieczy na ha. Chodzi o to by podczas pracy nie wytwarzać sztucznie piany. Warto czasem nie spać na szkoleniu chemizacyjnym ;)

teraz mam jakiś nalot słodyszka, bardzo dużo go jest. Ostatni raz pryskałem chyba 25.04 dursbanem ale wtedy bardzo mało było tych szkodników. . Powiedzcie mi czy jest teraz sens jeszcze pryskać od tego słodyszka czy dać mu już spokój?

Zaobserwuj gdzie najwięcej żeruje? Ja kiedyś miałem podobną sytuację. Po nalocie mocno się ochłodziło i z moich obserwacji stwierdziłem, że wtedy schodzi na niższe partie więc popryskałem profilaktycznie. Zobacz jak u Ciebie i czy widać uszkodzenia pąków.

czy zna ktos dobry srodek na miotle?????????????????????? bo to najwiekszy mankament na moim polu

jak koledzy pisali (odbiegając od tematu ;) )axial, to rakieta na miotłę. Stosuję go od pierwszej rejestracji w Polsce. Raz mi puścił inny środek miotłę i axialem prysnąłem miotłę już wychodzącą na zboże. Trochę się bałem, bo dałem minimalną dawkę 0,3 na tak dużą miotłę i długo nie było widać efektu. Dopiero po tygodniu coś niecoś tam zauważyłem, ale w ostateczności wyczyścił do zera. Nie wiem w jakiej masz fazie pszenicę, ale u mnie jeszcze można zastosować wszystko....np Atlantis też jest ok, choć ja daję dawki 0,6-0,7 zobacz jakie ceny, zamienniki pumy też nie kosztują już fortuny co kiedyś

globus512    17

Co będzie lepsze Amistar Xtra, Pictor czy Propulse? cena podobna raczej ok 160-170zł

goodkat    1

w zeszlym sezonie lecialem Pictorem i bylem zadowolony z efektow, poradzil sobie idealnie, wiec polecam. Sam rowniez bede stosowal Pictor

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie a co powiecie na np. atak (prochlaz) na platka w rzepaku zalecana dawka to 1.5l ? , na t1 poszedl alert , a na t2 stroliburyny nie chce dac bo jak sasiad zastosowal pictora to trzymal mu do 20 lipca rzepak gdzie normalnie kosi sie u nas ok 5 lipca i byl problem bo nikt stolu juz nie mial zalozonego

CARYX    4

co do słodyszka jaki środek w tym momencie będzie lepszy karate zeon mam kupiony, czy lepiej kupić proteusa? z mospilanem czekam do opadania płatka, ile tego kwasku cytrynowego daje się do mospilanu czy można dać jescze do tego pictor, próbował ktoś może?

goodkat    1

teraz polecialbym mospilanem a pozniej proteusem, mospilan dziala krocej

niektorzy nawet twierdza, ze nie stosuja mospilanu, bo szkoda jechac z sama woda w pole ;)

ZETTI77    1

a popozycja zamiru na rzepak na płatek to dobry pomysł? piktor drogi a amistar chyba też coś podobnie, a alert to mówicie o tym zwykłym czy o alert solo bo ten zwykły to nadal jest w toksycznych

CARYX    4

oki dzięki za poradę,i tak trzeba będzie zrobić najpierw mospilan pózniej proteus

mrjacoobek    48

Zobacz, czy słodyszek jest żwawy, czy widać uszkodzone pąki. Jeśli tak to przeba lecieć ponownie. Znów powiem, że dla mnie mospilan to woda, ale... kolega mi mówił, że na zachodzie dodają do niego kwasku cytrynowego, co znacznie zwiększa jego skuteczność.

Czysto nie pryskaj, poczekaj, szkoda kasy może dotrwa do kwitnienia bez zabiegu.

Nie znam tego opryskiwacza, ale raczej się nie spotkałem z opryskiwaczem, który ma osobny zawór odcinający na mieszadło, więc jak koledzy pisali zapewnię sąsiadowi chodziło o rozwadniacz. Ta czerwona dzwignia to zapewne główny zawór odcinający sekcje (cała ciecz kierowana jest na powrót) i ma funkcję wyłączenia całej belki polowej przy nawrotach. Ja z lenistwa w starym opryskiwaczu wyłączałem pompę. Jeśli ma opryskiwacz jakąś nietypową budowę, to przy pracy..... mieszadło włączone, a rozwadniacz wyłączony. I nie chodzi tu o ciśnienie, bo daję głowę ze ustawisz przy włączonym rozwadniaczu prawidłowe, by uzyskać odpowiednie ciśnienie zalecane przez producenta rozpylaczy i wydatek cieczy na ha. Chodzi o to by podczas pracy nie wytwarzać sztucznie piany. Warto czasem nie spać na szkoleniu chemizacyjnym ;)

Zaobserwuj gdzie najwięcej żeruje? Ja kiedyś miałem podobną sytuację. Po nalocie mocno się ochłodziło i z moich obserwacji stwierdziłem, że wtedy schodzi na niższe partie więc popryskałem profilaktycznie. Zobacz jak u Ciebie i czy widać uszkodzenia pąków.

jak koledzy pisali (odbiegając od tematu ;) )axial, to rakieta na miotłę. Stosuję go od pierwszej rejestracji w Polsce. Raz mi puścił inny środek miotłę i axialem prysnąłem miotłę już wychodzącą na zboże. Trochę się bałem, bo dałem minimalną dawkę 0,3 na tak dużą miotłę i długo nie było widać efektu. Dopiero po tygodniu coś niecoś tam zauważyłem, ale w ostateczności wyczyścił do zera. Nie wiem w jakiej masz fazie pszenicę, ale u mnie jeszcze można zastosować wszystko....np Atlantis też jest ok, choć ja daję dawki 0,6-0,7 zobacz jakie ceny, zamienniki pumy też nie kosztują już fortuny co kiedyś

Mogę polecieć Dursbanem z Sherpą?

FisKars    3

dziś powrócił do mnie słodyszek czym go potraktować? mospilan ? nie zaszkodzi? za tydzień rzepak będzie kwitł

Maniek007    84

Panowie mam takie pytanko zamierzam opryskać jutro jęczmień ozimy od grzyba Safir 125 SC i nie wiem czy można było by go pomieszać z jakąś odżywką ? :) Jęczmień ogólnie nie jest zły ale chciał bym go jeszcze wzmocnić jakąś odżywką ;) Jaką odżywkę byście polecali na jęczmień ??

tomek73    195

Mogę polecieć Dursbanem z Sherpą?

Dursbanem jak zaczyna kwitnąć to nie wolno, bo on gazuje 3 dni i mogą polecieć pszczoły i wtedy koszty mogą bardzo poważnie wzrosnąć.

Dwa lata temu pod Jelenią Górą poszło 300 uli, nie wiem jak rolnik wypłacił się z tego.

Było o tym głośno w telewizji.

Tak samo jak pszczelarz nie postawi uli na polu gdzie są konie, bo w tamtym roku też pod Jelenią Górą pszczelarz zapłacił za konia 11 tyś jak 3 pszczoły ugryzły konia i on padł.

Był u mnie pszczelarz z Jeleniej w niedziele i mówił.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez Adam07
      Witam.
      Zastanawiam się nad jednym,jeśli posieje się rzepak jary czy jego plon będzie znacznie mniejszy od tego ozimego ?
      Jeśli ktoś wie o tym dużo proszę o informacje .
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?