Skocz do zawartości

Polecane posty

Agrest    347

Byłem wczoraj w sklepie - podobno w hurtowniach nie ma glifosatu, bo od nowego roku ma być wycofany, ma ktoś jakieś info ? Były jakieś plotki z Unii, ale nic konkretnego.

Kolego to jest polityka Monsanto. Oni otrzymali przedłużenie stosowania na oryginalny roundoup do 2017 i na chwilę obecną ponoć wstrzymali sprzedaż.  Jak na razie chyba żaden z konfekcjonerów glifosatu nie podjął się próby przedłużenia rejestracji na swoje produkty, wskutek czego jest duże prawdopodobieństwo, że po sprzedaży zapasów, na rynku pozostanie tylko produkt oryginalny. W sklepach ogrodniczych już jest mowa, że wiosną cena wystartuje od około 350 zł/20l i będzie się gwałtownie piąć w górę. Obecnie właściwie już glifosat jest na zapisy, a każda dostawa o kila - kilkadziesiąt zł droższa na bańce 20l. Ja jeszcze kupiłem Agrosar po 220zł/20l.

Ogólnie będzie coraz drożej i kłopot z dostępnością. A dodatkowo panika napędza ruch i cenę.

masa24    55

ale maraton + expert za mocne  i co moze sie wiazac  z tym ze tak prysne ? to zostawic sam maraton?czy zejsc z dawka experta tam

Tomazi3p    44

co proponujecie na jesienne zwalczanie chwastów w pszenicy ?

Myślę dać Experta na jednoliścienne ( w tamtym roku sprawdził się bdb) i co do tego dorzucić ?

Zależy co masz do zwalczenia, zwykle DFF i Glean czyszczą dobrze. Pola chabrowe- 500g CTU, fiołki- 0,05l DFF, przytulia 0,2l. 8-10G Gleanu podniesie skutecznośc wobec wiekszości chwastów. 

Wiadomość z agroFakt.pl

XTRO    159

czyli dać 0,3 Experta + 1l  Legato a tam gdzie rzepak był dorzucić 10g gleanu ?

U nas najwięcej kłopotów w zbożach jest z chabrem i rumianem, chociaż ostatnio fiołek pojawią się częściej

aro1975    114

poproszę o opinię na temat środka trinity 590 sc - mam ofertę 96pln brutto za litr

masa24    55

legato bardziej kolo 0,2 l , kolego uwazaj zebys nie przedobrzyl:)

koeldze wczesniej chodzilo bardziej  nei o 0,05 l   a   0,1   i  0,2 l.     te 0,05 to przeliczyl dawke czystego dff    

takze legato 0,1-0,2 zastosuj

Edytowano przez masa24

Tomazi3p    44

ale maraton + expert za mocne  i co moze sie wiazac  z tym ze tak prysne ? to zostawic sam maraton?czy zejsc z dawka experta tam

Skumulowanie takiej ilości IPU i metrybuzyny może zniszczyć pszenicę, młode rośliny mają małe możliwosci rozłożenia takiej ilosci substancji. Druga sprawa ze nie jest to ekonomiczne. Jeżeli łączyć Experta z Maratonem- 0,2kg+2-2,5l lub 0,25+2l. 

czyli dać 0,3 Experta + 1l  Legato a tam gdzie rzepak był dorzucić 10g gleanu ?

U nas najwięcej kłopotów w zbożach jest z chabrem i rumianem, chociaż ostatnio fiołek pojawią się częściej

1l Lentipura, na rzepak styka 5g ale mozesz dac 10g

poproszę o opinię na temat środka trinity 590 sc - mam ofertę 96pln brutto za litr

Za 2l chyba. Trinity OK, ale w dawce 2,5l. Standardowe 2l to często za mało na glebach cięzszych

Edytowano przez Tomazi3p

slawek2209    78

Trinity daje od dwóch sezonów razem z glenem 7 g.W tym sezonie na jednym kawałku puściło mi chabra sporadycznie .Innych chwastów brak.Poprawek nie robiłem ponieważ nie było takiej potrzeby.Dawka Trinity była 2.35 l

soltys48    315

Byłem wczoraj w sklepie - podobno w hurtowniach nie ma glifosatu, bo od nowego roku ma być wycofany, ma ktoś jakieś info ? Były jakieś plotki z Unii, ale nic konkretnego.

u mnie niema zamienników, do desykacji brałem gallupa po 215/20l wczoraj "z pod lady"bo był z zapisów z łaską sprzedali mi za 280/20l

dziś dzwoniłem do innego sklepu i mają ostatnie 4 bańki 20l oryginalnego po 300 zabukowałem i jutro biorę bo taniej już było........

XTRO    159

legato bardziej kolo 0,2 l , kolego uwazaj zebys nie przedobrzyl:)

koeldze wczesniej chodzilo bardziej  nei o 0,05 l   a   0,1   i  0,2 l.     te 0,05 to przeliczyl dawke czystego dff    

takze legato 0,1-0,2 zastosuj

0,35 experta + 0,2l legato tylko ? i to tyle?

masa24    55

nie wiem ale mzoe ty mylisz srodki 

legato to dff  tego dawkuje sie kolo 0,2 l 

lentipur to ctu  i to juz idzie 1-2 l 

ja fachowcem nie jestem ale jak klopot z chabrem to ctu czyli lentipur w mieszaninie z czyms

wilhelm    401

Zależy od gleby. Na "mocniejszych" ziemiach dawka 0,2 legato może nie poradzić sobie z przytulią, a dawka 0,15 to już chyba tylko na fiołka. U mnie zawsze 0,3 dff (150g. czystego dff) z ctu, lub z expertem, i jak do tej pory, nigdy nie było potrzeby poprawki wiosną..

Tomek90    191

u mnie niema zamienników, do desykacji brałem gallupa po 215/20l wczoraj "z pod lady"bo był z zapisów z łaską sprzedali mi za 280/20l

dziś dzwoniłem do innego sklepu i mają ostatnie 4 bańki 20l oryginalnego po 300 zabukowałem i jutro biorę bo taniej już było........

Jak nie ma u ciebie to poszukaj dalej, w wiekszych firmach czy nawet w polsce przez internet. 189/20l glifoherb ale to przed żniwami. 

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale tam na górze coś sie odmieniło i glifosat nie jest szkodliwy? 

XTRO    159

Czyli muszę dać 0,35 experta + 0,2l legato + 8g glean

Wystarczą takie ilości ?

jahooo    246

Mam info z pierwszej ręki, że nawet hurtownie wstrzymały dostawy glifosatu, bo są jakieś przepychanki od 3 tygodni. W sklepach jest jeszcze tylko to, co nie zeszło, a nowych zamówień ani na randap ani zamienniki na razie hurtownie nie realizują.

Przed żniwami sam kupowałem i było wszystko od ręki, ale to już 2 miesiące czasu.

Ponawiam pytanie - stosował ktoś "Bizon" na pszenicę jesienią ?

celtis    7

Na pszenicę po przedplonie zbożowym starczy 0.35 experta+ 0.2 legato 500? bo z tego co widzę to glean to tylko na samosiewy rzepaku. W jakiej fazie pryskać taką mieszaniną?

Edytowano przez celtis

wilhelm    401

Panowie, wszystko zależy od zachwaszczenia na danym polu.. Nikt nie jest w stanie na odległość trafnie doradzić co w danym przypadku będzie odpowiednie.. Jeżeli jest np. chaber, to Expert z dff nie poradzi sobie z nim..

krychu    43

Ja stosowałem Trinity oraz bizona tylko że one nie szły solo. Szczegółów nie pamiętam jutro sprawdzę i powiem co i jak. Krótko mówiąc Trinity oraz bizon drogo wychodzą, solo u mnie się nie sprawdziły na parskach kontrolnych. Taniej i lepiej wychodzi zrobić sobie własną mieszankę. Od trzech sezonów dawałem na 80 % ozimin experta + chloro + diff + glean. Czyściło wszystko bez konieczności poprawek wiosennych. Stosując experta + chlorotoluron + glean 4 g będę musiał robić orkę? Po tej zimię nie wiem czym jechać. Iść w czystość czy dać coś słabego tak aby w razie co nie trzeba było robić orki.
wilhelm jak dajesz 0,3 l /+ha diflufenikanu to nie działa negatywnie na nastepcze rośliny?

wilhelm    401

U mnie nic sie nie dzieje, a sieję po pszenicach rzepak, a na niektórych polach drugi raz pszenicę. Mam raczej cięższe, ilaste ziemie, wszystko orane.

azzadek    1

Kiedy prysnąć  Legato 500SC  0,2l + Glean  20g? Mogę zaraz po siewie czy czekać na 1liść? Taka dawka Gleanu może być? Ziemie w większości gliniaste

d4rek    16

ja bym ominął ten glean  zalega w glebie i osłabia działanie innych następczych co poniektórych środków, są lepsze środki.

Zeszłej jesieni hondia opryskana ctu 2l żadnych objawów nie zauważyłem i w tym będzie tez podane ctu.

Mam pytanie a mianowicie które z tych odmian są wrażliwe na chlorotoluron Dakotana, Angelus, Linus, Balitus, Tobak, Bohemia,Hondia,Arkadia,Kilimandżaro,Elixer proszę o pomoc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się