Polecane posty

raul7031    22

Jak zawsze mają nieaktualne dane, widać że artykuł był pisany chyba ponad tydzień temu. Chory system, już widzę to pole do popisu dla kupujących teraz... Cena ostatnio 4,8 zł netto i to po negocjacach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Jak zawsze mają nieaktualne dane, widać że artykuł był pisany chyba ponad tydzień temu. Chory system, już widzę to pole do popisu dla kupujących teraz... Cena ostatnio 4,8 zł netto i to po negocjacach.

 

Ponoć Amerykanie weszli na rynek chiński ze swoją tańszą wieprzowiną i wykopali unijnych producentów jeżeli to prawda to będzie nieciekawie :unsure:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ceny w stanach są na poziomie ok 100 euro za 100 kg pól tusz w klasie E jak w ue cena tak spadnie to na żywą dostaniemy może ze 2.5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam bym się zbytnio tymi cenami nie przejmował unia też miala nas zarzucić żywnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

a nie zarzuciła ?

mając takie pogłowie świń jak teraz kiełbase jadłbyś tylko w niedziele i święta :D

zobaczymy co przyniesie podpisanie ceta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Ja tam bym się zbytnio tymi cenami nie przejmował unia też miala nas zarzucić żywnością

No Toś popłynął ,zaczynałem w 1995 roku pogłowie  24miliony sztuk ,zero tuczu nakładczego,nikt nie słyszał o warchlakach z zachodu,dziś 11mln z tego około 4mln importowanego warchlaka,faktycznie idziemy naprzód z hodowlą aż buczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i co w w ziązku z tym ? Cena jest niższa jak u niemca więc pewnie jeszcze za dużo tego tucznika produkujemy skoro przetwórcy wolą z zagranicy sprowadzać sami rolnicy są temu winni że wolą trzymać 1000 w           otwartym niż 200   w zamkniętym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

w Polsce może nie być nawet sztuki trzody a i tak mięsa nie braknie w sklepach, nie widzicie do czego prowadzi udział w unii ?

a giełdy chyba dziś nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    131

Czytałem gdzieś ze ponoć juz przy pomocy CETA, w przyszłym roku Kanada podpisała umowę z UE na eksport 75tys ton wieprzowiny, farmer lub TA, nie mogę znalesc linku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kanada będzie sie wyzbywać nadwyżek ,nie ma co sie oszukiwac przepływ towarow poprzez CETA to takze udzialy NAFTy

kolega wyżej wspomniał o pogłowiu ,duńczyk to dziś prawie 50% tego co mamy na rynku i słuszne stwierdzenie Staszka ,wina rolników że kupują ten chlam ,tak wygodniej ,tylko nikt nie pomyśli że kupując prosiaka z zachodu wspieramy ich rynek a sami narzekamy ,ja wolałem zlikwidować hodowlę i nie żałuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

masz kolego marzenia ,o embargach nie decyduja nawet choroby ,które sie  przy tym przenosi,tylko  ludzie stojacy za tym ,zysk jest najważniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15391

A u nas w asfie mają dawać po 60 tys by zmienić rodzaj produkcji na np byki i tym samym wykończyć produkcję wołowiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

eee obiecują a wymogi przy tym pewnie nie małe ,

a i przestawić się nie tak latwo ,o dostosowaniu pomieszczen nie wspomne ,a pierwsze zyski po dwóch latach ,przy nakładzie na kupne cieleta

wiadomo coś robić trzeba ,lecz trzeba mieć sporo gotówki aby sie przebranżowić  ,z dnia na dzien sie nie da, pozostaje jedno wprowadzac, drugie wycofywać a ASF juz jest i nie czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Czytałem przed chwilą że wsparcie na bioasekurację będzie przysługiwać rolnikom  ,którzy posiadają stado liczące 300 szt i będzie wynosić 100 tys,czyli u nas w gminie zostanie 5 hodowców a reszta na szczaw i mirabelki :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Jeżeli to prawda z tym dofinansowaniem to kolejny cios w małe gospodarstwa. Jest tylko jedno ale - jestem ciekawy co nasi rządzący mają do zaoferowania tym rolnikom z niewielkich gospodarstw, którzy w wyniku tych decyzji stracą źródło utrzymania? Czy naprawdę w resorcie rolnictwa nie ma nawet jednej osoby, która by miała świadomość do czego prowadzą te wszystkie bzdurne decyzje - kolczyki, świadectwa, ogrodzenia, maty itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Dokładnie tez prosze o link bo nigdzie nie ma takiej informacji ze powyzej 300 sztuk i jakies 100tys

Na farmerze cos pisze o 60 tys z strefy A ASF na przebranzowienie sie ale ma byc to dołozone do programów na rozwój działalnosci pozarozlniczej i restrukturyzacji małych gospodarstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

Jest to na farmerze. Ale jeśli dobrze rozumiem to te płoty niecki to w strefie Asf a nie na terenie całego kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj