Polecane posty

damianos95    436

No to współczuję bo wiadomo że to strata ja czytałem bodajrze na farmerze że dopłata będzie od 1 do 2 zależne od wagi tucznika można poszukać na pewno będzie nie wiem co jest realnie wiem co czytalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

A chciałbyś mieć po domem wannę z błotem przez lato? kupa smrodu i nic więcej to ma sens tylko tam gdzie asf ale nie w całym kraju gdzie wystąpienie wirusa jest zerowe

 

Pamietaj jedno w Rosji ,na Ukrainie stwierdzono w dużej ilości przetworów mięsnych materiał genetyczny wirusa asf ,wystarczy że ktoś wywali takie mięso w Polsce,zeżre dzik i mamy ciepło,a u nas pracuje dużo przybyszów ze wschodu,na początku listopada znaleziono zdechłe dziki w pobliżu drogi łączącej Kaliningrad z Niemcami, pogranicze województw zachodniopomorskie,pomorskie,wielkopolskie i co  gdyby wynik był pozytywny,praktycznie 300 km od strefy ,także pewne obostrzenia powinny  być ,według mnie jest kwestią czasu kiedy się rozwlecze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Wczoraj poszły 4szt. (chyba nawet w historii gospodarstwa już ostatnie). 4.6+vat. Pomorskie, poszły do kościerzyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ws 71 w Wielkopolsce za dużo duńczyka wiec nawet jeśli by wykryli to i tak to by było zatajone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Może świadectwa będą w końcu z budżetu państwa:

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/swiadectwa-na-koszt-budzetu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

raczej wątpię, żeby ktoś za nas kasę wyłożył :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pamietaj jedno w Rosji ,na Ukrainie stwierdzono w dużej ilości przetworów mięsnych materiał genetyczny wirusa asf ,wystarczy że ktoś wywali takie mięso w Polsce,zeżre dzik i mamy ciepło,a u nas pracuje dużo przybyszów ze wschodu,na początku listopada znaleziono zdechłe dziki w pobliżu drogi łączącej Kaliningrad z Niemcami, pogranicze województw zachodniopomorskie,pomorskie,wielkopolskie i co  gdyby wynik był pozytywny,praktycznie 300 km od strefy ,także pewne obostrzenia powinny  być ,według mnie jest kwestią czasu kiedy się rozwlecze.

 

 

Podaj zródło tych niusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Tak jak niektórzy weterynarze mówia jak by ta choroba na prawdę była by tak groźna to by już dawno wszystkie dziki zdechly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Podaj zródło tych niusów

Wiadomości podawały lokalne media ,RDLP Szczecinek,dopiero gdy Puławy wykluczyły wirusa,co obecności dna wirusa  przetworach za wschodnią granicą wypowiadał się  Pejsak ,glówny lekarz weterynarii,a nawet sami Rosjanie.W Rosji śwnie z ferm podejrzanych o wystąpienie wirusa są kierowane na ubój jako pełno wartościowy towar

 

 

Jeżeli wszystkie by padły to jak  wirus miałby się rozmnażać.Ponoć śmiertelność wynosi 70% wśród dzików,  pozostałe 30% tzw ozdrowieńcy stanowi problem ponieważ rozłażą się i zarażają nowe.Nawet wirus Ebola nie powoduje 100% zgonów  a jest to najgorszy wirus z jakim zetknął się człowiek

 

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na początku listopada znaleziono zdechłe dziki w pobliżu drogi łączącej Kaliningrad z Niemcami, pogranicze województw zachodniopomorskie,pomorskie,wielkopolskie i co  gdyby wynik był pozytywny,praktycznie 300 km od strefy ,także pewne obostrzenia powinny  być ,według mnie jest kwestią czasu kiedy się rozwlecze.

 

 

Nie twierdzę że z czasem się nie rozwlecze, ale bez przesady, dziki zdychały, zdychają i zdychać będą, nie są nieśmiertelne, to że dzik zdechł nie znaczy zaraz że zdechł z powodu ASF.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

A ja jestem zdania że jeśli czegoś się wymaga od nas to niech najpierw rząd pokaże co zamierza zrobić ze swojej strony bo chociaż by zwalczali to dziki za wschodniej granicy i tak będą przylazić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Niedługo po 3,5o będą ciekawe jak by tak w mieście pensje od giełdy były by zależne. I raz niskie raz wysokie pensje żadnej stabilności to by spalili by ta giełdę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Zapotrzebowanie było 211.400 sztuk,do sprzedaży było 244.600,czyli masz znaczną przewagę podaży nad popytem,wrócimy po 1,25E???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jak sytuacja wygląda w innych krajach hiszpania dania holandja u nich też takie spadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

WY skupta się na Polskim rynku i polskim warchlaku nie patrzta na Niemca bo Ws wyprowadzi na manowce B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Nie ma się co martwić mamy Chrystusa za Króla Polski! teraz cena spadła a za 2 miesiące pójdzie czasami do góry życzę wszystkim jak i sobie wesołych a przede wszystkim spokojnych świąt Bożego Narodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Najpierw 2 miesiące rosły nędznych 10 eurocentów a teraz w 2 tygodnie spadek o 14 eurocentów, nie ma to jak wolny rynek. Słyszeliście że do krów mają być większe dopłaty? Tzn zmniejszą niby limit do 20 sztuk ale za to stawka będzie wyższa. A mleko idzie do góry. Świnie raz w górkę oczywiście trochę a częściej w dół i więcej, ale oczywiście nikt na pomysł dopłat do loch nie wpadnie w UE bo tam jest lobby mleczarskie a na trzodzie położyli już chyba kreskę.. To jest dzielenie rolników na lepszych i gorszych. 


A tak nawiasem mówiąc to na rynku niemieckim jest chyba jakaś spekulacja, czyżby nagle w 2 tygodnie zrobili się tak ogromne nadwyżki wieprzowiny...


* zrobiły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Najpierw 2 miesiące rosły nędznych 10 eurocentów a teraz w 2 tygodnie spadek o 14 eurocentów, nie ma to jak wolny rynek. Słyszeliście że do krów mają być większe dopłaty? Tzn zmniejszą niby limit do 20 sztuk ale za to stawka będzie wyższa. A mleko idzie do góry. Świnie raz w górkę oczywiście trochę a częściej w dół i więcej, ale oczywiście nikt na pomysł dopłat do loch nie wpadnie w UE bo tam jest lobby mleczarskie a na trzodzie położyli już chyba kreskę.. To jest dzielenie rolników na lepszych i gorszych. 

A tak nawiasem mówiąc to na rynku niemieckim jest chyba jakaś spekulacja, czyżby nagle w 2 tygodnie zrobili się tak ogromne nadwyżki wieprzowiny...

* zrobiły 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/krl-w-weterynarze-nie-zarabiaja-na-asf,68683.html

W Unii funkcjonują ukryte dopłaty do trzody chlewnej:Niemcy zwiekszyły powierzchnie kojca dla loch o 15% ijuż jest hodowla eko i należy się dopłata 1440euro do sztuki,Duńczycy dostają kilkadziesiąt groszy do każdego kg wywiezionego za granicę warchlaka,tylko nam się wmawia że w unii jest wolny rynek trzody chlewnej  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

14*4,4=0,61zł w plecy piękna ta gospodarka wolnorynkowa Liberałów??? Czy w jakiej kolwiek innej branży są większe huśtawki cenowe jak w trzodzie chlewnej??? ciężko spotykane... Weź człowieku ogrodzenia rób (musowo z podmurówką), kop niecki jak przez jeden rzut cena nie potrafi się ustabilizować czy ktoś gdzieś widział coś podobnego???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj