Skocz do zawartości
KrzysztofWo

jaka krzyzowka z loszkami F1?

Polecane posty

KrzysztofWo    0

Jak w temacie - obecnie krzyzuje swoje loszki F1 z knurami Maxter. Jestem zadowolony ze zdrowotnosci , wykorzystanie paszy tez calkiem przyzwoite, jednakze najwiekszy problem mam w ostatniej fazie tuczu - dosc wolno rosna od wagi ok 90 kg do konca tuczu (ok 115 kg). Zastanawialem sie nad zmiana rasy ojcowskiej ( Maxter to bodajze Pietrain wolny od genu stresu, czyli przyrosty ma nieco wolniejsze). Co byscie polecali?

piotrczem    58

No niestety większość nowomodnych linii ojcowskich zawiera w sobie pietraina, więc albo powrót "do korzeni" czyli to co zaproponował kolega w

poście powyżej albo spróbuj PIC-a,a jak nie boisz się dużych prosiąt to Neckara (nie nadaje się dla pierwiastek- rodzą sie małe szwarzeneggery).

Bo po samym durocu to może ci mięsność ciut spaść, choć nie koniecznie a zdrowe powinny być.

Wiadomość z agroFakt.pl

KrzysztofWo    0

dzieki, myslalem tez o tym Neckarze, ciekawe jak bedzie  z porodami, skoro niby takie wielkie (chociaz po Maxterze tez nie sa wcale male, mialem kiedys rowno wyproszenie F1 x Maxter i na remont stada F1 x pbz, przecietnie mieszanka z Maxterem polowe wieksza), pewnie przy najblizszych kryciach bede eksperymentowac z tym co wymieniliscie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Elrond
      Niestety mamy przypadek ASF na wstawce warchlaka. W gospodarstwie było ok 600 warchlaków które przyjechały miesiąc temu, Gospodarz twierdzi że musiał kupić już chore ...
    • Przez zacier123
      Proponuję aby wypowiadali się tu rolnicy którzy mieli te śmieszne kontrole odnośnie bioasekuracji. Co tam sprawdzali, co wymagali i jakie ewentualnie kary... Jeśli temat podobny istnieje to, proszę o link bo nic podobnego nie mogłem znaleźć.
    • Przez katopo
      Wczoraj ruszyło przyjęcie wniosków na refundację do 75% wydatków poniesionych przez producenta rolnego, który prowadzi gospodarstwo, w którym utrzymywane są świnie.
      Składał już ktoś? Na co konkretnie można składać faktury? Rozumiem że maty dezynfekcyjne i środki do nich ale czy jak pokaże fakturę na siatkę do zabezpieczenia okien (jako zabezpieczenie budynków, w których utrzymywane są świnie, przed dostępem zwierząt domowych) to czy mi to przyjmą?

• Przez jaceko
      Proszę o opinię na temat loszek a AgroSokołowa ponieważ chciałbym od nich je zakupić, a nie wiem co one są warte...

• Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.