Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KIJANA14

Olej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Olej
KIJANA14    1

Ile litrów oleju mozna wlać do pronara 1523A ??????

Edytowano przez tommy66692

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ile litrów oleju mozna wlać do pronara 1523A ??????

Ale do silnika czy skrzyni biegów?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak kupilem mojego pronara 82sa to w instrukcji bylo napisane, ze w zbiorniku oleju do chydrauliki jest superol cc ( zwykly olej silnikowy w hydraulice!!!)

Czy to mozliwe??? Bo chce przyczepy nim kipowac, a nie wiem, czy cie te oleje nie pogryza

corrado    243

Ja na Twoim miejscu to wymienił bym ten olej na hydrauliczny bo superol nieststy do takich nie należy. W dodatku z tego co czytałem gdzieś w prasie to podczas takich przeciążeń jakie panują w hydraulice zaczyna się pienic a co za tym idzie tracisz cenną siłę oliwy.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

rafal13113    100

nie radziłbym mieszać olei bo się zważą i zajeździsz pompę a to że masz w hydraulice superol to jest możliwe kiedyś ruski znali tylko superol i przekładniowy więc lali go gdzie popadło może i niektóre pronary też tak mają chociaż ja w 1221A mam w hydraulice hydrauliczny oryginalnie

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzieki. Dobrze wiedziec.

Lukasz82    2

silnikowy bo to jest związane z tym że uszczelnienia na pompce od układu kierowniczego jak puszcza to olej idzie na silnik a jak byłby hydrauliczny to wiadomo co by mogło być z silnikiem. nie wiem od którego roku coś poprawili i leją hydrauliczny, zobacz na stronie pronaru. swoją drogą to nie znalazłem co to jest -lepszy uszczelniacz czy budowa pompy.

romano82    4
Napisano (edytowany)

czy ktoś z was widział pompę, która by przeciekała po osi? większość olei jest w tych czasach mieszalna ze sobą. tutaj bardziej chodzi o zachodnie ciągniki (np. mf) do którego dostaje się inny olej i elektro-hydraulika przestaje działać. ruski działa na każdym oleju (z własnego doświadczenia). PS. ja mam zrobiony oddzielny zbiornik do wspomagania. do hydrauliki idzie teraz hydrauliczny (wolniej ubywa;)

Edytowano przez romano82

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Marcin1987
      Mam pytanie skierowane do właścicieli Mtz-ów i nie tylko czy przy ujemnej temperaturze macie problemy z uruchomieniem silnika bo podobno ruskie ciężko odpalają zimą chyba że ktoś ma rozrusznik ''planetarny'' to jest dużo łatwiej ja swojego mam na tym fabrycznym i mam go dopiero od lutego czekam na wasze wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez rbit
      Wczoraj po powrocie z pracy zauważyłem na feldze prawego przedniego koła olej. Nie było go dużo a ten wyciek z tej szczeliny pomiędzy piastą a korpusem zwolnicy. Co może być przyczyną i czy to poważne? Ciągnik jest nowy ledwo co dotarty. Pytam bo jeszcze do maja następnego roku ma gwarancję tak że jakby co to na drugi przegląd podam usterki i niech robią serwisanci. A nie działający wskaźnik paliwa to może być skopany sam czujnik?
    • Przez Karwan91tdi
      Witam kupiłem ostatnio mtz 82 z 1984 r usterki w nim to nie działający przekaźnik wom oraz z hydraulika gdyż siłownik podnosi tylnie cięgła do góry a po powrocie dźwigni w pozycje 0 cięgła samoczynnie opadają . Czy ktoś może mi poradzić jakie mogą być przyczyny podanych usterek?
    • Przez BeniaminGrodek
      Panowie mam problem mam MTZ 50 z silnikiem d-50 i chciałbym się zapytać czy ktoś może już wstawiał silnik do takiego  Z MTZ 80-d240 czy podejdzie pod korpus sprzęgła. Skrzynie ??? Wiem ze sprzęgło by trzeba było wymienić. Ale czy ktoś coś takiego ogóle robił i co trzeba zmienić ???
    • Przez Lukasz9696x
      Witam kupiłem ciągnik jumz ktory poprzednio był koparko spycharką przerobiłem go na ciągnik rolniczy i mam problem ktory dotyczy przeglądu mianowicie jest napisane ze to pojazd specjalny i nie moge nigdzie w okolicy zrobić przeglądu czy mozna coś z tym zrobić ?