grzesiek648

Opony rolnicze rozmiary

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesiek648    0

Witam

Jestem w trakcie remontu opryskiwacza Pilmet ŚLĘZA-1002, naprawa  ramy nośnej, pomp, przewodów, itp, itd. Okazało się też że trzeba wymienić jedną z opon tzw."balonówek". Jako że sprzęt już trochę wiekowy jeździł na starych oponkach STOMIL z oznaczeniem 10x15.

Postanowiłem więc zamówić oponkę na Allegro, wpisując rozmiar 10/75 15.3 wyświetla się mnóstwo opon, zamówiłem więc oponę Stomil Poznań 10/75 15.3, sądząc że będzie to dokładnie to czego potrzebuję. http://allegro.pl/opona-10-0-75-15-3-am21-12pr-stomil-10x15-i5890837952.html 

Opona przyjechała bardzo szybko, lecz radość trwała krótko! Gdy tylko przystawiłem nową oponę do starych okazało się że jest o kilka centymetrów niższa od starych opon :o , oraz rozmiar balona opony jest również mniejszy.

Pytam się więc was jak to naprawdę jest z rozmiarami dzisiejszych opon, czy są one odpowiednikami opon z czasów PRL czy to całkiem inna bajka? :wacko: post-150237-0-19797700-1452437357_thumb.jpg

Edytowano przez grzesiek648

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

a są idealnie te same wymiary ? Ważne by na fege weszły była minimalna różnica pomiędzy starymi rozkręcanymi felgami, a zwykłymi. A na alegro ściemniają. Ja kupiłem do rozżótnika pare z felgami. Pasowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek648    0

chodzi mi o to z czego wynikają te rozbieżności w wymiarach? Pewnie teraz będę musiał dokupić drugą taka samą, żeby Ślęza krzywo nie stała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Masz felgi 15 a nie 15,3 więc ta nowa opona nawet na feldze nie będzie dobrze leżeć. Ciężko jest dostać opony 10x15, choć nie jest to niemożliwe tylko czasochlonne. Radzę więc zastanowić się co z tym fantem zrobić: jeśli kupowałeś w sklepie spróbuj zwrócić ją lub wymienić na rozmiar jaki potrzebujesz, jeśli się nie uda to od razu szukaj felg o średnicy 15,3 cala bo z tymi co masz to raczej nie będzie współpracować...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek648    0

zaq1987 masz może jakiś sklep na myśli, bo w całym necie wszystko raczej 15.3, aż się nie chce w to wierzyć przecież całe multum sprzętu jeździ na takich właśnie felgach i co nie ma do nich opon?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Zag i wszyscy inni czytajcie ze zrozumieniem.

Felgi są te same bo to felgi  na prawdę 15,3 i innych nie ma, a na oponie piszę 15 a nie niektórych 15,3 a tak naprawdę to wszystkie sa 15,3  rolnicze.

Ale oczywiście że kupiłem inną bo na twojej pisało  10x 15 a ty kupiłóeś nisko profilową 10/75 R 15,3 więc sam dałeś ciała, bo te /75 to jest profil opony. Są  niższe po prostu.

Tym 15 lub 15,3 to nie ma różnicy to jest to samo, ale jak byś chciał założyć oponę  z samochodu 15 na tą felgę to nie ma szans nie ząłoży jej, bo felga ma 15,3 cala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

A próbowałeś kiedyś założyć oponę 15 calową na 15,3??? jest to "zaledwie" 7,7 mm różnicy ale swoje robi, poza tym na feldze powinna być wybita cecha z rozmiarem i innymi danymi i to do tego rozmiaru należy dobierać oponę. Był to typ "wschodni" w żadnej zachodniej przyczepie czy też innej maszynie nie spotkasz się z takim rozmiarem.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek648    0

tomek73 w takim razie jakie oznaczenia mają współczesne "wysoko" profilowe, 10x15 czy jak? Bo w necie to są same 75

.

Edytowano przez grzesiek648

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pytałem się dzisiaj w dwóch sklepach,  a jeden mi szukał takiej opony i nie ma nigdzie, wszystkie są tylko 10/75 R 15, tych bez 75 nie ma wcale.

Musisz dokupić drugą na 75 a tą na OLX wystawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek648    0

Jest i druga oponka!

Dodatkowo zestawienie dwóch opon, stara STOMIL OLSZTYN 10X15 AM-4 PR8, nowa STOMIL POZNAŃ 10.0/75 15.3 AM-21 PR12.

post-150237-0-87969700-1452613261_thumb.jpg

Edytowano przez grzesiek648

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teraz wszędzie oszczędzają, nawet opony mniejsze robią.

Ale na serio to dosłownie jaja żeby tak było. Nawet nie sadziłem że tych opon już nie produkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek648    0

Mam jeszcze przyczepę też na takim rozmiarze więc coś musi zostać na zapas :D  Swoją drogą jeśli by strzeliła opona przy przyczepie to co żeby było równo trzeba wszystkie 4 sztuki wymieniać, TAKA SYTUACJA!! A przecież takich sprzętów jeździ po całej Polsce niezliczone ilości, a producenci opon tak sobie pogrywają, BARDZO NIEŁADNIE ;[. Ciekawe jak wygląda sprawa z rozmiarem 11.5/80, bo niedługo będę musiał zmienić jedną w rozsiewaczu RCW  :huh: ??

Edytowano przez grzesiek648

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MANIU1208    39
Opony Petlas 12.4 r32 do Ursusa 2812 Czy ktoś ma takie przy swoim ferdku i czy warto się nimi interesować. Ciągnik używany do oprysku, siania nawozu, przetrząsacz i same takie drobnostki . Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

Kupiliśmy petlasy do c330 10lat temu, nakręcone przez ten okres ok. 2500-3000mtg, pierwsze 4 lata jako jedyny ciągnik na gospodarce, bieżnika jest jeszcze z 60%, ale zaczyna być już widać pęknięcia ma gumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano1753    0

Witam. Również mam ten sam problem co autor z tym że muszę wymienić oponę 10x15 w rozrzutniku  i moje pytanie którą lepiej kupić  10.0/75-15.3 czy dać 11.5/80-15.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maikerus
      Dzień dobry. Muszę wymienić felgę w wywrotce Megidia. Nigdzie, ani w sklepach ani na rynku wtórnym nie idzie jej dostać. Czy istnieje jakiś zamiennik który pasowałby po mniejszych lub większych przeróbkach? Czy ktoś z Was mierzył się ostatnio z takim problemem i jak sobie poradziliście? Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą pomoc.
    • Przez Mateo7171
      Witam. problem ze zgrabiarka dwukaruzelową Kuhn GA 7302. Przy włączeniu wałka słychać około trzy stukniecia w jednej karuzeli. Dzisiaj zablokowałem ramiona na siłę przekręciłem wałkiem to było czuć jak przepuszcza w środku. Szukam jakieś pomocy co to może być


    • Przez lutek0666
      Witam mam pytanie czy ktoś ma jeszcze jakieś części do siewnika rosyjskiego talerzowego, głównie chodzi mi o tryb napędzający znajdujący się przy sprzęgle.
    • Przez MariuszMF2645
      Witam Poszukuje kubełków/Wkładek do Sadzarki Cramer DSD-2000


    • Przez Marcin9908
      Witam serdecznie, czy ktoś ma może do sprzedania noż do wycinaka Schrijver; wycinak starszej serii. Nowych niestety już brak w sprzedaży, a i nawet o używkę okazuje się że problem, a jeśli coś było to i tak w fatalnym stanie. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc w tym temacie to proszę na priv, z góry dziękuje.
      Długość (mm) 1730 Szerokość (mm) 110 Grubość (mm) 3
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj