Polecane posty

LukaszC5    23

Według mnie Unia,Agro-Masz,Staltech robią bardzo dobre agregaty talerzowe i w sumie poza ceną nie widzę w nich jakiś większych różnic.

Na twoim miejscu zainteresowałbym się Agromaszem z siewnikiem nadbudowanym,zawsze to trochę mniejsze obciążenia dla ciągnika i wygodniej się nim manewruje.

Jeśli sieje tak jak zwykłe siewniki tej firmy to będzie w porządku,tylko nie wiem ile kosztuje w wersji z agregatem talerzowym.

 

http://otomoto.pl/oferta/zestaw-uprawowo-siewny-sn-300-siewnik-talerzowy-nabudowany-sciezki-technologiczne-w-opcji-zobacz-oferte-siewnik-zbozowy-agregat-uprawowo-siewny-agro-masz-3-0-metra-ID15HU0I.html

 

No ale jak zamierzasz odczepiać talerzówkę od siewnika i używać jej osobno to siewnik nadbudowany też nie jest za wygodny.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ogólnie ok jesli stosuje te materiały jak pisze ,ale minusem jest mała liczba redlic (na 3 m powinno byc 23 szt a ja sie doliczyłem 19tu) i wał z przodu obowiązkowo dzielony na pół z podpora na środku no i jakis taki kwadratowy ten hydro pak  ,ale to rzecz gustu i w to nie wnikam ,ja robie po swojemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  typie  agregatu na  wahadłowym  zawieszeniu , nie  za bardzo da  sie zrobić  wał  dzielony ... czy się mylę?

 

nawet unia  robi  całościowy ...

 

363263799_1_644x461_agregat-uprawowy-are

 

 

363263799_3_644x461_agregat-uprawowy-are

 

363263799_4_644x461_agregat-uprawowy-are

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

idzie tylko ze wtedy trzeba podzielic oba wały ,i dac 4 śrubunki regulujace wysokość dwóch pól uprawiających ,,to co pokazałes na zdjęciu uni to dla mnie ciekawość ,jak sie sprawuje ,chciałbym poznac opinie użytkowników  tylko dlatego ze z agro maszu ma ten przedni rurę w środku jako os i miałem okazje takie coś naprawiać bo sie pogieło a płaskownik połamał ,ktos napisze ze użytkowane bez rozwagi ,lecz niestety nie ,sąsiad któremu ten wał naprawialem sieje powoli i co lepsze uprawia wstępnie ,innym agregatem lub bronami wiosenna orke ,wiec jak to jest zrobione skoro sie sypie ,ciekaw jestem czy ktos miał podobny przypadek własciwie uzytkując ,jak z gwarancja i po jakim czasie uległ uszkodzeniu.

Co do wachadła podobny efekt uzyskasz zakładając ramiona cięgiel na fasolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Na  środku szerokości  , trzeba by  robić dodatkową  rame prostopadłą  do  wałów , no i  tylny wał  dzielony,  zostawiałby  garb  na środku .

Robi  ktoś  w ten  sposób? nie  widziałem jeszcze  takiego  agregatu ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

sa wały dzielone i z przodu i z tyłu a garb o którym piszesz moze i powstaje ale jest tak mały ze siewnik i tak go wyrówna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Kto  robi takie  agregaty?  pokaz foto  .

 szukałem  swego  czasu[ jak chciałem kupić]  czegos takiego  ,  bo  ten przedni wał  bez podpory  mi  sie  nie  podoba  , ale  nie  udało mi  sie  znaleźć 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

http://www.maszynyrolnicze.pl/agregaty/9374/agregat-uprawowosiewny-agromasz/

takie cuda to tylko samoróbki wzorowane na zachodnim sprzecie ,miałem okazje widziec cos takiego u handlarza ale marki nie powiem  a cudowac nie bedę bo to sporo czasu upłyneło  jesli mówimy o wachliwym ,ale jeśli agro masz robi dwa wały dzielone na sztywno to i  wahliwy mozna zrobic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przy  sztywnych wałach  kazdy praktycznie  robi przedni dzielony  ,

Ale  przy  wachliwym  jest  zupełnie inaczej  , nie  ma  za  bardzo do  czego  uczepić,  tej podpory na  środku .

Rama  prostopadła na środku szerokości ,  musiałaby iść  miedzy zębami  agregatu  , nie  wyobrażam sobie za bardzo  takiego  rozwiązania ... 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Trzeba by zrobić dwa pola uprawiające tak jak pisałem wcześniej i trzy dociski jest to wykonalne ,nawet bym sie tego podioł ,i działalo by tak jak te na sztywno ,lecz to jest rzadkośc a producenci ida na łatwiznę robiąc standardowo  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W  takim  agregacie  z  wahliwymi wałami  ,  to  pole  uprawiajace  stanowi główną  ramę i do  niego  są  powdieszone  wały , podzielić na 2  pola? jak ? jak szczepić  to  z  wieżyczką?

Inna  sprawa że ,  Jeśli działało  by  tak  samo jak  te na  sztywno -  to po  co  utrudniać  sobie  życie  i  kombinować? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Mój wybór padł na agregat firmy Amj agro, przedni wał dzielony proste zęby, całkiem przemyślana konstrukcja. Masywny agregat całkiem przyjemnie się nim pracuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Mariusz sposób uprawy jak na sztywno ,czyli mówimy o tym garbie ,ale podzielenie pól to nie problem ,nadal bedą na sztywno jako  konstrukcja ramy ,lecz muszą byc podzielone na dwa pola po to abyś mógł wkomponować dodatkowy wachacz tak jak na zewnętrznych końcach a do hydro-paku nie przeszkadza w niczym jak i wieżyczce to  tylko zmiana konstrukcji ramy ,jedyne co trzeba dopasowac to odstep redlic w rzędzie aby nie było za dużej przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj