TheHubert24

Ile poideł w Tuczarni?

Polecane posty

TheHubert24    0

Witajcie!
Mam pytanie długo myślałem i zdecydowałem się na poidła miseczkowe w chlewni.
Teraz mam pytanie na ile takie poidło jest świnek?
Tuczarnia jest na około 400szt a w kojcu jest 60tuczników
Czekam na odp
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    141

na 60 w kojcu dwa powinny wystarczyć ale lepiej zrobić trzy tak na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moim zdaniem powinieneś zamontować wszystkie :D a tak serio moim skromnym zdaniem 3 to takie minimalne optimum, a 4 to już by było super, Ja mam 2 na 25 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

W czystej teorii dla warchlaków i tuczników przewiduje się jedno poidło na 10 szt., dla macior jedno dla 12 szt. Przy obsadzie 60 szt. te 3-4 poidła minimum powinny być w kojcu, najlepiej w miarę możliwości rozciągnięte na całej długości ściany nad którą idzie rura z wodą, większy komfort dla zwierząt i mniej konfliktów w stadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheHubert24    0

A co powiecie na takie coś? :D
Nie wiem dokładnie jak zadaje to pasze wytłumaczy mi to ktoś ? ;)
To zadaje z wodą automatycznie chyba co nie ? :blink:

Wystarczy że lekko dotkną smoczka a pasza z wodą automatycznie leci? :huh:

Sorry że może takie głupie pytania ale jestem jeszcze dopiero początkujący :mellow:

post-168867-0-46911000-1451250471.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheHubert24    0

Myślisz że się super znam a choduje świnie małym chlewiku a zboże sypie do koryta...
i chce postawić coś żeby powiększyć chodowle i ułatwić sobie pracę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2483

to jest tak zwany tubomat a po bokach masz zraszacze do paszy lub poidła smoczkowe


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

W tych rurkach są zamontowane 4 zraszacze do paszy, zaś sama pasza osypuje się samoczynnie, w momencie kiedy świnia zgarnia czy zjada paszę, coś jak w karmnikach dla drobiu, tylko że tu masz możliwość regulacji ile tej paszy ma osypywać się na raz. Żeby było jasne, te zraszacze nie zastąpią Ci poideł, służą jedynie do tego, by zwierzęta same mogły sobie robić papkę, mówiąc krótko to automat do żywienia na mokro (co osobiście polecam). Poidło montujesz niezależnie i jeśli padnie na miseczkowe, to radziłbym jak najdalej od samego automatu paszowego, żeby świnie nie ładowały do miski poidła śruty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheHubert24    0

To jednak chyba zostanę przy zwykłych paśnikach ;) Myślałem że to zastąpi mi te poidła ale jak nie to nie będę ładował pieniędzy :/
No chyba że będzie to paśnik prostokątny z tym zraszaczem na boku bo jest tańszy w stosunku do tubatu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj