Skocz do zawartości
rolas360

Przyczepy do transportu plonów na odległość 80 km.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Valtra123    32

Jaki masz ciągnik? Bo jeżeli mocny to radzę kupić 2 przyczepy Pronara T780 o ładowności dmc 24 t lub przyczepę cieżarową kogel kiper dmc 18t. Bo jeśli będziesz jeździć z pola tyle kilometrów to musisz mieć duże przyczepy aby nie stracić na tym interesie. Lepiej wziąć dwie duże jak często latać tam i z powrotem i zużywać więcej paliwa.

Edytowano przez Valtra123

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtal24    164

nie wiem ile masz obecnie ziemi i jakim sprzętem obrabiasz ale dodatkowe 30ha obrobic i to jeszcze w takiej odległości to nie jest takie hoop i trzeba mieć sprzęt i zapas mocy

rolas360    2

Obecnie obrabiam 23ha ponieważ dzierżawy które miałem zostały zabrane a sprzęt jest w stanie spokojnie obrobić dodatkowe 30ha. A z ciągników zastanawiam się nad JCB Fastrac 3185.

Karol323    68

Jcb fajna maszyna ale będzie bardzo ciężko znaleźć coś dobrego... niestety... A jak coś dobrego to i cena w górę... A może już lepiej kupić coś zwykłego 180km i do tego 2x12t i wio?

radzioz    1

Widać że są wakacje na wsi. I pewnie pada deszcz. A głupie pomysły przychodzą do głowy

rolas360    2

Albo jeszcze New Holland t7.185 i jakieś konkretne przyczepy które da rade uciągnąć. Tylko nie wiem czy kupić dwie 12 tonowe czy jedną 19 i jedną 10?

Karol323    68

A masz wgl tyle kasy żeby wydać ot tak 400 tyś żeby jeździć tylko na 30ha po plon? :) ile masz wgl ziemi?

Piechu    43

Moom zdaniem miec pole w takiej odleglosci jest poprostu nierealne. Rozumiem miec drugie gospodarstwo ze sprzetem. Wyobraz sobie ze wracasz ze zbozem ok godz 24 i masz awarie.

rolas360    2

Na ciągnik mam do wydania 80-90 tysięcy a na przyczepy 110-120 tysięcy
A kombajn to zwykły bizon rekord z058. A może lepiej zasiać tam z 10 ha trawy?

Po co chcesz to transportowac? Ze 3 dni bedziesz kosil to i tak musisz tam na miejscu najpierw wysypac. Nie mozesz tam dprzedac lub potrzymac i sorzedac? Po drugie chcesz się brac za duza i odlegla dzierzawe to i logistycznie powinienes sam pomyslec jak to ogarnac, a nie na forum pytac jakie przyczepy masz kupic i co zasiac

Edytowano przez DominikKuchniak

Valtra123    32

Ja bym ci jednak radził kupić dwie 18 Kögel Kipper i do tego ciągnik żeby bez problemu pociągną duże przyczepy Class Ares 836 RZ.

robi57362    53

Na ciągnik mam do wydania 80-90 tysięcy a na przyczepy 110-120 tysięcy

A kombajn to zwykły bizon rekord z058. A może lepiej zasiać tam z 10 ha trawy?

Chodzi ci o trawe na nasienie czy ns siano u kiszonki bo to drugie calkowicie nie oplacalne . Moze pomysl zasiac tam co daje niski a wartosciowy plon np koniczyna fscelia

wojtal24    164

I po pierwszym sezonie opony w traktorze do wymiany tył 9-10tyś lepiej najać transport zewnetrzy a niech jakiś mandat jeszcze do tego wpadnie a jak kupisz przyczepy za 110-120tyś a rodzina za rok lub dwa rozmyśli sie z dzierżawy 

rolas360    2

Przyczepy i tak będę kupował a z dzierżawą to będę kosił swoim kombajnem i wynajmował znajomego który ma tiry

wojtek0508    11

Wiadomo jakiś jeden kursik możesz sam przewieść, ale ogólnie to do takiej odległości lepiej wynająć transport w postaci tira z patelnią. Ogólnie takich wycieczek ciągnikiem nie polecam, szkoda opon to jedna sprawa.

Tu nawet słynny STAR 200 byłby niezły zamiast ciągnika, tylko jego ładowność jest mała, bo tylko 6 ton plus przyczepa 6 ton.

Edytowano przez wojtek0508

rozal22    15

oj straszny wakacyjny masz pomysł.

nudzi ci się że szok i myślę że jeszcze dużo pracy przed tobą aby dojść w wiedzy do co niektórych piszących niestety.

posłuchaj, swoje ha zostaw tu gdzie masz. Kup sobie starego ursusa, czy tam co wolisz ..mf ze 100km do niego  zwykły pług zagonówkę i inny osprzęt i zrób 2gie gosp tam. Jeśli mówisz że tam masz 30to i rodzinka ma jakąś stodołę na przetrzymanie zboża oby tylko było klepisko to kładziesz folię i czekasz na lepszą cenę aby opylić. Robisz tamte uprawkę jako zbożówkę i tylko zbożówkę sprzęt trzymasz na dworze oprócz papaja, siewnika i opryskiwacza. I problem z przyczepą tez skończony bo zwykła 4,5 tam starczy. A jak będziesz chciał przewieść ziarką do bazy to najmij sobie patelnię. Oczywiście traktor z turem!

i już, dla mnie temat skończony. Lepiej myśl nad wapnem niż nad tymi gabarytowymi przyczepami bo napewno to ważniejsze będzie bo po co ci 18t jak tam tylko owies czy żytko będziesz siał

pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się