News
mirasek

Jaki najlepszy rozstaw redlic do zbóż ?

Polecane posty

tomek73    371

Dokładnie, źle napisałem że za gęsta.

U siebie mam 12,5 a rzepak w tamtym roku wszystko siałem co 2 redlicę, czyli co 25 cm i już zawsze tak będę siał. W tym roku w rzepaku zrobię próbę co 37,5 cm, czyli co 3 redlicę.

Chciałbym pszenicę  posiać co 15 cm, ale nie mam możliwości.

yacenty    1214

Ja siałem co dwie rzepak ooznaniakiem kupiłem kuhna rok posiałem co druga pózniej spróbowałem co każdy i od paru lat sieje co każdy i bardziej mi się podoba bo jest równiejszych rozkład pionowy i poziomy bardziej jak szachownica wyglada

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Przemek1988    3

Odświeżę trochę temat. Mam opcję kupna siewnika Amazone D7 3 metry, 25 redlic, czyli rozstaw co 12 cm, lecz każda ze stóp redlicy, dzieli je jeszcze na dwa rządki, czyli wychodzi co jakieś 6 cm rządek. Czy to nie są jakieś redlice do traw, albo jeszcze innego ziarna? Miał ktoś takie redlice u siebie? Bo jakoś nie mam przekonania do tego rozwiązania... Pytanie też, jak to będzie wchodziło w glebę. Dodam, że mam gleby od IIIb do VIz

Wiadomość z agroFakt.pl

T_Czelinsky    0
Dnia 13.03.2008 o 19:44, deer napisał:

A zwróciłeś może jaki ten amazone z 36 redlicami ma fajny patent. Odkręcasz bodajże 6 śrób i wyjeżdza cału zespół redlic wraz z lejkami i dociskiem i w to miejsce można włożyć taki sam zespól redlic tylko że talerzowych .

Spotkalem się tez z takim poglądem że im lepsze ziemie i im bardziej intensywna upraw tym gęsciej rzędy i odwrotnie. Im mniej intensywnie i gorsza gleba tym większy odstęp między rzędami.

Ja do tej pory w siewniku redlicowym i talerzowym miałem po 26 redlic na 3m czyli odstęp co ok. 11,5 cm.

teraz mam nowy siewnik i trochę się boję bo ma odstęp między rzędami 14,3 cm (28 redlic na 4m).

Zobaczymy co to będzie.

I jak po ponad 10 sezonach sprawuje się taki rozstaw? 

Przymierzam się do zakupu zestawu Brona wirnikowa + wał klinowy gumowy + redlice talerzowe i zastanawiam się właśnie nad rozstawem 12.5 cm lub 15 cm. 

Byłbym wdzięczny za twoją opinię. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojti_wojti
      Witam

Zwracam się do was z prośbą, mianowicie ma ktoś może z was instrukcję obsługi do siewnika Poznaniaka SO43 w formacie pdf? Nie chodzi mi o Poznaniaki typu so43 3Z, czy 3B tylko chodzi mi o zwykłego SO43

Z góry dzięki za pomoc

• Przez Gryzon
      Witam, czytałem temat o tym  jak ustawić ale tam są podane od każdego inne dane. Mianowicie chodzi mi o to że posiadam ten siewnik dokładnie taki sam jak na foto. I teraz moje pytanie: Ile mam zrobić obrotów korbą ,bo chciałbym zrobić próbe kręconą, aby dokładnie ustawić swój siewnik. Na innym temacie jedni pisali 19 obrotów inni podawali 54 albo 56. Za pomoc bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

• Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam
      Chciałbym się dowiedzieć informacji na temat wysiewu seradeli poznaniakiem S043  
      Może ktoś siał i by podpowiedział jak ustawić do seradeli i ile wysiał na hektar
      Pozdrawiam
    • Przez MowMiMnichu
      Witam , mam problem z siewnikiem amazone d9 3000 special. Mianowicie problem , gdzie oszukuje on z wysiewem nasion , ustawie , zrobię próbę jest ok a na polu wysiewa już inaczej , po swojemu w czym tkwi problem ? Proszę o szybko poradę 

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj