Polecane posty

mazowsze    27
2 godziny temu, Murphys napisał:

Tak potwierdzona

Dzwoniłem do Cedrobu i nikt o takiej cenie nie słyszał.

Jest 500 netto + 10 zł za każdy procent i dopłacają do 18% wilgotności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Mi tak sąsiad mówi co sieje kukurydzę nie mam podstaw żeby mu nie wierzyć, ale trzeba będzie samemu podzwonić jedynie do BZK dzwoniłem 530 netto, a miejsce skupu na podkarpaciu ustalają dzisiaj

IMG_20180926_110402.jpg

IMG_20180926_110332.jpg

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
14 minut temu, mazowsze napisał:

Dzwoniłem do Cedrobu i nikt o takiej cenie nie słyszał.

Jest 500 netto + 10 zł za każdy procent i dopłacają do 18% wilgotności. 

sms zCedrobu cena 530 netto ,dopłata 10 zł za% do 18% dostawa do Ligoty Dolnej koło Kluczborka z 24 09 2018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

To na Mazowszu nie ma szans na taką ceną bo kukurydzy w brud. 

Elewarr Proboszczewice 520 netto + 8 zł za każdy procent do 26. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eSeczka    11

W przyszłym tyg. nasze gospodarstwo otwiera skup mokrej kukurydzy. Cena z odbiorem naszymi pojazdami jeszcze ostatecznie nie jet potwierdzona ale prawdopodobnie będzie oscylować w granicach 490 zł netto + Vat. 5 zł za każdy 0,5% dopłata max do 22,5% obejmuje to powiaty Parczew, Lubartów, Puławy, Lublin.

Nie traktujcie tego jako reklamy, tylko mi podpowiedzcie czy ta cena będzie konkurencyjna?

 


Na FB             Yulia Evmenchikova

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom50    69

Dzisiaj skończyłem ostatnie pole odmiana MOROCK FAO 230  plon na 4b klasie  9.4t  przy wilgotności 23%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek12345    21
13 godzin temu, eSeczka napisał:

W przyszłym tyg. nasze gospodarstwo otwiera skup mokrej kukurydzy. Cena z odbiorem naszymi pojazdami jeszcze ostatecznie nie jet potwierdzona ale prawdopodobnie będzie oscylować w granicach 490 zł netto + Vat. 5 zł za każdy 0,5% dopłata max do 22,5% obejmuje to powiaty Parczew, Lubartów, Puławy, Lublin.

Nie traktujcie tego jako reklamy, tylko mi podpowiedzcie czy ta cena będzie konkurencyjna?

 

Cena przyzwoita, jak na ten region. Na plus jest na pewno to, że dopłata jest do 22,5% (większość skupujących daje dopłatę do 25%). Czyli wychodzi maksymalnie, przy niskiej wilgotności ok. 600 zł brutto. Gdybym miał taką cenę u siebie w okolicy to bym sprzedawał ziarno a że mam ok. 40 zł mniej, to się ciągle zastanawiam, czy sprzedawać, czy suszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Ktoś wcześniej pisał o cenie w Wipaszu i Cedrobie , że niby płacą 500 i 520 zł/t. Może ta osoba ma u nich jakieś specjalne chody, ale na dzień dzisiejszy Wipasz Koło płaci 480 zł/t, a Cedrob w Raciążu 500 zł/t. Dodatkowo w Kole niezła kolejka, a w Raciążu trzeba podpisać umowę z dostawą na koniec października i rozliczają po cenie tygodniowej.

Ponownie proszę o jakieś informacje o firmie Szmidt - jak z płatnościami, i ogólnie czy są w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Kto w Płocku? Bo chyba nie Silopol? Do ilu % dopłacają? Podzielisz się jakimiś namiarami?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam u was na północy mazowsza to chyba i tak nie wygórowana cena skoro cedrob płaci 500zł netto + 10 zł do 18%. Więc w najlepszym wypadku można dostać nawet 620 zł netto.

Jakieś prywatne kurniki lepiej nie płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2472
6 godzin temu, mazowsze napisał:

Te 520 netto dotyczyło województwa Opolskiego.

W Raciążu i w Kole jest tak jak piszesz. 

w Cedrobie jest 520zł i 10złza kazdy procent do 18% w Gumowie


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50
7 godzin temu, torpedo napisał:

Ktoś wcześniej pisał o cenie w Wipaszu i Cedrobie , że niby płacą 500 i 520 zł/t. Może ta osoba ma u nich jakieś specjalne chody, ale na dzień dzisiejszy Wipasz Koło płaci 480 zł/t, a Cedrob w Raciążu 500 zł/t. Dodatkowo w Kole niezła kolejka, a w Raciążu trzeba podpisać umowę z dostawą na koniec października i rozliczają po cenie tygodniowej.

Ponownie proszę o jakieś informacje o firmie Szmidt - jak z płatnościami, i ogólnie czy są w porządku?

wipasz Miedzyrzec podl dzisiaj sprzedane cena 500netto + 8 zl do procenta do 22% sredni plon 6,5 tony polowa tego co w tamtym roku porażka


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Pewnie dlatego zostawili podstawę 500 zł, że dopłacają +8, wobec tego cena maksymalna wynosi 564zł netto. W Kole dopłata wynosi +10, więc po obniżce wychodzi max. 560 zł netto, podobnie.

Edytowano przez torpedo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27
14 godzin temu, wojtal24 napisał:

w Cedrobie jest 520zł i 10złza kazdy procent do 18% w Gumowie

Przed chwilą dzwoniłem i jest 500 netto w Raciążu, Gumowie i Rypinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Pioneer P8400, wilgotność 20%, 61 ton z niecałych 6 ha. Nie spodziewałem się takiego plonu i takiej wilgotności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Na dolnym slasku kuku ma 14-16% prosto z pola wydajnosc na IV-V klasa 3-6t/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek12345    21
2 godziny temu, mtz55 napisał:

Na dolnym slasku kuku ma 14-16% prosto z pola wydajnosc na IV-V klasa 3-6t/ha

Przy takiej wilgotności to można sprzedawać jako suchą a nie jako mokrą. Tylko teraz to prawie nikt suchej nie kupuje. Lepiej przetrzymać do wiosny.

W tym roku ceny w Polsce układają się odwrotnie niż zwykle, bo zwykle na Dolnym Śląsku były znacznie niższe niż na wschodzie Polski a w tym roku jest odwrotnie. Może Niemcy kupują w Polsce zboże, bo u nich też było bardzo sucho.

Edytowano przez Darek12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Romek3249
      Witam. Czy w jednym zabiegu można połączyć Tilt Turbo 0,8, Faxer(prochloraz) 0,8 , Stabilan 0,8, Moddus 0,24, Plonvit Opty 2,4 kg i siarczan magnezu 3 % ? Bo zdania są podzielone. Kolejność mieszania zachowana oczywiście, tylko kwestia czy to nie uszkodzi pszenżyta czy pszenicy ?
    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj