wojtek12345

Zyto Rubin C1 Danko

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gringo1    119
6 godzin temu, Mikua napisał:

Zasiej dankowskie diament 

Ile tego na ha siejesz i jakie nawozenie czy bez zadnych skracan sie nie wyłozy i jak ci sypalo w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

90 kg na hektar wysialem, wiosna 200 kg saletry i to wszystko, skrócić nie skrocilem i prawie całe się położylo, sypnelo 4.6 t z hektara 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

W tym roku, pierwszy raz sieję kwalifikatem dańkowskie Rubin.

Kupiłem 2 jednostki na hektar czyli po 38,5 kg ( Jak na opakowaniu jest napisane, 1 jednostka na 0,5ha).

Przedsiewnie planuję dać 200kg/ha, wiosną był dawany obornik pod owies.

Jaki środek  chemiczny zastosować po siewie i w jakim czasie ?

Kiedy jest odpowiedni termin siewu dla strony wschodniej ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiony kwalifikat rubin cena 90zl jednostka 39,5kg, rozmawiałem na temat gestosci siewu z różnymi przedstawicielami , jedni zalecają dwie jednostki na ha drudzy 2,5-3 przy 5klasie ziemi, biorąc pod uwagę zimy jakie ostatnio są

Mysle że posieje to 100kg na ha , zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Dobrze bedzie, dano zaleca wysiew ok.90 kg na ha także 100 kg jest teoretycznie za dużo, za to praktycznie w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
Dnia 5.09.2018 o 22:41, TheMariko12 napisał:

Witam

W tym roku, pierwszy raz sieję kwalifikatem dańkowskie Rubin.

Kupiłem 2 jednostki na hektar czyli po 38,5 kg ( Jak na opakowaniu jest napisane, 1 jednostka na 0,5ha).

Przedsiewnie planuję dać 200kg/ha, wiosną był dawany obornik pod owies.

Jaki środek  chemiczny zastosować po siewie i w jakim czasie ?

Kiedy jest odpowiedni termin siewu dla strony wschodniej ?

ja planuje zasiać do końca września co bedzie to będzie kwalifikatem 6 klase a drugie pół pola pszenżytem rotondo i jakimś na słabsze gleby i wybiore coś na piachy bo dostałem w prezencie  kilkanascie ha. pole po kuku dam tylko superfosfat40 bo kuku solidnie nawożone a nie oddało w plonie przez susze to troche papu zostało w ziemi. no i dam mocznik na resztki talerzówa orka wałowanie siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam jak ostatnio wspominałem zakupile kwalifikat rubina , pomylilem sie co do.wagi 37,5kg.jest , jednak nie to jest istotne , teraz mój wujek kupil rubina od innego handlowca i co mnie.zaciekawiło ze we workach ma 50kg niby na worku tez pisze ze 1,3kielkujacych ziaren grubość ziarna taka sama i tu i tu jest napisAne ze dokladnie na 0,5ha  , wiec co jest nie tak, ja zapłaciłem 90za jednostke on 95 🤔😯

Edytowano przez robertsiwek15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Jednostki nigdy nie będą takie same, każde jedne ziarno z 1 miliona nasion jest innej wagi, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906

Koledzy jaki oprysk zastosować  na żyto teraz? W sobotę było siane a szczególnie mi chodzi o tą trawę ościstą bo tam trochę na bakier jest z wapnem

Edytowano przez stempos1980
Poprawa postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
2 godziny temu, kubahodowca napisał:

Kolego ta trawa oscista to skrzyp i Niewiem czy jakiś środek to weźmie bo nawet glifosat nie rusza. Wapnowanie się kłania

Kolego akurat na tym polu skrzypu niema. Tak wiem że wapno potrz ne ale nie zawsze wychodzi tak jak się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

panowie uschnięte zewnętrzne liście to efekt ,,naturalnej " redukcji czy coś złego się dzieje z żytem?

20190324_154032.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2

Witam, mam 5 ha 6 klasy i chce posiać tam żyto kwalifikat, przedplon to owies, bedzie wapnowanie 3 t na ha. Co dalej aby uzyskać te 3 tony z ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Duża ilość wody w okresie maj/czerwiec oraz N i NPK oraz odżywki i odchwaszczenie


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
2 minuty temu, TheMariko12 napisał:

Duża ilość wody w okresie maj/czerwiec oraz N i NPK oraz odżywki i odchwaszczenie

Co i ile i kiedy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaLolek    2
Dnia 21.07.2019 o 23:19, TheMariko12 napisał:

Duża ilość wody w okresie maj/czerwiec oraz N i NPK oraz odżywki i odchwaszczenie

Halo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

A ile siałes na piewszt raz? Młynkowałes zboze? Ja za pierwszym razem sialem 70 kg na hektar i była szczota. Jak miałem takie 3 rok po centrali to dałem 130 kg na ha i było w sam raz nawet za gęste. W tym roku myślę dac swoje pierwszy rok po centrali i pomieszać z hybryda. I zasiać tak 100 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103

 U mnie tak wygląda żyto. Siane wcześnie (15.09), choć wydaje mi się strasznie duże już a ja jeszcze nic nie jestem w stanie opryskać bo pogoda nie pozwala.

zyto 3.jpg

zyto 2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez bartus16
      koledzy pomozcie bo cos nie tak jest z moim z żytem <_< bo zaczyna żołknoc i to co raz gesciej pojawiaja sie zżolkniete listki co to moze oznaczac???????????? :rolleyes:
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj