Skocz do zawartości
News
modrzew

w czym przechowywać zboże na 5 ha ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Silosy
modrzew    7

Witam

mamy łącznie ok 14 ha w tym 4 ha zborza. I jest dylemat jak to zborze przechowywać ? w tym momencie jest odgrodzone miejsce w garażu ale to męczące zdejmować z przyczepy a potem wkładać. Mamy 2 wyjścia z tej sytuacji; 1 kupić jakiś silos ok 20 t (nwm jaki koszt takiego używanego czy nowego ) lub kupić drewnianych skrzyniopalet szczelnych i w nie sypac zborze (widlaka mamy).

Czekam na wasze propozycje i ile wyjdzie taki silos nowy bądż używany :)

iron    680

no i stado kotów żeby myszki nie zrobiły sieczki w tych bb .lepiej poszukaj jakiś zbiornik nawet po cemencie jeśli cię kasa nie ogranicza.lub zaadaptować jakieś pomieszczenie.

Wiadomość z agroFakt.pl

master20002    200

Ja kupiłem w tym roku silos z Niemiec taki do wnętrza. ok 30 ton za 2400, przerobiłem go i stoi na polu. Pod dachem wystarczy go tylko skręcić. Pełno tego w ogłoszeniach. Tylko nie kup czasem drewnianego. Myszy robią w takich dziury.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

farmervip    78

no i stado kotów żeby myszki nie zrobiły sieczki w tych bb .lepiej poszukaj jakiś zbiornik nawet po cemencie jeśli cię kasa nie ogranicza.lub zaadaptować jakieś pomieszczenie.

Żadnych kotów nie potrzeba ja tak juz przechowuje kilka ładnych lat i jeszcze nigdy mysza dziury nie zrobiła! jeśli masz widlaka i miejsce na BB to na taki areał jest to patent idealny, weź pod uwagę że silos trzeba czymś jeszcze załadować i rozładować :blink:

:) :)

master20002    200

Te po cemencie są drogie, a wchodzi w nie ok 10 ton max. Zauważ, że cement ma gęstość 2,5 tony na m3, a zboże ok 0,8 tony. Patrz na objętość takich silosów, a nie deklarowany tonaż handlarzy bo oni ściemniają z tym.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piozz
      Jak wyglada sytacja u was z wnioskami suszowymi w gminach,jakie straty wpisujecie we wnioski oraz kiedy komisje ruszaja w teren ?
    • Przez Karolloo
      Serdecznie witam wszystkich forumowiczów,   W ubiegłym tygodniu mój wujek, który prowadził gospodarstwo rolne dostał poważny udar - na tyle poważny, że nie jest w stanie prowadzić samodzielnie gospodarstwa. Nie wiadomo czy jeszcze kiedykolwiek będzie mógł.   Z racji, iż wujek był kawalerem nie ma osoby, która mogłaby poprowadzić jego gospodarkę, zatem w porozumieniu z resztą rodziny postanowiliśmy, że podejmiemy się prowadzenia kilkunastohektarowego gospodarstwa wujka, szkoda żeby się zmarnowała.   Z tego co się zdążyliśmy zorientować i popytać sąsiadów wujek posiadał następujące maszyny: agregat uprawowo-siewny, brona talerzowa, pług, kultywator, siewnik, rozsiewacz, opryskiwacz, brony, ślepe, rozrzutkę do obornika, ładowacz, ciągniki, przyczepki. Jeżeli coś pominąłem to dopiszę.   Wujek oprócz roślin typu ziemniaki, buraki, jęczmień, pszenica i łąki - trzymał również parę świnek i byczków na sprzedaż.   Z racji, iż nikt z nas nie zajmował się nigdy uprawą roli, ani nie ma wykształcenia rolniczego, mam do was ogromną prośbę. Czy moglibyście napisać co, w jakiej kolejności robi się na polu, jakie zabiegi, jakimi maszynami etc., krok po kroki jeśli się da.   W naszym rejonie żniwa jeszcze w trakcie, ciągle pada.   Jeśli bylibyście tak uprzejmi i zechcieli pomóc, to czekam na wasze odpowiedzi co robić, od czego zacząć, jakie maszyny, jakie uprawy, jak przygotować pole - co po kolei, kiedy nawóz na pole, obornik etc, jakie uprawy najprościej wykonać.   Bardzo zależałoby nam na uprawie gospodarki po godzinach - po pracy. Oczywiście w miarę możliwości będziemy się kształcić w zakresie rolnictwa. Jesteśmy świadomi, że pierwsze kilka lat będzie dla nas mega wyzwaniem.   Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Dziuba
      Witam. Siał ktoś z was pszenice KWS Ozon i pszenżyto Lombardo?? Jakies opinie porady będę wdzięczny😉
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez swiezak00
      Pszenica Harenda siał ktoś na zimę?? jakieś opinje?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.