Polecane posty

lolq1660    189
no chodzi czy warto ja suszyć nie mając swojej suszarni czy sprzedać tak jak jest,mam tego ok 65 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy po ile ją sprzedaż jako suchą. Jaki będziesz miał koszt transportu do suszarni, koszt magazynowania, koszt załadunku na sprzedaż. Ale na ogół jak się przetrzyma do wiosny to się zarabia na suszeniu najemnym.

W tym roku szczególnie jest to wielce prawdopodobne, chyba że gdzieś w UE rozmnożą paszowe zboża i cena spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czy ja wiem w tamtym roku wysuszylismy czekalismy na wiosne z kukurydza i az w czerwcu sprzedalismy i czy duzy zarobek byl to niewiem ale lipa szyte na przebite wyszlo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja w czerwcu sprzedałem po 720 netto z tego co pamiętam. A pierwsze auto w październiku czy listopadzie sprzedałem po 580 netto (sprzedaję cyklicznie co miesiąc daną partię aby był stały dopływ kasy). Więc 140 zł na tonie już  nie jest mało.

Jak w tym roku będzie czas pokaże. Ale z drugiej str. jak ma dostać teraz 550 zł/netto za mokrą, jak dzisiaj można dostać po 750 zł/t za suchą. To jest 200 zł na tonie za wysuszenie (tylko korekta na wagę suche mniej będzie ważyć)

Ale wiadomo, to zależy od wielu czynników. Dla każdego przypadku trzeba to indywidualnie liczyć.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek12345    21
2 godziny temu, lolq1660 napisał:

no chodzi czy warto ja suszyć nie mając swojej suszarni czy sprzedać tak jak jest,mam tego ok 65 ton

Myślę, że zależy to od tego ile % wilgotności ma obecnie ta kukurydza, ile ktoś weźmie za suszenie, po ile teraz możesz sprzedać, jak daleko musisz wozić ziarno do suszenia, itp.

Jeśli jest możliwość sprzedaży po dobrej cenie, to ja bym sprzedawał teraz. W ubiegłym roku po raz pierwszy nie sprzedawałem kukurydzy mokrej tylko wysuszyłem i żadnego zysku z tego  nie miałem, bo część ziarna spleśniała. Nie wiedziałem, że mimo, że ziarno było wysuszone i schłodzone, to że trzeba jeszcze po zasypaniu silosu to ziarno przedmuchać. Nie zrobiłem tego i trochę ziarna zapleśniało.

W tym roku planuję sprzedać kukurydzę mokrą, chyba, że ziarno samo wyschnie do ok. 14% na polu i nie trzeba będzie dosuszać, to wtedy przechowam do wiosny. Tylko chyba mała szansa na to, bo zaczęły się deszcze i będzie coraz chłodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

w piątek omłócony Rosomak 4-5 klasa plon ponad 11t/ha wilgotność 28%  a Pioneer p8400  plon 14t wilgotność 25,5 3 klasa:) pioneer lepiej oddaje wodę ale rosomak na słabych ziemiach daję fajny plon bez wchodzenia w duże koszty nasion :)

Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a rosomak to nie jest typowa odmiana na kiszonke ? bo ja tez mam troche slabszych gleb i moze bym zasial tego rosomaka jak na slabszych glebach sie dobrze sprawuje . a jakie nawozenie dales pod tego rosomaka ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Obornik w ilości ok 35-40 ton 300 kg polifoski 6 do podsiewacza  250 kg mocznika pod agregat, mikroelementy z mocznikiem i siarczanem w odżywce i potem cynk bor z siarczanem i mocznikiem i koniec ;) a i dorzuciłem do pierwszego zabiegu coś na robaka bo ją brał, w specyfikacji ma ziarno i kiszonkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, pawelol111 napisał:

430 za tone mokrej. Cedrob nakupił suchej na granicy.

Co poradzisz ludzie zasypali skupy to i cena spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50
10 minut temu, pawelol111 napisał:

430 za tone mokrej. Cedrob nakupił suchej na granicy.

Który Cedrob tyle płaci ? Bo w Raciążu 500netto

Edytowano przez RolnikTivi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
46 minut temu, RolnikTivi napisał:

Obornik w ilości ok 35-40 ton 300 kg polifoski 6 do podsiewacza  250 kg mocznika pod agregat, mikroelementy z mocznikiem i siarczanem w odżywce i potem cynk bor z siarczanem i mocznikiem i koniec ;) a i dorzuciłem do pierwszego zabiegu coś na robaka bo ją brał, w specyfikacji ma ziarno i kiszonkę ;)

a jaki obornik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2
59 minut temu, RolnikTivi napisał:

Który Cedrob tyle płaci ? Bo w Raciążu 500netto

W Gumowie też 500 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
6 godzin temu, seat napisał:

W Gumowie też 500 netto

Koledzy posty prowokatorów radzę przemilczać. Poczekajcie na koniec żniw, to zobaczycie jaka będzie cena. Na razie złodziejstwo dalej hula, nasze państewko nic nie zrobiło, żeby na już je ukrócić. 

Ile stasio sypie qq u ciebie, miałeś taką fajną, rekordy zapowiadałeś? 

Edytowano przez JozB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No 8 ton dała ale inni mają po 12 najlepsze jeszcze nie koszone 12 godzin w kolejce wekend skup wstrzymali co prawda mały skup bo 650 ton dziennie kupują Agroloki 1200 na dobę ale tam kolejek nie ma

Maszrację złodziejstwo hula kto słyszał by w tych cenach zboża za tucznika płacili 4 pln?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

damianzbr napisał:

Zależy po ile ją sprzedaż jako suchą. Jaki będziesz miał koszt transportu do suszarni, koszt magazynowania, koszt załadunku na sprzedaż. Ale na ogół jak się przetrzyma do wiosny to się zarabia na suszeniu najemnym.

W tym roku szczególnie jest to wielce prawdopodobne, chyba że gdzieś w UE rozmnożą paszowe zboża i cena spadnie.

Już sprzedana po 480netto, nikt za bardzo nie chciał mi tego suszyć a czas leciał a ona się grzała, potrąceń nie było a wyszło tego 72t z 5ha o wilg. 30%kuku typowo na kiszonkę w większości liście zielone jeszcze były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas 520 dawali ale teraz na 500 obniżyli też zielona po dołach była i ciepła na drugi dzień ale 27 % złapała po 544 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Podkarpackie dopiero skupy ruszają 530 netto bzk

520 netto cedrob ale musisz mieć nakoszone na pełne auto bo przeładowywują tylko na skupie i dalej tirem wiozą

i 500 netto wipasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek12345    21
45 minut temu, Murphys napisał:

Podkarpackie dopiero skupy ruszają 530 netto bzk

520 netto cedrob ale musisz mieć nakoszone na pełne auto bo przeładowywują tylko na skupie i dalej tirem wiozą

i 500 netto wipasz

Jakie dopłaty do każdego % wilgotności poniżej 30%? I do ilu % dopłacają? Do 25%, czy też poniżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27
1 godzinę temu, Murphys napisał:

520 netto cedrob ale musisz mieć nakoszone na pełne auto bo przeładowywują tylko na skupie i dalej tirem wiozą

Czy to potwierdzona informacja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Tak potwierdzona

A co do % to nie wiem, jeszcze nic nie kosiłem, jak będę wiedział to napisze 

 

 

IMG_20180926_110332.jpg

IMG_20180926_110402.jpg

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj