Polecane posty

 

Witajcie

Wczorajsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 66opln czyli na porcie 685pln -  lipiec szybkie odbiory

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 675pln - lipiec szybkie odbiory

Pszenica 11.5 - 635pln czyli na porcie 660pln - lipiec szybkie odbiory

Łubin 860-880pln netto

Groch 800-820pln netto

Peluszka 700-720pln netto

Pszenica nowe zbiory 12,5 630-650 pln 

cena z dostawą do portu 655-680pln

Jęczmień 470-480netto, zachodniopomorskie 500zł netto 

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1570/1580netto loco gospodarstwo

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor12    0

Witajcie nie dawno dzwonilem do supow ze swietokrzyskiego za pszenice paszowa z ich transportem przy ilosci 25 ton zaproponowal mi cene 500zl brutto!!! Takze katastrofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Ktoś pytał już w okolicznych skupach jakie będą ceny pszenicy bo z każdym dniem napływają coraz bardziej niepokojące informacje.

Pszenica 520 .jęczmień 460 pszenżyto 460 

Witron /okolice Zamościa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

śmiech na sali bierz prowy srowy kupuj ziemie po 40 50 koła a ziarno za psi h*j sprzedaj francja elegancja żyć nie umierać na gospodarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Witajcie

Wczorajsze kwotacje GoodGrains

Ceny wyjściowe netto na gospodarstwie (liczony w tej cenie transport 25pln/tona) w promieniu ok. 100km od portów gdansk/gdynia

Pszenica 14 - 655pln czyli na porcie 680pln -  lipiec szybkie odbiory

Pszenica 12.5 - 650pln czyli na porcie 675pln - lipiec szybkie odbiory

Pszenica 11.5 - 630pln czyli na porcie 655pln - lipiec szybkie odbiory

Łubin 860-880pln netto

Groch 800-820pln netto

Peluszka 700-720pln netto

Pszenica nowe zbiory 12,5 630-650 pln 

cena z dostawą do portu 655-680pln

Jęczmień 470-480netto, zachodniopomorskie 500zł netto 

Rzepak nowe zbiory oczywiście 1600/1605netto loco gospodarstwo

Zainteresowanych zapraszam na priv

Przy większych ilościach cena do negocjacji.

 

Edytowano przez MarcinBrzozowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ruszyły żniwa rzepakowe.

Dwa lokalne skupy płacą za rzepak 1560 i 1570 netto (wreszcie konkurencja). Znajomemu jeden z tych skupów  za 3 tiry dał 1595 netto (odbiór z podwórka) Ja dziś kosiłem u 2 klientów.U jednego po glifosacie 10 dzień wilgotność 8% u drugiego 4 dni po reglone 6.5 %. Plony od 3 do 4 t/ha.  Jutro ruszam u siebie. Wszystko idzie do silosa. Liczę na przynajmniej 1800 netto zimą albo wiosną. 

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Z czego wynika skok o 6,5euro na pszenicy w Paryzu? Slabo z jakoscia we Francji czy cos?

Zaczalem dzis rzepak kolo 17, co sie okazalo trzeba bylo wczesniej bo wilg 6,5% , plon ok 3,8t/ha - slabo ale jak na ten rok to ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

A jak suchy to część "połówek" wywali tyłem...

Chemirol Nowy Staw 12.5 640zł a 14 650zł

Edytowano przez alvaroalvaro78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Gdzie płacą w LOP po 1670 netto??


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

W czasach, gdy dopuszczalna wilg. bez potrąceń byla na poziomie max. 7%, to 6,5 było optymalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Jak jest słonecznie z wiaterkiem to zawsze w ciągu koszenia spadnie ta wilgotność, warto wziąść to pod uwagę.

 

A jak suchy to część "połówek" wywali tyłem...

Chemirol Nowy Staw 12.5 640zł a 14 650zł

 

 

Brutto/netto?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

U nas kukurydza spadła o 40-50 zł za tonę. Parę dni temu poszło po 680 zł netto z podwórka, a teraz 630-640 zł. Jak USA podciągnie pod rekordy, to ten rok będzie marny, oj marny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

kórwa jakoś nie wieżę w te rekordy. prędzej spadła konsumpcja w wyniku biedy ew. celowe zbijanie cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Dzisiejsze i wczorajsze wzrosty w Paryżu to kolejna realizacja krótkoterminowych kontraktów? Czy co się dzieje? Może wjechali w pszenicę i otworzyła im oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DzynDzyn    0

U mnie w okolicy rzepaki prawie wszyscy poorali. Ci co nie poorali mają od 1.4 do 3 ton z ha. Na skupach zupełnie bez kolejek do rzepaku, bo go nie ma, a jak już jest to nawet wilgotności nie badają tylko biorą co jest na przyczepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Oby ale myślę iż będzie nizsza bo paszowa już dużo poniżej 600 a w żniwa jest na ogół mała różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Ciekawe w jakim stopniu wpływa na cenę import pszenicy, szerokim torem dociera pod Kielce i rozlewa się po naszym pięknym Kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Taka patologia to tylko u nas możliwa zniwa pełna parą , idzie juz pszenica a tu nie kupują nie znają ceny , prosze sie dowiadywac w przyszłym tygodniu. Taka odpowiedz dzis usłyszalem. Chore to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pszenica konsumpcyjna 600-650 żyto 480 ceny brutto płn Wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

W czasach, gdy dopuszczalna wilg. bez potrąceń byla na poziomie max. 7%, to 6,5 było optymalnie.

Glownie chodzilo mi o to ze powinienem dawno juz kosic ten rzepak , a takto stracilem pare godzin. Dzisiaj o 10 mial 6,8% , a o 16 - 5,1% . W pobliskim skupie zero kolejki caly dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj