News
modrzew

w czym przechowywać zboże na 5 ha ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Silosy
modrzew    7

Witam

mamy łącznie ok 14 ha w tym 4 ha zborza. I jest dylemat jak to zborze przechowywać ? w tym momencie jest odgrodzone miejsce w garażu ale to męczące zdejmować z przyczepy a potem wkładać. Mamy 2 wyjścia z tej sytuacji; 1 kupić jakiś silos ok 20 t (nwm jaki koszt takiego używanego czy nowego ) lub kupić drewnianych skrzyniopalet szczelnych i w nie sypac zborze (widlaka mamy).

Czekam na wasze propozycje i ile wyjdzie taki silos nowy bądż używany :)

iron    822

no i stado kotów żeby myszki nie zrobiły sieczki w tych bb .lepiej poszukaj jakiś zbiornik nawet po cemencie jeśli cię kasa nie ogranicza.lub zaadaptować jakieś pomieszczenie.

Wiadomość z agroFakt.pl

master20002    210

Ja kupiłem w tym roku silos z Niemiec taki do wnętrza. ok 30 ton za 2400, przerobiłem go i stoi na polu. Pod dachem wystarczy go tylko skręcić. Pełno tego w ogłoszeniach. Tylko nie kup czasem drewnianego. Myszy robią w takich dziury.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

farmervip    78

no i stado kotów żeby myszki nie zrobiły sieczki w tych bb .lepiej poszukaj jakiś zbiornik nawet po cemencie jeśli cię kasa nie ogranicza.lub zaadaptować jakieś pomieszczenie.

Żadnych kotów nie potrzeba ja tak juz przechowuje kilka ładnych lat i jeszcze nigdy mysza dziury nie zrobiła! jeśli masz widlaka i miejsce na BB to na taki areał jest to patent idealny, weź pod uwagę że silos trzeba czymś jeszcze załadować i rozładować :blink:

:) :)

master20002    210

Te po cemencie są drogie, a wchodzi w nie ok 10 ton max. Zauważ, że cement ma gęstość 2,5 tony na m3, a zboże ok 0,8 tony. Patrz na objętość takich silosów, a nie deklarowany tonaż handlarzy bo oni ściemniają z tym.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rolnikus
      siema:]
      mam 20h pszenicy po rzepaku dałem 2x po 200 kg saletry popryskałem anty wylegaczem i na grzyba (wszystko jak w książce pisz)Ale nie wiem jakimi odżywkami pryskać czy mieszankę siarczanu magnezu z mącznikiem cz jakieś płynne nawozy typy basfoliar (Prosze o pomoc) B)
    • Przez suffeks
      dzisiaj zrobilem test 3 produktow zeby zbic PH wody
      10L wody poczatkowo 7.82ph
      kwasek:
      2g - 6.9ph
      4g - 5.92ph
      6g - 4.81ph
      8g - 4.05ph
      10g - 3.45ph

stablix:
      5ml - 6.45ph
      10ml - 5.76ph
      15ml - 5.09ph
      20ml - 4.30ph
      25ml - 3.74ph

proaqua:
      5 do 50ml - 6.55ph (nizej nie zbije)

teraz dodalem 100ml boru do tej wody, to wychodzi 2L na 200L wody
      kwasek - 9.47ph
      stablix - 9.43ph
      proaqua - 9.27ph

dodajemy wiecej do tej wody z borem
      kwasek:
      2g - 9.15ph
      4g - 8.82ph
      6g - 8.87ph
      8g - 8.62ph
      10g - 8.47ph
      20g - 6.75ph
      30g - 4.90ph

stablix:
      5ml - 9.08ph
      10ml - 9.30ph
      15ml - 9.29ph
      20ml - 9.24ph
      25ml - 9.22ph
      35ml - 8.98ph
      50ml - 8.91ph
      70ml - 8.40ph
      100ml - 6.75ph
      120ml - 5.87ph
      140ml - 5.35ph

proaqua:
      30 do 170ml - 9.23ph
      270ml - 9.09ph
      370ml - 9.00ph
      470ml - 8.91ph
      570ml - 8.82ph
      670ml - 8.78ph
      750ml - 8.66ph
      (braklo wiecej)

cenowo jak to wyglada?
      5kg kwasku 40zl, 1L stablix 75zl, 1L proaqua 15zl
      aby zbic ph 1000L wody na 5.5ph bez boru to potrzeba 500g kwasku (koszt 4zl) albo 1.2L stablix (koszt 90zl).
      a z borem... dodatkowo trzeba dac ~2.5kg kwasku (koszt 20zl) albo ~13L stablix (koszt 975zl)
      stablix drogo wyjdzie ale plus jest taki ze zmienia kolor wody nie potrzebny jest ph metr, proaqua odpada to nie dziala.

• Przez TylkoOkragly
      Panowie mam problem z rosnacym prosem w Owsie,Istnieje jakis oprysk który spali proso?
    • Przez Zefir
      Witam , zostało mi z ubiegłego roku około 2-2.5 l fury 100 ew no a zauważyłem że w jęczmieniu jarym od skrzypionków aż czarno na nim , obecnie jeczmien jest w fazie krzewienia ale na etykiecie pisze stosować na liść flagowy a z kolei na stronie producenta od zauważenia larw to czyli można teraz zastosować czy nie bardzo ? orientowałem się w pobliskim sklepie i na taki oprysk  co można niby wcześniej  pryskać bym musiał  bodajże 4-5 dni  poczekać  bo potrzebna mi trochę większa ilość a takiej nie mają w ogóle tylko 2 opakowania po 100 ml mieli , dlatego chcę zaczerpnąć waszych porad co zrobić ?  . Dodam że wiedza sprzedawców znikoma na temat , bo pytałem się ich , a chciałbym chociaż pyknąć w poniedziałek miejsca te najbardziej osaczone przez te owady 
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.