jaceko

opinia na temat płyty warstwowej marcegaglia

Polecane posty

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mariano12
      Witam kolegów Rolników,
      W ostatnim czasie coraz więcej ludzi protestuje przeciwko budowie jakichkolwiek budynków inwentarskich. Na stronach społecznościowych typu facebook powstały tysiące fanpagów ludzi którzy protestują przeciwko budowie czegokolwiek co jest związane z hodowlą zwierząt. W naszym pięknym kraju rolnicy z dnia na dzień stali się trucicielami, niszczycielami środowiska, gwałcicielami,przemysłowcami, sadystami i słupami. Na stronach takich jak Protest przeciwko budowie farmy przemysłowej w Zalskiej woli, Stop chlewni w święciechowie, Stop fermom przemysłowym, białe kłamstwa, otwarte klatki itd  powstają niestworzone bajki o niszczeniu środowiska, truciu ludzi, znęcaniu się nad zwierzętami, zanieczyszczeniu wód powierzchniowych jaki i rzek przez gnojowicę. Duża większość planowanych przez rolników inwestycji jest oprotestowana przez ludzi którym przeszkadza produkcja żywności na wsi, w dzisiejszych czasach część społeczeństwa akceptuje rolnictwo tylko jak produkcję rośliną, a przecież aby produkować wydajnie i o wysokich standardach należy używać nawozów naturalnych. Ludzie którzy wypowiadają się lub zrzeszają się na ww. stronach uważają nawozy naturalne za truciznę i rzecz nie do zaakceptowania na polskich polach , choć większość z nich nigdy nie miała nic do czynienia z rolnictwem i produkcją rośliną. Niestety ale współczesny model wsi wygląd tak że jest dwóch lub trzech gospodarzy a reszta są to ludzie tak zwani mieszczuchy którzy zrobili sobie noclegownie ze wsi albo ludzie którzy parają się innymi zawodami niż uprawa roli. Co raz częściej można usłyszeć czy to radiu czy przeczytać na forum o atakach na rolników którzy produkują żywność dla świata. Ludzią na współczesnej wsi przeszkadza wszystko, kurz, hałas, zapachy, światła w nocy. Według tych mieszkańców wieś powinna być sielankowa, pięknie pachnąca  i cicha aby nikt im nie przeszkadzał w życiu lub też odpoczynku, wieś powinna być wyłącznie dla turystów i mieszczuchów którzy mogli by odpocząć od miast,  ludzie zapomnieli że na wsiach są rolnicy dla któych wieś jest warsztatem pracy, a te wszystkie brzydkie zapach, hałas i kurz muszą być nieodzowną częścią polskiej wsi. Ludzie którzy nie zgadzają się na budowę obiektów inwentarskich zaczynają zakładać stowarzyszenia i próbują wywierać nacisk na lokalne władze aby nie wydawały pozytywnych opinii środowiskowych, ludzie Ci uciekają do kłamstw, manipulacji a nawet do pozywania do sądu rolników za byle głupotę. W wielu postach można przeczytać że ludzie w tych stowarzyszeniach walczą o czyste środowisko naturalne co jest totalną bzdurą, głównym powodem protestów są zapachy towarzyszące produkcji zwierzęcej, nie duże jak na współczesne standardy hodowle zaczynają być nazywane przemysłowymi. Hodowlą przemysłową można nazwać budynki które teraz powstają w chinach, wielopiętrowe chlewni które potrafią pomieścić nawet do 80 tyś zwierząt, dlatego budynki inwentarskie o pojemności 2000 sztuk nie można nazwać hodowlą przemysłową. Jak rolnicy którzy chcą się rozwijać i budować budynki inwentarskie jesteśmy cały czas narażeni na ataki ze stron takich ludzi, niestety ale na ww, stronach mało jest wypowiedzi rolników a tak naprawdę są tam same wypowiedzi pseudoekspertów. Moje pytanie brzmi dlaczego my jako rolnicy, mniejszość na którą się coraz częściej pluje i oskarża o niestworzone rzeczy nie walczymy o swoje dobre imię i dlaczego pozostawiamy takie strony bez jakiegokolwiek odzewu od nas?

• Przez adamn999
      Witam obecnie trwa nabór na ogrodzenie chlewni oraz stawianie wiaty na słomę. czy są to osoby które korzystały z tego dofinansowania wcześniej i mogą powiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę przy braniu dofinansowania na ogrodzenie.
    • Przez Bary353
      Witam.
      Jestem tu nowy na forum, ale przejrzałem już sporo tematów i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie:)
      Chciałbym się dowiedzieć (najlepiej od kogoś kto taką chlewnie budował w ostatnim czasie) jaki jest całkowity koszt wybudowania chlewni na 2000 sztuk na rusztach. 
      Gdy rozmawiałem z jednym z przedstawicieli firmy Agrolix powiedzieli mi, że to koszt ok. 2.000.000 zł. Z pełnym wyposażeniem Big Dutchman, Utwardzonym terenem w okół chlewni itp. 
      Zależałoby mi na opini kogoś kto stawiał taką chlewnie. Wiem, że najlepiej byłoby zlecić jakiejś firmie zrobienie kosztorysu i byłoby po sprawie, tylko takie kosztorysy nie sprawdzają się nigdy w 100%. 
      Dziękuję za uwagę
    • Przez Badek15
      Witam. zwracam się do wszystkich osób które używają lub miały styczność z systemami żywienia loch typu stacje paszowe czy dozowniki automatyczne (np. dozowniki wesstronu lub polnetu sterowane komputerowo) jakie są wasze opinie i spostrzeżenia?
    • Przez tomus790
      Witam, czy ktoś wie jak nazywa się model  tubomatu ze zdjęć? gdzie szukać do niego części.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj