Skocz do zawartości

Polecane posty

tedek2    22

Witam mam problem. W Renault 90-34 brakuje mocy, belowałem belownicą metal fach stałokomorową (120X120) i po 20 zrobionych belach zauważyłem że traktorowi braakuje mocy. Przyjechali ,, mechanicy" od których go kupiłem i podciągneli linkę gazu, teraz ma więcej mocy ale po 10 belach wskaźnik temperatury wszedł na czerwone pole a oni mówią że tak musi być. Jak sprawdzić czy się grzeje bez pomocy tego miernika?

romek6340    203

Jak kręci teraz na nie wiadomo jakie obroty to i się grzeję... Jakie ma max obroty silnika po tych zabiegach "mechaników"?

Wiadomość z agroFakt.pl

Renault85-15TX    167

Coś nie możliwego żeby po podciągnięciu linki gazu ciągnik dostał więcej mocy, to że podciągneli linkę to tylko podnieśli Ci lekko obroty a nie dodali mocy i z tego powodu nie powinien się grzać. A że czujesz spadek mocy to tak jak kolega wyżej pisze może już filtr paliwa być zabity a może nawet filt powietrza powodować takie objawy. 

tedek2    22

Obroty max się nie zmieniają tylko przed zabiegiem bylo czuć jak prasa go hamuje. 

izydor6280    484

na odległość to możemy tysiąc powodów wymyśleć

na początek katuj gościa od którego kupiłeś, skoro raz przysłał "mechaników" to i kolejny raz przyjadą 

wywal filtr powietrza i odpal, zobaczysz czy inaczej pracuje,

reszta jak pisali już wyżej, dmuchanie chłodnicy, jeśli nie pomorze płukanie, może nawet wymiana termostatu, wymień też paliwowy

dymi jakoś intensywnie, jeśli tak na jaki kolor i czy tylko pod obciążeniem czy również na pusto ?

tedek2    22

Płyn wywalaa przewodem co wypływa nadmiar tylko że nie nalałem go za dużo

po pierwsze sprawdz to z tą wodą czy nie dostaja sie spaliny do wody to bardzo ważne przy twoich obiawach jak nie wiesz jak to zaproś mechanika od osobówek który ma odpowiedni przyżąd  albo kup sobie sam to kosztuje grosze przy twojej awarji .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez hodingen
      witam kolegów jakies 4 miesiace temu kupilem nowy alternator firmy jubana podpiolem go tak samo jak stary i przez  pare miesiecy bylo ok ladowanie bylo teraz od paru dni  ladowania nie ma kontrolka lekko swieci powyzej 8 tysiecy obrotów ale przy 8 tysiacach obrotów gasnie i nie wiem co moze byc przyczyna prosze o pomoc ciagnik to ursus c330
    • Przez kingkenny131092
      Witam, zakupiłem własnie ciągnik Renault Ares 825 z 2000r , i chciałbym prosić bardziej obeznanych uzytkowników ciągników Renault o pomoc w nauce obsługi tego ciągnika. Może jesteście w stanie dac mi jakies wskazówki co do użytkowania , eksploatacji czy serwisowania tego ciągnika?
    • Przez killler89
      witam. mam takie pytanko czy wkład filtra paliwa w Renault 95.14 MWM(chodzi mi o ten filtr z lewej strony ten ze szklanym denkiem) jest taki sam i pasuje od 3p /mf 255 ?z góry dziekuje za odpowiedzi
    • Przez wojtek8244
      Witam,
      Posiadam ciągnik Renault 551 (nowy zakup) i piszę na forum do posiadaczy tego ciągnika, bo mam problem. Gdzie jest w tym ciągniku włączanie świecy płomieniowej? Robi się zimno i przydałoby się trochę podgrzać, z tego co mi się wydaje to włączanie jej jest w stacyjce, ale nie jestem pewny dlatego pytam. Sprawdzone było multimetrem i nie ma napięcia na świecy, sprawdzenie świecy czy jest dobra to żaden problem bo na pewno jest dobra, tylko potrzebuje informacji gdzie jest włączanie jej?
    • Przez kuscyk
      Witam wszystkich .

Na razie bezskutecznie poszukuję informacji 
      Jakim momentem dokręcić śruby głowicy w ciągniku renault ceres 340 oraz informacji o kolejności dokręcania tych śrub oraz jakim momentem dokręcić śruby korbowodu.
      Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi ewentualnie odnośniki gdzie ta informacje można znaleźć .

Z góry dziękuję