ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

racyl    1319

Ten luis to też taki ciemny chyba jest

Praktykował ktoś BUFFALO ? Major ? . Bufalo jest filmik to zachęcająco wygląda

Podejrzewam, że też może mieć czarne znamie.

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Buffalo nie ma czarnego znamienia, moim zdaniem jest bardzo podobny do topboba, tylko dłużej trzyma się na krzaku. Z tego co pamiętam. Majora nie mialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Taka petarda jak na filmie ten buffalo ?. jak dla mnie top bób to jest loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Z odmian których nie uprawiam aktualnie to Buffalo byl najlepszy. Ale jakos zraziłem się do zagranicznych i zostałem przy Bizon, Bachus i Rambos. Dlatego przestałem dalej go testować. Ale te dwa sezony ( jeden kiedy jeszcze nie mial nazwy tylko kod NOV cos tam ) byl ok. Spróbuj u siebie, nie będzie to taki niewypał jak luz de otono, histal, aquadulce, monica itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139

A ile nasiona do gruntu to spoko o ile sa warunki o tyle sadzonka teraz to chyba bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Moim zdaniem tylko będzie to stało w polu, a nie rosło. Pogody tez nie zapowiadają rewelacyjnej na rozsadę. W grunt jak najbardziej bo jak susza to z tych najwcześniejszych siewów największy plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    230

U mnie dopiero kiełkuje rozsada, do wysadzenia pewnie około 20 marca będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Ja też jakbym mógł to już posadziłbym bób ale puki co truskawka opryskana, podsiana i przykryta

Sadzonka bobu to jeszcze bodajże do 20marca nie będzie 10 stopni to po co z nią się spieszyć na pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy321    5

U mnie snieg sypie także nie ma co myśleć o sianiu a co dopiero sądzić rozsade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2023 o 08:38, Tomasz0611 napisał:

Tylko pompe masz do 14m3, a ile daje na prawdę to inna sprawa. Moja daje do 24m/3, ale to przy ciśnieniu 4 bar xD

A jakaś taka pompę  do studni? Do 20 betonów żeby wyciągało wodę to ktoś poleci ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Pompę dobiera się pod to co się chcę zasilić a także z jakiej półki ona ma być

Te 20 metry to rozumie, że to jest równe 20m wysokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5637
6 godzin temu, Mareksnopkowski napisał:

A jakaś taka pompę  do studni? Do 20 betonów żeby wyciągało wodę to ktoś poleci ...

Pytanie typu "Jaki samochód kupić, aby jeździć nim 5000km rocznie? " Za mało konkretów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 metrów w górę i ze 20 po linii prostej. Co dzień pompująca około 2tys litrow  do mausera Samochód tani a jeżdżący. 

Edytowano przez Mareksnopkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Mausery to i jednofazową napompuje i nie trzeb pchać się w koszty byle podniosła w górę. 2 tys litrów to nie jest jakaś kolosalna ilość. Moja jendo fazówka pompuje 4200 na godzinę

Chyba 1krąg to mniej niż 1m także będzie mniej do pokonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile taka pompa mogłaby dawać ciśnienia na długości 40m . Jeśli parametry pompy to 750w i 2700l na h. Mniej więcej...wąż 1 cal

Edytowano przez Mareksnopkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    230

To u mnie podobna sytuacja  chciałem prosto z pompy w linię lać tylko chyba będzie potrzebny jakiś reduktor ciśnienia... hmm.  Z mauzera 2m nad ziemią spokojnie daje radę podlać ale tak ze 4 taśmy po 100m max, trzeba dzielić na sekcje jak więcej albo wyżej podnieść.

Idzie już u was wjechać w pole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Po mrozie to idzie nawóz posiać kolego z okolicy janowa lubelskiego 🤣

Jaką masz wydajność pompy i ile do lustra wody ?. Taśmy są z wydajnością 5l/m i 3l/m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    230

Ja mam 1800l/h i 14m do lustra 

Nawóz to wiadomo że wjedzie ale z uprawą pod bób, bo u mnie błotko i z kilka dni słonecznych potrzeba

 

 

 

 

Edytowano przez kellyq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kellyq napisał:

To u mnie podobna sytuacja  chciałem prosto z pompy w linię lać tylko chyba będzie potrzebny jakiś reduktor ciśnienia... hmm.  Z mauzera 2m nad ziemią spokojnie daje radę podlać ale tak ze 4 taśmy po 100m max, trzeba dzielić na sekcje jak więcej albo wyżej podnieść.

Idzie już u was wjechać w pole?

A to pompa się nie spali jak jej zredukujesz  wylot wody?  Reduktorem. Ziarno będziesz sadził. Okolice Eli.... To rzepaki zasilają po nocy nawozem i pszenicę  nikt jeszcze nie miesza ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez roślinka_ja99
      Witajcie!
      Chciałbym zostać rolnikiem, tzn. mam w planie wziąć na początek działkę rolną w dzierżawe( aby opłacać krus, bo na razie nie mam możliwości posiadać działki na własność) i zrobić rozsadę warzyw w tunelach czy to foliowych czy w poliwęglanie, żeby móc ją sprzedawać na rynku. Podpowiedzcie proszę, co myślicie o tym planie? Jak się dokładnie za to zabrać, czy lepiej być wtedy "zwykłym" rolnikiem czy od razu wejść do krus jako rolnik działów specjalnych? Chciałbym być może postawić ogrzewaną mini szklarnię, aby te rozsady miały gdzie kiełkować. Czy do postawienia takiej szklarni potrzebny jest właśnie dział specjalny w krus czy jako rolnik można to inaczej "wykombinować"? Zastanawiam się czyw przyszłości nie dołącze (o ile wszystko wypali zgodnie po mojej myśli)  do rozsady warzyw np. kwiatów doniczkowch czy balkonowych? 
      Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na ten temat, jakiś doradca zawodowy czy instytucja?
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj