Skocz do zawartości
maniek10141

Opryski rzepaku i innych oleistych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
garu    6

Stosował już ktoś Plenum jeśli tak to jakie efekty?

slawek2209    78

Czym będziecie pryskali na płatka? Zastosowałbym Pictor ale mam tylko 1 ha rzepaku w tym roku a Pictor jest w opakowaniach na 2 ha, a nie chcę żeby mi to w garażu leżało bo raz to kasa a dwa to zawsze coś zostaje i później tak leży. Dodajecie jeszcze do oprysku coś innego, np odżywki, mocznik lub na jakieś robactwo??

Jesli chcesz fungicyd ze strobiluryna to amistar xtra chyba jest w litrowkach.dodaj jeszcze insektycyd

grego    218

@slawek22, a którym lepiej polecieć fungicydem jak wiosną nie pryskane było na grzyba Alert, Traper czy Pictor. Z tego co się orientuje to Pictor ma działanie głównie zapobiegawcze i chyba się zbytnio nie nada bo pewno do tego czasu może coś wystąpić a inne to właśnie nie wiem.

Wiadomość z agroFakt.pl

goodkat    1

pytanko; rzepak pomalu zaczyna kwitnac (pojedyncze kwiaty) i pojawil sie slodyszek, pryskac teraz czy wstrzymac sie do opadania platkow?? na opadania planuje pictor i proteus

pOngO88    4

Dziś na ostatni (planowany) gwizdek pojechałem na słodyszka, rzepak zaczyna kwitnąć (pojedyncze kwiaty). Przy opadaniu dostanie coś na pryszczara i moczniku i powinno być ok :)

maromaro    9

rzepak zaczyna kwitnąć dzisz poszedł Pictor i ammo super na jakies pojedyńcze słodyszki. na szczęście u nas nie było jakiś mega nalotów tak jak np niektórzy z was pisali że pryskali z 5 razy i to nie wiadomo jakimi srodkami.

FisKars    3

chciałem zastosować amistar na koniec kwitnienia razem z czymś na robaka ale jaki jest sens zwalczać robaka po kwitnieniu?

czy można zastosować amistar xtra i jaki środek na robaka który nie wybije pszczół na początku kwitnienia

maromaro    9

na etykiecie Pictora piszeżeby stosować odfazy zielonego pąka do początku kwitnienia. ponadto przedstawiciel BASF mówił że ten środek ma długie działanie i w tej fazie bez problemu moża go stosować. Jak będzie się okaże. do tej pory zawsze był alert na opadanie płatka. zobaczymy pole po piktorze

slawek2209    78

@slawek22, a którym lepiej polecieć fungicydem jak wiosną nie pryskane było na grzyba Alert, Traper czy Pictor. Z tego co się orientuje to Pictor ma działanie głównie zapobiegawcze i chyba się zbytnio nie nada bo pewno do tego czasu może coś wystąpić a inne to właśnie nie wiem.

trapera nie stosowalem ale jesli nic nie bylo robione wiosna fungicydami to alert bedzie lepszym rozwiązaniem.

na etykiecie Pictora piszeżeby stosować odfazy zielonego pąka do początku kwitnienia. ponadto przedstawiciel BASF mówił że ten środek ma długie działanie i w tej fazie bez problemu moża go stosować. Jak będzie się okaże. do tej pory zawsze był alert na opadanie płatka. zobaczymy pole po piktorze

pictora stosuje sie standardowo na opadanie platkow.przy okazji zabieg na chowacza podobnika i pryszczarka

master20002    157

Witam. Ostatnio grad dość solidnie grad mi wybił rzepak. To co zostało zaczyna kwitnąć. Znów pojawił się słodyszek i to dosłownie wygląda jak inwazja. Po kilkanaście na na jednym pąku. Czym to pryskać? Niby mówią, że on zapyla jak już kwitnie, ale mam w nosie tego "dobrodzieja". Zauważyłem też kilka chrząszczy chyba podobnika. Chce te robale zniszczyć a nie chciałbym potruć pożytecznych owadów. Doradźcie coś bo już nie mam sił do tych robali... 4 razy już pryskałem i ciągle są.

ZETTI77    1

chciałem zastosować amistar na koniec kwitnienia razem z czymś na robaka ale jaki jest sens zwalczać robaka po kwitnieniu?

czy można zastosować amistar xtra i jaki środek na robaka który nie wybije pszczół na początku kwitnienia

najgorsze robale są właśnie po kwitnieniu łuszczynowe

teraz dawajcie jakieś rady co na płatek na owada bo dziś musiał iść proteus bo plennum i aviatora nie ma w zasięgu 50 km coś zaspane te hurtownie. Może drugi raz proteus bo mospilan może nie dać rady?

grego    218

koło mnie spółdzielnia dzisiaj pryskała rzepak (początek kwitnienia) także podejrzewam że fungicydem bo słodyszka nie ma. A jeśli teraz się opryska dajmy na to Pictorem to później jeszcze raz trzeba jechać na pryszczarka czy już odpuszczacie późniejsze zabiegi?

slawek2209    78

mospilan miesza sie z pyretroidem i dzialanie podobne do proteusa.chociaz proteusa mozna dwa razy stosowac wiosna

BARABUS    6

na słodyszka polecam Avaunt-a, u mnie padło prawie wszystko, a teraz zaczyna kwitnac to te parę sztuk zrobi wiecej pożytku niz szkody, działa kontaktowo i żołądkowo

mrjacoobek    48

Opryskałem swój rzepak Mospilanem 100g/ha.Chciałbym się zapytać czy słodyszek nadal niszczy pąki rzepaku, ponieważ nadal można zaobserwować słodyszka na plantacji po opryskaniu.

Tomek90    196

Po co nowy temat, nie mogłeś zapytać w temacie Rzepak albo Opryski??

mrjacoobek    48

Nie mogłem znaleźć tego tematu :) Proszę o odpowiedź :) Lub link do aktualnego tematu.

radzio445    0

Jeśli jest to będzie nadal go podgryzal. Sprawdz czy słodyszki są żywe. Możliwe też że to świezy nalot. Kiedy pryskałeś ?

radzio445    0
Napisano (edytowany)

To jest juz zapewne nowy nalot słodyszka. Ja pryskałem dzisiaj drugi raz.

Edytowano przez radzio445

FisKars    3

pryskałem 2 tyg temu poszedł dursban, rzepak za tydzień będzie kwitł, zostawić go tak bez ochrony i dopiero koniec kwitnienia dać coś na pryszcza? dursban raczej już nie działa ale w polu na razie czysto

TomaszNowak    6

Koledzy mam pytanie z innej beczki odnośnie oprysków. Posiadam opryskiwacz 400l z belka 12m firmy Złotniki. Chciałbym uzyskać informacje czy pryskanie z załączonym mieszadłem wpływa jakoś na pracę (ciśnienie robocze). Mam ten opryskiwacz od 3 lat i pryskam z załączonym mieszadłem a znajomy mi dziś powiedział że powinienem pryskać bez mieszadła. Szczerze myślałem że mieszadło włącza się za pomocą tej czerwonej dźwigni prawo lewo. Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi wiem że nie jest to odpowiedni temat ale mam nadzieje że uzyskam odpowiedź.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez kornas
      Witam. Czy ktoś z forumowiczów prubował pryskać rzepak ozimy navigatorem wiosną w celu zwalczenia maku polnego? Wiem że nie ma rejestracji na stosowanie wiosną, ale bardziej chodzi mi o to czy może on uszkodzić rzepak nawet przy zmniejszeniu dawki?? No chyba że znacie coś innego co zwalczy mak?? pozdrawiam
    • Przez TopAgroPlus
      Witam mam pytanie odnośnie nawozów pod rzepak ?Jakie dawkowanie soli potasowej i fosforanu amonu?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?