Skocz do zawartości
knur

Co wybrać ursus 914 czy 1614

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
knur    3

Witam wszystkich mam mały problem mam mtz 82 ursus c 355 i ursus c 355 z turem i chcę kupić  jeszcze jednego ursusa i tak  kupie ursusa 1614 to musze kupić  od razu kupić nowe maszyny większe a jak kupie 914 to pasują maszyny od mtzeta pracują oghólnie na 60 ha 

Pigmei    264

Twój temat jest dalece niepoważny, przecież MTZ niewiele różni się możliwościami od 914, a lak zależy ci na wydajności to niestety do mocniejszego ciągnika wypada dopasować i maszyny by była ekonomia i tyle.

bartek1992    34

MTZ nawet  jest mocniejszy od 914

Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Wiadomość z agroFakt.pl

knur    3

ale fundusze mam okrojone a z czasem dobiore jeszcze ziemi więc co robić

patryk741    26

ciężko wybór ... do 1614 większe maszyny tylko tak np 1614 byś oral a mtz druga osoba by już uprawiala np .... A z czasem byś kupił maszyny pod 1614 a tak to ja początek chociaż pług :D Ale to twoja kasa i rób co chcesz ;)

pawel885    839

Ło panie ale masz rozbieżność niecałe 80 km a 155.

155 koni to może miała na wale korbowym jak wyszła z fabryki.... U nas 16 -tkami ciągają agregaty 2 rzędy zębów a za nimi poznaniak 2.7 a spalanie kirovca co ma 300 koni normalnie żal patrzeć.... 

crvx40    9

Dla mnie tez jest nie poważne porownywac dwa ciagniki o takiej rozbieznosci mocy i budowy. W jednym 80km z 4 garow w drugm 155 z 6 garow to juz bardziej powazne bylo by porownac u1014 i u1224 bo chociaz moca niewiele sie roznia a budowa to jeden kij co dwa poprzednie. 

bartek1992 nie wiesz co piszesz,

sumek666    340

Rozrzut jak ruska katjusza :P

Ludzie odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale... LWG!

cra    2

Poczytajcie od poczatku co kolega chce kupic i na jakich zasadach.

Jesli moge cos polecic to Ursusa 1014 lub zetora 10x45

maszyn nie tzreba zmieniac i bedzie mały zapas mocy

knur    3

ale chyba 1634 lepszy jednak będzie  a może poczekać i dobrać ziemi  a potem kupić 1634

lukasz222    2418

Jasne że lepszy, lepsza cena i (zależnie od gustu) lepsza kabina. Poza tym nic, zero, nul, ta sama przestarzała konstrukcja co w 1604. Kombinujesz jak koń pod górkę, jaki jest sens kupowania starego ciągnika 80-konnego, skoro na podwórku masz stary ciągnik 80-konny? Dla ogólnej radochy przez pierwszy tydzień? Chcesz się rozwijać i nie zmieniać parku maszynowego na wydajniejszy, to taniej kupić sobie dobrą książkę i rozwinąć się kulturowo. Na 60ha już dawno szukałbym uturbionej 6tki, zamiast męczyć się wolnossącą 4ką tracąc czas i kasę na paliwo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinBelarus
      Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.

Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.

Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?

Pozdrawiam.
    • Przez mac1974
      Witam wszystkich forumowiczów. Mam zamiar zmienić w U912 opony przednie na 11.5/80 - 15 (balonówki rolnicze) z bieżnikiem prowadzącym . Wiąże się to również z wymianą felg. Mam pytanie do osób które posiadają takie koła jak się pracuje w polu. Chodzi mi o prace z agregatem i orkę.
    • Przez szymon1995
      Witam, mam pytanie odnośnie kapitalnego remontu silnika w Ursusie 1614, a mianowicie ile mechanik sobie może życzyć za robociznę tzn. rozpołowienie ciągnika, rozebranie silnika na części pierwsze i ponowne zmontowanie maszyny? Z góry wielkie dzieki
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, jestem prawie w 100% zdecydowany na zakup ursusa 914. Chciałbym dowiedzieć się jakie maszyny do niego kupić chodzi mi o agregat uprawowy (szerokość), pług obrotowy 3 czy zagonowy 4? I czy można wrzucić wsteczny nie zrzucając załączonego biegu? Ostatnie pytanie jakich biegów i ile obrotów używać w orce i uprawie?

• Przez ZimowyZolnierz
      Witam, stoję przed zakupem kolejnego ciągnika do firmy, wywóz nieczystości płynnych, w zimie odśnieżanie, koszenie nieużytków. Do teraz raczej stawialiśmy na zetora ale potrzeba czegoś mocniejszego niż 7745. Na co zwracać uwagę w ciężkiej serii.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.