pi0tr

MDW 525H problem z czyszczeniem

Polecane posty

pi0tr    0

Witam. Mam w swoim gospodarstwie kombajn MDW 525H, kombajn ogólnie spisuje się nieźle poza jedną dość uciążliwą dolegliwością. W trakcie omłotu zboża trochę słomy przedostaje się na sita i dostaje się ona między żaluzje. Po około godzinie przednia część górnych sit zabita jest słomą i należy je oczyścić, Dzieje się tak tylko z przodu sit, nawet przy dosyć silnym wietrze. Ponieważ słoma spada też na sita dolne jej część przedostaje się do zbiornika na zboże. Jakieś pomysły co z tym fanem można zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Gdzieś może być gumowy fartuch który chroni przed dostawaniem słomy u ciebie jest porwany a drugą sprawa sito żaluzjowe nie powinno pusćić słomy  odstęp  zmniejsz i upewnij się ze masz wszystkie listki na sicie. Może masz za małe obroty podsiewacza jeśli  nie jest sprzeżone z całym bębnem młócocym. Ale jeśli  miałbyś za małe obroty na bębnie to powinno go zapchać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pi0tr    0

Gdzieś może być gumowy fartuch który chroni przed dostawaniem słomy u ciebie jest porwany a drugą sprawa sito żaluzjowe nie powinno pusćić słomy  odstęp  zmniejsz i upewnij się ze masz wszystkie listki na sicie. Może masz za małe obroty podsiewacza jeśli  nie jest sprzeżone z całym bębnem młócocym. Ale jeśli  miałbyś za małe obroty na bębnie to powinno go zapchać.

Dzięki wielkie za odpowiedź. Jeśli chodzi o obroty bębna to mam około 1000 na żyto, podsiewacze mają obroty niezależne od bębna (napęd z koła odrzutnika). Inne ustanwienia to wiatr na 1200 i klepisko pod separatorem na środkowy otwór. Mógłbyś doprecyzować o jaki fartuch gumowy chodzi i w którym jest on miejscu? U mnie pod silnikiem, za separatorem na początku wytrząsaczy jest fartuch w całkiem niezłym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Sprecyzować to nie mogę(bo mam Claasa) ale metodę dedukcji wywnioskuje że tak jest musisz drogę jakoś prześledzić jak z bębna idzie na wytrząsacze. A podsiewacz przyspiesz jak ma jakaś regulacje tylko nie przesadź żeby nie wyrwało ci podsiewacza do tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pi0tr    0

U mnie niestety nie ma regulacji szybkości podsiewacza, dzięki za odpowiedź, będę próbował jakoś wykombinować przyczynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mam taka samą maszynę i myślę że wentylator na 1200 to sporo za mało w życie.Zostały u mnie zapiski ustawień poprzedniego właściciela i na pszenicy miał wentylator 1500-1700, myslę że w życie powinno być tak samo bo ziarno żyta jest ciężkie i stosunkowo nie za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pi0tr    0

A jak ustawiasz te pierwsze krótkie sita zaraz za podsiewaczem? u mnie na nich jest największy problem z utykającą słomą, zamknięcie zmiejsza wydajność a po  otwarciu zabijają się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Na razie nie mam doświadczenia, robiłem dopiero małą próbę w rzepaku. Z praktyki (Bizon) wiem że jak bardziej otwierasz sita to i zwiększasz wiatr i na odwrót. Pierwszy wariant ma większą wydajność i względnie dobrą czystość, drugi to przede wszystkim -czystość.

Pytanie, jakie masz te górne sita, wyglądają typowo czy może są podobne do rybiej łuski, czyli półokrągłe z przegródkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fortschritt323
      witam mam broblem z instalacją w fortschritt zt 323 a dokładnie z deską rozdzielczą czy mógłby ktoś mi wysłać kolor kabla zasilającego deskę rozdzielczą i zdięcie  gdzie on wchodzi
    • Przez Paatryk12dsa
      Witam, potrzebuję schemat hydrauliki Fortschritt zt303 D. Z góry dzięki za odp 
    • Przez kepa416
      Mało używana w dobrym stanie proszę dzwonić po godzinie 18.h
       
      Tel kontaktowy : 663 372 221
      Adres email: kepa416@gmail.com
      Cena 1100 zł 








       
    • Przez bilik26
      chłodnica wody
      koledzy gdzie i jaką chłodnice kupic do kombajnu .w zeszłym roku remont kapitalny silnika i nowa chłodnica a sezonu nie wytrzymała zaczeła cieknąć
    • Przez MichaPolskafarma
      Tak jak w tytule, prosiłbym bym o ustawienie sit, klepiska, prędkości bębna mniej więcej do poszczególnych zbóż.
      przeszukałem forum i nic na ten temat nie znalazłem.
      Przy okazji, wie ktoś może czy można gdzieś kupić linkę obrotów bębna młocarni? bo nic nie mogę znaleźć a może od innego modelu/kombajnu by pasował ? z góry dzięki   
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj