andrzejandrzej20

jak wymienić klocki hamulcowe w renówce 10654

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtek987    63

Tam nie ma klocków tylko tarcze. Odkręć korek spustu oleju w hamulcach - zleci max 1,5-2 litry. Następnie odkręcasz boczną pokrywę (dekiel) i dostajesz cię do pierwszych tarcz przed rozpierakiem - 3 szt. Następnie rozkręcasz cięgno od ręcznego, wyciągasz sworzeń od cięgna ręcznego (jak rozkręcisz będziesz wiedział o co mi chodzi), wtedy wychodzi cały rozpierak, nie musisz wykręcać węża od cylinderka. Wtedy masz dostęp do następnych 2 tarcz. Warto wymienić przy okazji ten mieszek gumowy uszczelniający od ręcznego. Do renówki kosztuje ponad 100zł ale jak powiesz że do fergusona (jest identyczny tylko do renówki kołnierz oporowy jest metalowy a ferdek ma z twardej gumy)  to kupisz za 10 - 20 zł ;) . Do całej operacji warto odkręcić koło w celu idealnego dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

Powolutku najpierw trzeba ustalic przyczyne itp. Ciekawe czy nie ma zrobionej 14 na 54 he ktoś może odmłodził troszkę reno. a co sie dzieje ze chcesz wymieniać tarcze czy tam klocki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

kolego jakie klocki za przystawką napędu ???

 

do autora tematu w tym modelu są hamulce mokre, więc nie ma czegoś takiego jak klocki cierne, resztę napisał kolega wyżej  ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Jaką przyczynę - pytał o cokolwiek innego??? Chciał dowiedzieć się jak dobrać się do hamulców więc wyluzuj i nie fantazjuj. Tam jest roboty około godziny, więc dla sprawdzenia tarczek warto tam zobaczyć, od tak z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK79    1

A własnie z ciekawości he . niektóre modele renault miały dłuższy wałek w przystawce napędu i z tyłu przystawki była osadzona  tarcza i zaciski hamowni .


W seri 54 jest takie rozwiązanie   http://partsdoc-public.claas.com/ipp/jsp/main.jsp?sig=A98FA17C9194DF385EA6CBE9917D75FBE35B0B522641343A41D62B192681021A08D5BAF097943617CE180F4247252F93D534B8A3B0ECB59AAFED1C2F11A4CA7F&doAction=catalogAssy&k_vari=&k_ver=&image=-2&k_lfdnr=&nodeId=17


oczywisciw chodzi mi o tył a co do hamowni na napędzie to miały je te modele z mechanicznie załącznaym przednim napędem bo ta na elektrohydraulice hamowane sa poprzez załączanie napedu podczas hamowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mad    1
Napisano (edytowany)

Panowie jaką grubość powinny mieć tarcze hamulcowe i "przekładki"? Przy hamowaniu słychać jakby metal tarł o metal a po rozebraniu i  wyciągnięciu nie widać na nich śladu zużycia. Reno 103.54

Edytowano przez mad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

tarcza jak dobrze pamiętam około 4.8-5mm


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BenQ
      Witam ..może i nie ten dział...Panowie czym wyczyścić plastikowy bak w Reno ? W środku jest takie jakby glony ....taka maź .Już 4 razy mi przez to dziadostwo ciągnik się zapowietrzył .Płyn do mycia silników ? Był pomysł z nakrętkami ale to raczej na rdzę
    • Przez Kowal1994
      Witam. Mam pytanie co do mojego traktora, czy ktos kiedykolwiek rozbieral skrzynie w takiej renowce nie mogę rozebrać górnego walka tam gdzie chodzą synchronizatory, nie mogę sobie z tym poradzić nie mogę zbić lozyska tego z przodu wygląda jak by się zapieklo bo zaraz obok jest synchronizator i przesowka które maja kolor taki jak by się wcześniej przypalily. Nie jestem mechanikiem rozbieram to z tata i mamy problem w tym miejscu. Na skrzyni jest tabliczka ze to skrzynia Steyr, znajda sie do tego części? Na allegro jest jedna taka Renia na części ale juz nic z niej praktycznie nie zostalo, same drobiazgi w kartonie bo tam byliśmy. Chcial bym dowiedziec sie jaki steyr ma taka skrzynie moze będzie mi latwiej w szukaniu części.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj