Skocz do zawartości

Polecane posty

lukaschels    56
Napisano (edytowany)

Brawo świetna inicjatywa, brakuje takiego programu. Była kiedyś Agro machina, a teraz będziesz Ty. Życzę wytrwałości  bo może za rok lub dwa sami producenci będą przywozić Ci nowinki na podwórko. Jeśli będziesz miał ochotę zapraszam i do mnie mieszkam w sumie nie aż daleko  po drugiej stronie Wisły.

Jeśli mogę wnieść kilka uwag:

- spróbujecie filmować na statywie

- mikrofon by się przydał

- więcej opinii użytkowników

- informacje o aktualnej cenie i dostępności na rynku

- awariach

- konkurencja dla ciągnika

pozdrawiam

Edytowano przez lukaschels

Rolnik_Szuka    70

Dziękuje Bardzo. Cieszę się, że podoba Ci się to moje "przedsięwzięcie". Dziękuję również za zaproszenie ;) Powiedz jakie masz traktory to może coś się nagra. Często bywam na zawiślu także nie byłoby problemu. Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak już to ciągnik, a nie traktor...

zetorki12    2352
Napisano (edytowany)

"  Ciągnik rolniczy (potocznie traktor) – pojazd mechaniczny przeznaczony, wyłącznie lub głównie, do celów rolniczych, bez względu na to czy jest on dopuszczony do używania dróg dostępnych dla ruchu publicznego, czy nie ."   Wynika z tego że obydwie nazwy są poprawne  . A jeśli już to nie ciągnik , a ciągnik rolniczy . B) :rolleyes:

Edytowano przez zetorki12

ZETOR TEAM

Rolnik_Szuka    70

Nazwanie programu "Rolnik Szuka... Ciągnika" mogłoby być nieprawidłowo kojarzone z ciągnikiem siodłowym. Uważam, że określenie "traktor" jest używane na szeroką skalę i od razu kojarzy się z wiadomym sprzętem. A to, że jest to kolokwializm moim zdaniem tylko pozytywnie wpłynie na potencjalnego zainteresowanego obejrzeniem programu ;) Także tak :)

Graham    8

Takie pytanie kiedy następny odcinek bo mnie zaciekawiły te co były o belarusie i kubocie?

Rolnik_Szuka    70

Aaa skoro już pytasz to zdradzę :P Zetorek Proxima 90 Power ;) Mam nadzieje, że dość interesująca pozycja na rynku traktorów.

Z niecierpliwością czekam na nowy odcinek. Podam Ci mój pomysł na jeden z kolejnych odcinków twojego programu. Zaprezentuj, ale to tak dokładnie model ciągnika rolniczego URSUS C-380. Nie za bardzo orientuje się skąd jesteś, ale proponuje skontaktować się z lokalnym dilerem tej marki. Z pewnością Ci go użyczą. Pozdrawiam.

XMK13    365

Fajny program.

Przydałoby się jeszcze zmierzyć promień skrętu w tych ciągnikach, bo to często ważna wartość dla potencjalnego kupujacego. Wiadomo, że producent podaje jakąś wartość, ale najlepiej zmierzyć to miarką.

I jeszcz jedno: może dealer nie pozwoli na to, ale przy używanym ciagniku warto byłoby sprawdzić udźwig TUZ-u w praktyce. Może w Proximie to nie jest potrzebne, bo udźwig jest spory, ale np. w Majorze 80 już nie jest taki duży i wiem, że niektórzy mają problemy z podniesieniem agregatu upr.-siew. Próba podniesienia takiego agregatu dobrze zobrazuje możliwości podnośnika i wyważenie ciągnika. To takie propozycje z mojej strony ;)

wojtal24    190

Dla mnie te filmy nic nie wnoszą obejrzałem 2 o Zetorach chyba wiekszość rolników wie gdzie sie leje olej, płyn itp, chyba że to program edukacyjny dla podstawówki, lepiej pokazac tak jak kolega wyżej pisze coś w praktyce o tych maszynach zapiac je do agregatu pługa 

ZETOR TEAM

Graham    8

Jak nic nie wnosi to po co oglądasz i komentujesz nikt cie nie prosi. Jaka następna marka?

Super filmik! Dopiero pod koniec filmiku zorientowałem się, że został nakręcony w AGROPOL ZAKRZEWO. Jesteś z Aleksandrowskiego czy z okolic? Proponuje abyś w jednym z kolejnych odcinków zaprezentował nam Zetora Forterre HD bądź URSUSA C-380.

Pozdrawiam :)

@asharot : Odcinek trwałby z 1,5 godziny, żeby móc opisać taką wielką maszynę ;)

Morał tej bajki jest krótki i niektórym dobrze  znany...,że ten świat jest z dnia na dzień coraz bardziej poj***ny.

tracker    56

Pronar 5340, Farmtrac 690 dt, Ursus C-3102, Zetor Proxima 100, Zetor 7745 i 7340, Deutz Fahr dx 4.70/4.71/6.11

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez 36O
      Czy ktos z was robil kapitalke ursusac-330/28??? chodzi mi o kapitalke calego ciagnika zaczynajac od silnika konczac na tyle:P ile gdzies wydaliscie na czesci??
    • Przez 1kejsi1
      Witam.

Więcej informacji na PW