Polecane posty

Lesssiu007    186

to co robi jurgiel z hodowcami świń jest poniżej wszelkiej krytyki jeśli podkreślam JEŚLI wejdzie to z tymi płotami z księgami wejść wyjść z gosp itp to to jest koniec hodowli wielu małych gosp i średnich pewnie też i jeszcze w dodatku z tymi weterynarzami masakra !! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

a tak kazdy chwalil pis ze on taki dobry w tamtym roku bo pis jest za rolnikami i macie za swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

to co robi jurgiel z hodowcami świń jest poniżej wszelkiej krytyki jeśli podkreślam JEŚLI wejdzie to z tymi płotami z księgami wejść wyjść z gosp itp to to jest koniec hodowli wielu małych gosp i średnich pewnie też i jeszcze w dodatku z tymi weterynarzami masakra !! 

 

To trzeba gdzieś nagłośnić, na tego dziada Jurgiela nie da się patrzeć i go słuchać.

Co z Izbami rolniczymi, związkami oni nic nie robią jak już występują w niedzielę w TV Trwam to tylko chwalenie rządu.

Jurgiel lepiej zarzyna rolnictwo od Sawickiego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf235angol    7

Trzeba wejść mu na ambicje że trzyma sztamę z Niemcami  :)

Ale telewizja na ministra nie bardzo będzie miała chęć najeżdżać  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Dopłaty pierwszy raz tak szybko wypłacone i w takim stopniu cena mleka i wieprzowiny lepsza niż rok temu choć to pewnie wynik trendu europejskiego a nie działania ministra. Ubezpieczenia rolne ustawa o ziemi coś mają zrobić z sprzedażą bezpośrednia i ma wejść ustawa od 1 lipca o dobrych praktykach w handlu. Coś tam robią ale ale z swinkami bardzo licho tu asf świń nie skupuja w strefach albo są problemy z tym cena też... Niby dopłaty mają być ale kiedy? Do tego tu kolczyki tam tatuaże i jeszcze drogie świadectwa i niech dojdzie do obowiązku stawiania plotow itp to będzie katastrofa rolnicy hodujacy świnie są gnebieni przepisami kosztami i to nie tak miało być jest coraz trudniej a to są tylko świnie i martwi mnie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Z płotem i wannami to mi się wydaje, że po prostu ministerstwo chce zrobić maksymalnie wszystko, żeby Komisja Europejska nie mogła nam zarzucić nie podjęcia kroków w bioasekuracji. A że jest to trochę nad wyrost, to już nie ich problem. Można nie grodzić i mieć całkowity zakaz eksportu albo jeszcze gorzej - produkcji, albo spełniać te przepisy i przeciągać w czasie stan agonalny. Jedno jest pewne: wielu małych da sobie spokój z hodowlą, która dla nich jest teraz bardziej hobby, niż sposobem na życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Raczej dla dużo tych małych produkcja świń np do 100 sztuk rocznie jest bardzo ważnym ogniwem do tego kilka byków albo zboże czy buraki sprzeda się i idzie się do przodu. Nie tylko ci duży żyja z świń i tych małych jest więcej jak tych dużych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z płotem i wannami to mi się wydaje, że po prostu ministerstwo chce zrobić maksymalnie wszystko, żeby Komisja Europejska nie mogła nam zarzucić nie podjęcia kroków w bioasekuracji. A że jest to trochę nad wyrost, to już nie ich problem. Można nie grodzić i mieć całkowity zakaz eksportu albo jeszcze gorzej - produkcji, albo spełniać te przepisy i przeciągać w czasie stan agonalny. Jedno jest pewne: wielu małych da sobie spokój z hodowlą, która dla nich jest teraz bardziej hobby, niż sposobem na życie.

 

Płoty niech będą ale z tymi wannami to przesada zwłaszcza tam gdzie ASF daleko iw małych gospodarstwach a Ci co mają wietnamki mogą sobie po ulicach spacerować czy to nie jest chore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Wczojaj sprzedałem po 4,70 + VAT powiat bydgoski.
Płoty może tak ale nie ze z murkiem normalnie słupki wkopac zalać betonem i zwykła siatka i ok aby szczelnie a nie ludzi w koszta wpychac. Niech las ogrodza i dziki zamkną tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczojaj sprzedałem po 4,70 + VAT powiat bydgoski.

Płoty może tak ale nie ze z murkiem normalnie słupki wkopac zalać betonem i zwykła siatka i ok aby szczelnie a nie ludzi w koszta wpychac. Niech las ogrodza i dziki zamkną tam.

 

Oczywiście że tak nawet sztachety bo nie widzialem jeszcze siatki co by wirus jej nie przeszedł :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Z tymi wannami takie głupie nie jest uzupełniasz tylko płyn ,raz zrobisz i święty spokój,tym bardziej że kiedyś czytałem miesieczny koszt mat dla przecietnego gospodarstwa miałby wynosić 2400 zł i to dopiero byłyby koszty, drugorzędna sprawa żaden środek wirusobójczy nie działa poniżej 4 stopni[chyba że mam złe informacje]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tymi wannami takie głupie nie jest uzupełniasz tylko płyn ,raz zrobisz i święty spokój,tym bardziej że kiedyś czytałem miesieczny koszt mat dla przecietnego gospodarstwa miałby wynosić 2400 zł i to dopiero byłyby koszty, drugorzędna sprawa żaden środek wirusobójczy nie działa poniżej 4 stopni[chyba że mam złe informacje]

 

A chciałbyś mieć po domem wannę z błotem przez lato? kupa smrodu i nic więcej to ma sens tylko tam gdzie asf ale nie w całym kraju gdzie wystąpienie wirusa jest zerowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro303    33

Stajemy sie rynkiem zbytu dla niemiec. Jak i z maszynami tak i ze świniami i wszystkim innym bo po co nasz dobry tańszy produkt ma stwarzać zagrożenie dla ich pieniędzy.


URSUS C335 ,Kubota 8560, MC CORMICK MTX 140.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

wymogi powine byc takie same w calym kraju

Tylko po co ? Żeby reszta rolników straciła kasę dla przykładu i robiła coś co im się nie przyda ?

A może tak zrobimy ze niech w całym kraju będą takie same wymogi ale w całym kraju będą dopłacać do świń jak ma to być w strefie asf no bo przecież wszytko musi być takie samo w całym kraju a nie jedni mają dopłatę inni nie ?

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ansja    747

U mnie jedna rzeznia placi po 5.20zl a dwie pozostale tak 4.90- 5.00zl wiec ciagle jest bez zmian i w miare stabilne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ford1    15

Tylko po co ? Żeby reszta rolników straciła kasę dla przykładu i robiła coś co im się nie przyda ?

A może tak zrobimy ze niech w całym kraju będą takie same wymogi ale w całym kraju będą dopłacać do świń jak ma to być w strefie asf no bo przecież wszytko musi być takie samo w całym kraju a nie jedni mają dopłatę inni nie ?

 

Kolego nie chciał byś mieć tej dopłaty i tych restrykcji w strefie zagrożonej ASF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kolego nie wiem jakie macie obostrzenia w związku z asf takie które musiscie spelnic ale wiem że macie cenę około 4-4,1 +VAT a czytałem ze nawet 2 zł dopłaty więc jakby nie było nigdzie indziej nie ma takiej ceny w Polsce Sam bym wolał żeby nie było tego asf cena normalna i spokój by był
Ale nie jestem też za tym aby wszyscy musieli wyrzucać kasę w błoto od czyjego widzi misie tym bardziej u tych u których asf nie ma a ponadto jak moj weterynarz powiedział że my jesteśmy bardziej nadgorliwi z tymi przepisami wymogami niż nam UE nakazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

tylko jeszcze nikt doplaty nie dostal i nie dwa tylko 1.5 dopiero od 18 sierpnia stop i dopiero 16 grudnia zostaly sprzedane to se pomysl ile zjadly i jakie uroslypo 220 kg


i chore so dziki i taka polityka szlak by to trafl pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj