Polecane posty

Gość   
Gość

 Co jak co , ale w sprawie podwyżek , czy też premii dla siebie , politycy są nadzwyczaj zgodni :P . Świnie u dużego i pełnego koryta też nie kwiczą ;):D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

O rejestracji ale o grodzeniu nie znalazłem ;)

 

Nie mogę odnalezć żródła,ale gwarantuje Ci że po 1 stycznia będzie ubaw, dobrze są zorientowani sa w inspekcji wet przynajmniej u nas[sępólno krajeńskie]obecnie mają tylko problem z wielkością oczka siatki :huh:  Dziś dostałem ulotkę ,w której już grożą karami administracyjnymi za brak mat dezynfekujących,które  mają być przy wjeżdzie,wyjezdzie z gospodarstwa a także przed każdym wejściem do budynku w  którym utrzymywana jest trzoda chlewna .Prezent na święta od Stokłosy -20 groszy na klasie czyli 6.00 Ekl :(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motorader18    94

Poniedzialek zaladunek 5.20 + vat opolskie fermy trzody kolnica

Edytowano przez motorader18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A po co miał zaprzeczać jak Powiatowa Inspekcja Wet. ma już takie uprawnienia zagwarantowane ustawą, jak trafi się nadgorliwiec, to wymyśli takie zabezpieczenie że nawet mysz się nie prześliźnie do gospodarstwa.    :P     :D

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/komunikat.xsp?documentId=5D3FD646B73A08A0C125804200304BE8

 

Może uznać że trzeba kopać podmurówkę na metr bo jednak koty i szczury przechodzą.     :P   :D

Cyt. "W przypadku terenów, gdzie zagrożenie ze strony dzików jest niewielkie, wystarczy ogrodzenie z siatki drucianej. Tam, gdzie zagrożenie jest duże, uzasadnione jest ogrodzenie podwójne. Siatka powinna być solidnie przytwierdzona do podmurówki zagłębionej w ziemi na głębokość co najmniej 30 cm. Zabezpieczenie takie uniemożliwia przedostanie się na teren chlewni dzików, psów, kotów oraz gryzoni. Oczywiście jeśli ściany budynku są lite, wystarczy tylko poprowadzenie ogrodzenia do granicy budynku, ale bez możliwości wejścia osób postronnych czy zwierząt na teren gospodarstwa.

 

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/polski-zywiec/chronic-sie-przed-wirusem-asf/

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Durnie od wymyślania durnych przepisów , którymi chłopa tylko obciążają . Że żaden nie wpadnie na pomysł zrobienia porządku z dzikami . Nawet wiem dla czego - przecież ekologów by szlak trafił . Jak szlak trafia rolników to nikomu to nie przeszkadza . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ciekawe po co niecki dezynfekcyjne pod bramą i maty pod chlewnią, maszynami do chlewni nie wjeżdżam a jak wchodzę to same maty by nie wystarczyły??? Ciekawe co za ,,mądry" to wymyślił???


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

mała giełda -6 nie dadzą odrobić strat  

Edytowano przez biznes12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

4,2+vat wczoraj, teraz za 2 miesiące dopiero jak dadzą trzymać to pal cena aby asf nie atakował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Jakbym miał po 4,20 sprzedawać, nawet przy swoich maciorach to rzucilbym to w cholere i albo produkcja roślinna a jak pola mało to jeszcze do pracy na etat i lepiej jak na swiniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

No ale nam w strefie asf będą po 1.5 zł do kg sprzedanych dopłacać z łunji to po 6 z vatem wyjdą za żywą.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

Ano chyba że tak, jak dopłaca to lepszy interes w strefie ASF jak w pozostałej części kraju ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

http://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/7701-hodowla-swin-w-polsce-profesjonalna-albo-zadna :ph34r:Zamieszczonej informacji nikt nie zaprzeczył ani nie sprostował.Co ciekawe te same informacje posiada Powiatowa Inspekcja Weterynaryjna :blink:

 

Ja tam bym te kary rozszeżył jak rodzic przyprowadzi do przedszkola chore dziecko to zara praw rodzicielskich pozbawić i do rodziny zastępczej a jeśli jakieś się zarazi to domagać się zwrotu kosztów leczenia :P :P jak nie zaczną od wybijania dzików to ASF przejdzie cały kraj przez 30 lat się nie uwolnimy od niego B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matius04    13

wątpię że ktoś by chciał być w strefie asf :P nie dość że teraz każdy zakład obniża cenę to na dodatek mogą kantowac na wadze, miesnosci... a na dodatek mówią "dostaniecie po 2 zł rekompensaty" tylko nikt nie potrafi powiedzieć po ile, kiedy dostaniemy i mowa tylko o listopadzie i grudniu a w październiku było jeszcze gorzej niż w listopadzie bo robili niebieska strefę co parę dni i cena była niższa od reszty kraju.. 4.80+VAT poubojowo czyli bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Dziwne, że jak weterynarze zgłaszają jakiś problem, to w krótkim czasie jest on rozwiązany, jak rolnicy - to oczywiście przez całą kadencję nie można nic zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A rolnicy zgłaszają jakiś problem? Bo z tego co widzę to milczą jak zaklęci


Za badanie mogę zapłacić ale za wystawianie świadectwa w żadnym wypadku proponuję nagrywać filmiki jak to przebieg i wstawiać tu na forum to jedyny spsób w jaki możemy zaprotwestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banbus123    1

czytalem dzisiaj na necie ze 75tys.ton wiepszowiny z kanady przywiezli jak tak dalej beda wozic to nas w europie zaleja wiepszowina z kanady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandyta    11

Dopłacą ale jak sprzedaż ale narazie tam są problemy bo nikt nie skupuje ze strefy asf tak że patykiem po wodzie pisane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Jeżeli te wszystkie zapowiadane przepisy wejdą w życie to bedzie koniec hodowli w cyklu zamkniętym do 20 macior :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a w otwartym nikt poniżej 1000 na partie nie wyrobi 

wczoraj niedobitki z poprzedniej partii 4.89+wat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli te wszystkie zapowiadane przepisy wejdą w życie to bedzie koniec hodowli w cyklu zamkniętym do 20 macior :(

 

Ale 21 da radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj